Diecezje
Miejsce Piastowe: modlitwa o pokój podczas nabożeństwa fatimskiego
Modlitwa o pokój na świecie byłą szczególną intencją sobotniego nabożeństwa fatimskiego w Miejscu Piastowym k. Krosna. Przewodniczył mu abp Edward Nowak z Rzymu. – Dzisiejszego wieczoru odpowiadamy na dramatyczny papieski apel o pokój – mówił.
Post i modlitwa o pokój w Syrii u krakowskich franciszkanów
W wigilię Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 7 września wierni na całym świecie pościli i modlili się o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Na apel Ojca Świętego Franciszka odpowiedzieli również krakowscy franciszkanie. W bazylice św. Franciszka w Krakowie wieczornej Mszy św. w intencji pokoju przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Jan Szkodoń.
Bielsko-Biała: modlitwa żołnierzy-górników
W kolejną rocznicę powstania Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników, w Bielsku-Białej modlili się 7 września prześladowani niegdyś przez władzę ludową. W latach 1949-1959 byli zmuszani do niewolniczej pracy w kopalniach węgla, uranu i kamieniołomach. Mszy św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej przewodniczył kapelan 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego ks. mjr. Mariusz Tołwiński.
Bp Cisło: politycy zdają się nieść nową przemoc
Bp Mieczysław Cisło przewodniczył w sobotni wieczór, w katedrze lubelskiej, Mszy św. w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. W ten sposób archidiecezja lubelska przyłączyła się do apelu papieża. Franciszka o szczególną modlitwę i post w intencji osób doświadczonych tragicznymi wydarzeniami i niebezpieczeństwem wojny w tym zakątku świata.
Bp Jamrozek do młodzieży: waszym zadaniem jest apostolstwo
– Waszym zadaniem jest apostolstwo – powiedział bp Stanisław Jamrozek w czasie Dnia Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Biskup pomocniczy udzielił błogosławieństwa 47 nowym animatorom RAM-u. Uroczystość odbyła się w sobotę 7 września w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu.
Święty Krzyż: ponad 500 osób konsekrowanych uczestniczyło w pielgrzymce
Ponad pół tysiąca sióstr, braci i kapłanów zakonnych z Polski południowo-wschodniej wzięło udział 7 września w Pielgrzymce Osób Konsekrowanych na Święty Krzyż. Od niedzieli 8 września do 15 września br. w świętokrzyskim sanktuarium obchodzony będzie tygodniowy odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego.
Krzeszów: niepełnosprawni z pielgrzymką u Matki Bożej Łaskawej
Pierwsza sobota miesiąca września jest w diecezji legnickiej dniem pielgrzymki osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół, do diecezjalnego sanktuarium maryjnego w Krzeszowie. Dziś, w gronie prawie 3 tys. pielgrzymów, wspólnej modlitwie przewodniczył biskup legnicki Stefan Cichy.
Kalwaria Pacławska: Podkarpacka Pielgrzymka Krwiodawców
Około tysiąca osób uczestniczyło w XII Podkarpackiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi, która odbyła się w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Mszy świętej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. – Przez ten dar swojej krwi, stajecie się przyjaciółmi nie tylko ludzi, ale samego Boga – powiedział.
Lisewo Małe: odsłonięcie tablicy ku czci bp. Czesława Kaczmarka
Okolicznościową tablicę, dedykowaną bp. Czesławowi Kaczmarkowi, męczennikowi „czerwonego totalitaryzmu”, odsłonięto w Lisewie Małym na terenie parafii Gozdowo w diecezji płockiej – miejscu jego urodzenia. Odsłonięcie tablicy zainaugurowało parafialne obchody 50. rocznicy śmierci niezłomnego biskupa.
Świdnica: modlitwa o pokój w łączności z papieżem Franciszkiem
Bp Ignacy Dec przewodniczył 7 września w katedrze świdnickiej Mszy świętej w intencji pokoju. Na modlitwie zgromadziło się wielu wiernych oraz duchowieństwo. We wszystkich kościołach diecezji trwa modlitwa o pokój.


