Diecezje

19 maja 2026 | 11:06

Modlitwa w intencji ochrony nienarodzonych – przed Sejmem i siedzibą „AboTak”

Modlitwa w intencji ochrony życia nienarodzonych odbędzie się przed Sejmem RP i siedzibą placówki aborcyjnej „AboTak”. Wydarzenie organizowane przez Centrum Życia i Rodziny odbędzie się w środę 20 maja br.
 

19 maja 2026 | 10:05

Wernisaż wystawy w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie

W Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie otwarto wystawę prezentującą unikatowe projekty wyposażenia kościołów autorstwa artystów związanych z rodziną Dąbrowskich. Ekspozycja obejmuje kunsztowne rysunki ołtarzy, ambon, konfesjonałów i innych sprzętów liturgicznych z parafii diecezji rzeszowskiej. Wystawa jest efektem wieloletnich badań i pracy nad ocaleniem spuścizny twórców, podjętej przez Magdalenę, która odkryła zbiór w zabytkowej kamienicy Dąbrowskich w Żołyni.

19 maja 2026 | 10:05

Ks. Grzegorz Kot odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Ks. Grzegorz Kot, prezes Fundacji „Pomagam, bo Kocham” im. bł. ks. Władysława Findysza, diecezjalny duszpasterz trzeźwości i osób uzależnionych, proboszcz parafii pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Rzeszowie, został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego. Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

19 maja 2026 | 09:07

Piotrkowice: spotkanie Rodziny Radia Maryja u karmelitów, w klimacie 400 lat piotrkowickiego Loretto

„Rozmowy niedokończone” z udziałem karmelitów pochodzących z Piotrkowic, program artystyczny, agapa, modlitwa i wspólna Msza św. – tak zapowiada się  spotkanie Rodziny Radia Maryja, które odbędzie się 1 czerwca w sanktuarium MB Loretańskiej w Piotrkowicach. Sanktuarium, które liczy już ok. 400 lat, prowadzą ojcowie karmelici bosi.

19 maja 2026 | 07:50

Spotkanie Apostolatu Ochotników Cierpienia z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Grodowcu

Do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei przybyli 17 maja przedstawiciele Apostolatu Ochotników Cierpienia – wspólnoty założonej przez bł. Luigiego Novarese, skupiającej osoby chore, cierpiące i z niepełnosprawnościami, pragnące aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Data spotkania nie była przypadkowa – właśnie 13 maja przypada rocznica oficjalnego powstania Centrum Ochotników Cierpienia, utworzonego przez włoskiego kapłana.

18 maja 2026 | 22:18

Monte Cassino: Msza św. na Polskim Cmentarzu Wojennym

– Dzisiaj wszyscy ubolewają nad niszczącymi odporność społeczną i bezpieczeństwo Polski podziałami, ale brakuje konkretnych czynów. Monte Cassino woła o takie czyny, które mają na celu dobro wspólne naszej Ojczyzny – mówił bp Wiesław Lechowicz podczas Mszy św. polowej sprawowanej 18 maja na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino w 82. rocznicę bitwy. Po zakończeniu Mszy św. na Monte Cassino odbył się apel pamięci. W uroczystościach wziął udział prezydent Karol Nawrocki z małżonką.

18 maja 2026 | 21:57

Bp Kiciński: w świątyni człowiek rodzi się dla Boga i dojrzewa dla Boga

Podczas uroczystości 576. rocznicy konsekracji kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na wrocławskim Ołtaszynie bp Jacek Kiciński CMF przypomniał, że świątynia jest nie tylko budynkiem, ale przede wszystkim miejscem spotkania Boga z człowiekiem i przestrzenią budowania wspólnoty wierzących.

18 maja 2026 | 20:13

Kard. Krajewski w hospicjum Caritas

„To, co robicie, jest na wskroś ewangeliczne. Ewangelia jest wnoszona do domów tych ludzi poprzez wasze towarzyszenie, również wtedy, kiedy umierają” – mówił kard. Konrad Krajewski podczas spotkania z pracownikami i wolontariuszami Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

18 maja 2026 | 20:01

Abp Przybylski do małżonków: jesteście znakiem Boga na ziemi

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy w Katedrze Chrystusa Króla w intencji par świętujących jubileusze małżeńskie. Uroczysta liturgia wpisuje się w XIX edycję Metropolitalnego Święta Rodziny.

18 maja 2026 | 19:57

Gniezno: Komisja Duchowieństwa KEP m.in. o stałej formacji księży w Polsce

Projekt „Dyrektorium o formacji stałej prezbiterów w Kościele w Polsce” oraz omówienie uwag w ramach ogólnopolskich konsultacji na temat „Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia” były tematem spotkania Komisji Duchowieństwa KEP, która spotkała się w poniedziałek w Gnieźnie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.