Diecezje
Bydgoszcz: dziękczynienie za kanonizację świętych Jana Pawła II i Jana XXIII
Czuwania modlitewne w parafiach, Koronka do Miłosierdzia Bożego na terenie Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II, Eucharystia w bydgoskiej parafii, której patronuje papież Polak oraz liczne wydarzenia artystyczne złożyły się na dziękczynienie diecezji bydgoskiej za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII.
Legnica: diecezjalne dziękczynienie za kanonizację świętych papieży
Jan Paweł II był apostołem miłosierdzia i człowiekiem głębokiej modlitwy – powiedział bp Stefan Cichy, administrator apostolski diecezji legnickiej, podczas Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII, która została odprawiona w Krzeszowie.
Bp Balcerek: kanonizacja Jana Pawła II jest pieczęcią Kościoła
Kanonizacja Jana Pawła II jest pieczęcią Kościoła, potwierdzeniem dzieła spełnionego przez papieża z Polski – mówił w sanktuarium Bożego Miłosierdzia na poznańskim Piątkowie bp Grzegorz Balcerek. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII.
Diecezja kielecka: uroczystości kanonizacyjne na telebimach, w kinach, na koncertach
We włoszczowskim kinie, na telebimie w kieleckiej Galerii Korona, podczas wyjątkowego koncertu w Busku – Zdroju i widowiska na rynku w Daleszycach, w kościołach i na cmentarzach całej diecezji kieleckiej – można było włączyć się w uroczystości kanonizacyjne św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII.
Płock: dziękczynienie za kanonizację w Niedzielę Miłosierdzia
Eucharystia dziękczynna za kanonizację papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII odprawiona została w bazylice katedralnejw Płocku. Jednocześnie była ona głównym wydarzeniem obchodów Niedzieli Miłosierdzia, która jest w Płocku szczególnie uroczysta ze względu na pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego, które miało miejsce w tym mieście 83 lata temu. W uroczystości uczestniczyły siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, płocczanie, pielgrzymi z diecezji, Polski i zagranicy.
Kasprowy Wierch – modlitwa dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II
Na szczycie Kasprowego Wierchu na ołtarzu ustawiony z nart górale i przyjaciele dziękowali dzisiaj za kanonizację Jana Pawła II. W uroczystościach wzięli udział rodzicie Kamila Stocha.
Kraków-Łagiewniki: tłumy pielgrzymów na nabożeństwie w Godzinie Miłosierdzia
Szczególnie uroczysty charakter miało dziś nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium w Krakowie. Dziesiątki tysięcy pielgrzymów zgromadziło się w Bazylice Bożego Miłosierdzia i na błoniach wokół sanktuarium.
Kalwaria Zebrzydowska: dziękczynne uroczystości z okazji kanonizacji „Kalwaryjskiego Pielgrzyma”
Msza św., której przewodniczył prowincjał ojców bernardynów, o. Jarosław Kania OFM, była kulminacyjnym momentem uroczystości związanych z niedzielną kanonizacją papieży w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Licheń: uroczystości z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII
Ponad trzy tysiące osób przybyło do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym, aby za pośrednictwem przekazu telewizyjnego uczestniczyć we Mszy św. kanonizacyjnej Jana XXIII i Jana Pawła II, który w 1999 roku odwiedził Licheń w trakcie siódmej pielgrzymki do Polski.
Bp Napierała: Jan Paweł II otworzył niebo
– Jan Paweł II otworzył niebo i ludziom pokazał na nowo Boga, których ich kocha – mówił bp senior Stanisław Napierała podczas sumy odpustowej w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. Uroczystość poprzedziła Noc Miłosierdzia, podczas której modlono się w intencji papieża Franciszka, biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka i diecezjan.


