Diecezje
Poznań: trwa kolejna edycja akcji „Puszka dla Maluszka”
Trwa kolejna edycja akcji „Puszka dla Maluszka” organizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Przez 5 lat trwania akcji udało się zebrać ponad 105 tys. zł., które zostały przeznaczone na zakup inkubatorów, leków, odżywek, mleka w proszku i na dożywianie afrykańskich dzieci.
Papieskie wydanie czasopisma „eSPe”
Odkrywaniu powołania przez Karola Wojtyłę, aktualności papieskiego przesłania – zwłaszcza tego adresowanego do młodych oraz cudom za wstawiennictwem Jana Pawła II poświęcili kwietniowe wydanie redaktorzy powołaniowego czasopisma „eSPe”.
Gniezno: świętowojciechowe uroczystości odpustowe dziękczynieniem za kanonizację
Ponad czterdziestu arcybiskupów i biskupów, duchowni z Czech i Niemiec, merowie i burmistrzowie miast partnerskich Gniezna oraz pielgrzymi z całej Polski wezmą udział w tegorocznym odpuście ku czci św. Wojciecha, który odbędzie się w dniach 3-4 maja w Gnieźnie. Będzie to również pierwsze z czterech zaplanowanych ogólnopolskich dziękczynień za kanonizację Jana Pawła II.
Bielsko-Biała: ponad tysiąc osób pójdzie w pielgrzymce do sanktuarium Miłosierdzia Bożego
Ponad tysiąc osób wyruszy 30 kwietnia z sanktuarium w Bielsku-Białej Hałcnowie w II pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki będzie zawierzenie diecezji Bożemu Miłosierdziu przez ordynariusza. Bp Roman Pindel dokona tego aktu 3 maja w łagiewnickim sanktuarium.
Rozmowa o wierze pod niebieskim parasolem
Młode kobiety z różowymi parasolkami, które w centrum stolicy Dolnego Śląska zapraszają do odwiedzenia nocnego klubu zainspirowały wspólnoty katolickie, by również chwycić za parasolki.
Jutro rusza Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”
Muzyka różnych religii i kultur zabrzmi podczas rozpoczynającego się jutro w Częstochowie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. To największe w Polsce wydarzenie promujące muzykę religijną – koncertową i liturgiczną – zakończy się 10 maja. W koncercie finałowym wystąpi wybitny pianista Leszek Możdżer. Po raz pierwszy projekt realizowany będzie również poza Polską – w niemieckiej Kolonii.
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło prace nad projektem nowej ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych
Będzie nowa ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych. – Obecna, która obowiązuje pochodzi z 1959 roku i jest wzorowana jeszcze na przedwojennym prawie – mówi ks. Piotr Zamaria, dyrektor najstarszej radomskiej nekropolii przy ulicy Limanowskiego. Na wniosek Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego weźmie on udział w pracach specjalnej komisji Stowarzyszenia, której celem będzie przygotowanie nowej ustawy.
Beskidy: pielgrzymka „Ogień Lolek” dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II
Za kanonizację Jana Pawła II dziękować będą uczestnicy pieszej pielgrzymki "Ogień Lolek", która przejdzie 10 maja spod Krzyża Trzeciego Tysiąclecia na Trzech Lipkach w Bielsku-Białej na Matyskę w Beskidzie Żywieckim. Wśród uczestników będą całe rodziny, niepełnosprawni, dzieci i młodzież szkolna, kapłani, wychowawcy i opiekunowie.
Beskid Mały: „Płomień wdzięczności” zapłonął na Groniu św. Jana Pawła II
Za kanonizację papieża Polaka dziękowano podczas wieczornej Eucharystii 27 kwietnia na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Po liturgii od Iskry Miłosierdzia zapalono góralską watrę – „Płomień Wdzięczności” za wyniesienie Karola Wojtyłę na ołtarze.
Miechów: pielgrzymka diecezjalna do „Polskiej Jerozolimy” (zapowiedź)
Pod hasłem „Z Maryją do Grobu Jej Syna w Polskiej Jerozolimie” – odbędzie się w sobotę 17 maja pierwsza o charakterze maryjnym pielgrzymka diecezji kieleckiej do sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie. Będzie to zarazem dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II.


