Diecezje

08 września 2013 | 21:53

Płock: pielgrzymka rowerowa do sanktuarium maryjnego w Skępem

Grupa rowerzystów z trzech płockich klubówh rowerowych: „Viktoria” przy parafii św. Józefa, „Benedykt” przy parafii św. Benedykta oraz „Beneq Team” – w niedzielę 8 września wyruszyła rowerami do sanktuarium Matki Bożej w Skępem w diecezji płockiej. Tradycja pielgrzymowania na rowerach do miejsca kultu Pani Mazowsza i Kujaw stała się już tradycją.

08 września 2013 | 21:49

Sarnaki: diecezjalne dziękczynienie za plony

Dożynki diecezji drohiczyńskiej odbyły się 7 września w parafii pw. św. Stanisława w Sarnakach. Przewodniczył im gość z Watykanu abp Zygmunt Zimowski, który poświęcił tradycyjne wieńce dożynkowe a po Mszy pobłogosławił ziarno na siew. Uczestnicy dożynek modlili się także o pokój na świecie, odpowiadając w ten sposób na apel papieża Franciszka.

08 września 2013 | 20:30

Diecezja radomska: dziękczynienie za dar chleba z udziałem bp. Henryka Tomasika

Bp Henryk Tomasik przewodniczył dożynkom diecezjalnym, które odbyły się 8 września w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie. W uroczystościach uczestniczyło ponad 2 tys. wiernych. W korowodzie uczestniczyło 20 wieńców dożynkowych m.in. z regionu radomskiego, opoczyńskiego i starachowickiego.

08 września 2013 | 20:27

Bp Dajczak do członków Domowego Kościoła: pokazujcie, że małżeństwo może być piękne

Prawie 160 osób z całego kraju wzięło udział w ogólnopolskim podsumowaniu pracy rocznej Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Trzydniowy zjazd zakończył się w niedzielę (8 września) w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

08 września 2013 | 20:25

Wieliczki k. Olecka: diecezja ełcka dziękuje za plony

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieliczkach koło Olecka wierni diecezji ełckiej dziękowali za tegoroczne plony. Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Jerzy Mazur. W kazaniu stwierdził, że „w czasie dożynek uświadamiamy sobie, że rolnik jest nie tylko siewcą i żniwiarzem, ale również rolą Bożą”. – Serce rolnika staje się najcenniejszą glebą, jaką należy pracowicie uprawiać – mówił biskup ełcki.

08 września 2013 | 19:57

Jarosław: jutro poświęcenie nowej części Przystani Matki Bożej (zapowiedź)

20 miejsc dla chorych i 15 dla bezdomnych przybędzie w nowej, dobudowanej części Przystani Matki Bożej Jasnogórskiej w Jarosławiu. Poświęcenia obiektu dokona w poniedziałek wieczorem biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Stanisław Jamrozek.

08 września 2013 | 19:53

Sanktuarium w Pszowie: ks. prof. Szymik o pysze i pokorze

Czy pycha jest istotną częścią tylko systemów hitlerowskiego i komunistycznego, lub może także liberalnego? – pytał podczas uroczystości odpustowych w sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie ks. prof. Jerzy Szymik.

08 września 2013 | 19:29

Wąchock: w cysterskim opactwie zainaugurowano Europejskie Dni Dziedzictwa

W cysterskim opactwie w Wąchocku zainaugurowano Europejskie Dni Dziedzictwa. Dwudniowe spotkanie zostało zorganizowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O wyborze miejsca otwarcia spotkania zadecydowały przede wszystkim walory architektoniczne obiektu, który został zbudowany na przełomie XII i XIII w. Klasztor jest bowiem jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych przykładów architektury romańskiej w Polsce.

08 września 2013 | 19:27

Bp Tyrawa: chrześcijaństwo to prawda o Bogu i człowieku

„W chrześcijaństwie chodzi o Boga i człowieka” – powiedział bp Jan Tyrawa. W uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ordynariusz przewodniczył w katedrze Mszy św. z okazji odpustu ku czci patronki diecezji, Matki Bożej Pięknej Miłości.

08 września 2013 | 19:18

Bp Kasyna: jako ludzie wiary nie traćmy nigdy nadziei

W najstarszym sanktuarium maryjnym na Pomorzu w Piasecznie 8 września odbyły się centralne uroczystości odpustowe z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas sumy przy tzw. „studzience”, wobec zebranych 20 tys. wiernych, biskup pelpliński Ryszard Kasyna apelował: „nie wolno nam nigdy utracić nadziei, bo jesteśmy ludźmi wiary”. Dziękował również „za żywą wiarę powierzonego mi ludu”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.