Diecezje

27 kwietnia 2014 | 22:16

Katowice: śpiewem uczcili świętych papieży

Oratorium "Pater" wykonano w katowickiej archikatedrze na zakończenie obchodów kanonizacji papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Przez wiele lat obdarzaliśmy go tym imieniem: „pater” – powiedział abp Wiktor Skworc na początku wieczornego koncertu. Przypomniał, że św. Jan Paweł II był w katedrze Chrystusa Króla w 1983 roku.W koncercie wystąpiło kilkudziesięciu artystów.

27 kwietnia 2014 | 21:25

Abp Hoser : największy z Polaków został świętym

"Gaude Mater Polonia [Raduj się, Matko Polsko], bo największy z Polaków został świętym" – powiedział abp Henryk Hoser. W niedzielę Bożego Miłosierdzia w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana bp warszawsko-praski przewodniczył uroczystej mszy św. dziękczynnej za kanonizację dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Po Eucharystii w świątyni odbył się koncert w czasie którego przypomniano najważniejsze chwile pontyfikatu papieża Polaka.

27 kwietnia 2014 | 21:20

Gliwice: modlitwa dziękczynna za kanonizację papieży

Wieczorem w Niedzielę Bożego Miłosierdzia biskup gliwicki Jan Kopiec odprawił w katedrze Mszę św. dziękczynną za kanonizację papieży św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II.

27 kwietnia 2014 | 21:14

Zakończyły się Dni Papieskie we Wrocławiu

Przez cały tydzień od 21 do 27 kwietnia mieszkańcy Wrocławia uczestniczyli w Dniach Papieskich zorganizowanych przez Katolickie Radio Rodzina w ramach duchowego przygotowania miasta do kanonizacji Jana Pawła II.

27 kwietnia 2014 | 21:12

Ludźmierz: instalacja papieskiego pierścienia w berle figury Matki Boskiej

Do berła cudownej figury Matki Boskiej Ludźmierskiej dodano pierścień papieski – to jeden z elementów ludźmierskich obchodów kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Papież Jan XXIII podpisał dekret o koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej, a Karol Wojtyła jako biskup Krakowa uczestniczył w akcie koronacyjnym w 1963 r., kiedy to podchwycił spadające berło. Po wyborze metropolity krakowskiego na papieża, wydarzeniu temu zaczęto przypisywać szczególne znaczenie.

27 kwietnia 2014 | 21:05

Szczyrk: ekumeniczna modlitwa na rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Kilkadziesiąt motocyklistów z Beskidów i Górnego Śląska wzięło udział w ekumenicznym nabożeństwie na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, które odbyło się dziś w kościele ewangelickim w Szczyrku. Duchowni i zmotoryzowani modlili się do Ducha Świętego o pomoc i ochronę na drogach w sezonie 2014.

27 kwietnia 2014 | 20:15

Bp Ryczan: dziękujemy Miłosierdziu Bożemu za św. Jana Pawła II

„Miłosierdziu Bożemu wyrażamy naszą wdzięczność za św. Jana Pawła II, który stał się nauczycielem wierzących i niewierzących, który nawiedził wszystkie zakątki ziemi, oprócz Rosji i Chin, gdzie szatan nie dał mu dostępu” – mówił dzisiaj bp Kazimierz Ryczan w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji – zarazem w odpust parafialny – koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów.

27 kwietnia 2014 | 19:50

Białystok: Miasto Miłosierdzia dziękuje za kanonizację dwóch papieży

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Edwarda Ozorowskiego, wieńcząca II Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, była głównym punktem dziękczynienia archidiecezji białostockiej za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Eucharystię koncelebrował abp Senior Stanisław Szymecki oraz kilkudziesięciu kapłanów. Gościem uroczystości był bp Philippe Jean-Charles Jourdan z Estonii.

27 kwietnia 2014 | 19:49

Gniezno: dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII

Mieszkańcy Gniezna dziękowali za kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II, który wielokrotnie gościł w mieście św. Wojciecha najpierw jako biskup i arcybiskup krakowski, a później dwukrotnie jako papież. Dziękczynnej modlitwie przewodniczył gnieźnieński biskup pomocniczy Krzysztof Wętkowski.

27 kwietnia 2014 | 19:22

Rektor KUL: zasmuca mnie, że o. Krąpiec był współpracowikiem SB (dokumentacja)

Teza, że o. Mieczysław Albert Krąpiec był długoletnim tajnym współpracownikiem służb specjalnych PRL zasmuciła nas – stwierdza w specjalnym oświadczeniu ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL. Wyjaśnia, że trudna sytuacja KUL w okresie PRL "wymuszała na władzach uczelni prowadzenie rozmów, w czasie których, w ekwilibrystycznych negocjacjach próbowano osiągnąć cel, zabiegając o utrzymanie niezależności Uniwersytetu".

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.