Diecezje
500 uczestników Rajdu Turystycznego im. Kard. Karola Wojtyły pod Babią Górą
500 uczestników, wśród których była przede wszystkim młodzież z małopolskich szkół wzięło udział 9 września w Rajdzie Turystycznym im. Kard. Karola Wojtyły pod Babią Górą. Wędrowanie było połączone z akcją ewangelizacją.
Jarosław: nowa część Przystani Matki Bożej Jasnogórskiej poświęcona
Bp Stanisław Jamrozek poświęcił w poniedziałek nową część centrum charytatywnego o nazwie Przystań Matki Bożej Jasnogórskiej w Jarosławiu. Znajdzie się w niej 35 dodatkowych miejsc dla chorych i bezdomnych.
Kazimierza Wielka: jubileusz 350-lecia kościoła Podwyższenia Krzyża (zapowiedź)
Wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II podczas jubileuszowej Sumy dziękczynnej, nabożeństwa, adoracje, koncert wybitnej organistki z Londynu, złożą się na trzydniowe uroczystości obchodów 350-lecia kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, które odbędą się od 13 do 15 września.
Abp Kupny w klinice dziecięcej we Wrocławiu: Bóg posyła do pomocy aniołów
Dla Boga nie ma nic niemożliwego – mówił dziś abp Józef Kupny podczas Mszy św. w Klinice Transplantologii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.
Abp Zimowski odwiedził placówki służby zdrowia w diecezji drohiczyńskiej
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia abp Zygmunt Zimowski odwiedził chorych i personel medycznych w placówkach służby zdrowia leżących na terenie diecezji drohiczyńskiej.
Młodzi Polacy stanowią największy odsetek ludzi leczonych z choroby narkotykowej w Europie
Młodzi Polacy stanowią największy odsetek ludzi leczonych z choroby narkotykowej w całej Europie – poinformował prof. Mariusz Jędrzejko z Naukowego Centrum Profilaktyki Społecznej. Prowadził on szkolenie dla dyrektorów, pedagogów, psychologów, nauczycieli oraz przedstawicieli Rady Rodziców, które zorganizował dzisiaj Urząd Miejski w Radomiu.
Bielsko-Biała: Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (zapowiedź)
Kilkaset młodych osób weźmie udział w 45. Ogólnopolskim Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej (OZME), który odbędzie się 27-29 września w Bielsku-Białej. Tegoroczne spotkanie będzie przebiegać pod hasłem „Metamorfozy”.
Obraduje kapituła nadzwyczajna krakowskich kapucynów
„Wspólnota miejscem nawrócenia, wzrostu w wierze i świadectwa” – pod takim hasłem od 9 do 13 września w Krakowie obraduje XXVII Kapituła Nadzwyczajna Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej.
Nie wstydźcie się budować człowieczeństwa
Nie wstydźcie się być sobą, nie wstydźcie się budować swojego człowieczeństwa na wartościach chrześcijańskich – apelował abp Józef Kowalczyk, podczas uroczystości wprowadzenia relikwii św. Wojciecha do bazyliki mniejszej pod wezwaniem tego świętego w Wąwolnicy 8 września wieczorem.
Abp Hoser spotkał się z chińskimi przełożonymi żeńskich zgromadzeń zakonnych
Troska o życie duchowe w Chinach jest jednocześnie troską o przyszły kształt świata – zauważył abp Henryk Hoser podczas spotkania z chińskimi przełożonymi żeńskich zgromadzeń zakonnych 8 września w Sulejówku koło Warszawy. Zakonnice przebywają w Polsce na trzytygodniowym zjeździe formacyjnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenia Sinicum im. Michała Boyma SJ.


