Diecezje
Bydgoszcz: XXV jubileuszowa pielgrzymka Ruchu Szensztackiego
„Maryjo, Szensztat dziękuje!” – to hasło, jakie towarzyszyło uczestnikom XXV jubileuszowej pielgrzymki, która przeszła 1 maja z bydgoskiej katedry – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
Bydgoszcz: bieg, rajd rowerowy i nordic-walking dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II
„Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością” – te słowa towarzyszyły kilkuset osobom, które uczestniczyły w II Biegu Papieskim, rajdzie rowerowym i zawodach nordic-walking. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Klub Turystyki Rowerowej „Rowerowa Brzoza” oraz Zgromadzenie Ducha Świętego.
Krzeszów: pielgrzymka duchowieństwa diecezji świdnickiej
Duchowieństwo diecezji świdnickiej pielgrzymowało 1 maja do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.
– Wiemy, że w wierze nie tylko są ważne prawdy, w które wierzymy, ale przed wszystkim Osoba, której wierzymy, której ufamy i której jesteśmy posłuszni – powiedział w homilii bp Ignacy Dec. – Św. Józef nam pokazał, że wiara polega na posłuszeństwie – dodał biskup świdnicki.
Duszpasterstwo turystyczne powita wiosnę w Bieszczadach
Duszpasterstwo turystyczne archidiecezji przemyskiej organizuje w niedzielę 4 maja tradycyjne powitanie wiosny w Bieszczadach. Tym razem zdobywanie górskich szczytów będzie połączone z dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II, który jako ksiądz i biskup wędrował po bieszczadzkich szlakach.
Kult św. Wojciecha wciąż żywy
Gniezno jest najstarszym i największym w Polsce ośrodkiem kultu św. Wojciecha – patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. W gnieźnieńskiej katedrze znajdują się relikwie męczennika, do których każdego roku przybywają tysiące pielgrzymów.
Diecezja opolska: nowe Radio Doxa już w eterze
Radio Doxa – to nowa nazwa rozgłośni diecezji opolskiej, która od 1 maja stała się znów niezależnym i tym samym całkowicie regionalnym radiem. „Doxa z języka greckiego znaczy „chwała”, a my chcemy, aby nasze fale radiowe niosły Dobrą Nowinę” – mówi dyrektor radia ks. Krzysztof Faber.
Bielsko-Biała: legendarny jazzman zagra w kościele (zapowiedź)
Legendarny gitarzysta i kompozytor Pat Metheny zagra razem ze swoim zespołem 29 maja w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej. Występ Pat Metheny Unity Group ma uświetnić Dni Bielska-Białej oraz jubileusz 25-lecia Bielskiego Centrum Kultury.
Ełk: uroczystość św. Wojciecha – patrona diecezji ełckiej
W ełckiej katedrze obchodzono 30 kwietnia diecezjalną uroczystość świętowojciechową, a także imieniny pasterza diecezji – bpa Jerzego Mazura. Do Ełku na zaproszenie biskupa ełckiego przybył również bp Józef Wysocki, biskup pomocniczy Elbląga, aby wyrazić Bogu wdzięczność za 25 lat sakry biskupiej. W latach 1983-1992 był on proboszczem parafii św. Wojciecha w Ełku.
Diecezja opolska: jutro startuje nowe Radio Doxa
Radio Doxa – to nowa nazwa rozgłośni diecezji opolskiej, która od 1 maja staje się znów niezależnym i tym samym całkowicie regionalnym radiem. „Doxa z języka greckiego znaczy „chwała”, a my chcemy, aby nasze fale radiowe niosły Dobrą Nowinę” – mówi dyrektor radia ks. Krzysztof Faber.
Jemielnica: jutro 3. Diecezjalne Święto Rodziny
1 maja, w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika, w Jemielnicy odbędzie się 3. Diecezjalne Święto Rodziny będące jednocześnie diecezjalnym dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II.
Dziś wieczorem rozpocznie się wielkanocne czuwanie młodzieży diecezji opolskiej u św. Józefa w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jemielnicy.


