Diecezje
Prawosławni i katolicy o wartościach podczas 23. Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju
Po raz pierwszy w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju odbył się panel nt. wartości religijno-moralnych, w którym 3 września wzięli udział przedstawiciele prawosławia z Rosji i Kościoła katolickiego z Polski. Punktem wyjścia do dyskusji było Wspólne Przesłanie Kościoła katolickiego w Polsce i Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego do Narodów Polski i Rosji, podpisane przez Cyryla I, patriarchę moskiewskiego i całej Rusi i abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sierpniu ub.r.
Bp Gurda apeluje o modlitwę w intencji pokoju w Syrii
Bp Kazimierz Gurda polecił dziś, aby we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej w niedzielę 8 września odśpiewano Suplikacje oraz uwzględniono w modlitwie wiernych wezwanie o pokój w Syrii.
W Bolesławcu otwarto dwie pierwsze szkoły katolickie
Biskup legnicki Stefan Cichy poświęcił pierwsze szkoły katolickie w Bolesławcu. 125 uczniów rozpoczęło naukę w Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum Zakonu Pijarów im. Stanisława Konarskiego.
Warszawa-Praga: czuwanie modlitewne w intencji pokoju w Syrii
W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze w najbliższą sobotę 7 września odbędzie się wieczorne czuwanie w intencji pokoju w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Jest to odpowiedź na apel Ojca Świętego Franciszka wystosowany podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pańskie w Watykanie.
Diecezja pelplińska będzie się modlić w intencji pokoju w Syrii
Kuria Diecezjalna Pelplińska wydała dziś komunikat, w którym zachęca do modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii.
Warszawa: „Dziedziniec dialogu” po raz pierwszy w stolicy Polski
„Dziedziniec dialogu", który odbędzie się w w Warszawie 11 i 12 października br. w Warszawie, jest elementem odbywającego się na całym świecie od dwóch lat cyklu spotkań pod hasłem „Dziedziniec pogan”. Inicjatorem spotkań był papież Benedykt XVI, a ich celem jest promocja dialogu i stworzenie przestrzeni, na której spotykają się osoby wierzące, agnostycy, ateiści, a także osoby obojętne religijnie. Za organizację polskiego „Dziedzińca dialogu” odpowiadają Archidiecezja Warszawska wspólnie z Centrum Myśli Jana Pawła II, a patronat honorowy nad wydarzeniem roztoczył prezydent RP Bronisław Komorowski.
Poznań: 7 września we wszystkich parafiach odbędą się nabożeństwa w intencji pokoju
Nabożeństwa we wszystkich parafiach archidiecezji poznańskiej w intencji pokoju odbędą się w najbliższą sobotę w archidiecezji poznańskiej. – Przyjmujemy apel papieża Franciszka z pełną odpowiedzialnością i ewangelizacyjnym zapałem – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak.
Diecezja bielsko-żywiecka włącza się w modlitwę o pokój w Syrii
Diecezja bielsko-żywiecka włącza się w modlitwę o pokój w Syrii. Bp Tadeusz Rakoczy w odpowiedzi na apel papieża Franciszka ogłosił w najbliższą sobotę 7 września w całej diecezji bielsko-żywieckiej Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Syrii i na Bliskim Wschodzie.
Płock: katecheci protestują przeciw prześladowaniom chrześcijan w Egipcie
„W Egipcie chrześcijanie są bezkarni zabijani i dyskryminowani. Tak okrutnych prześladowań chrześcijan w tym kraju nie było od wielu wieków” – napisali katecheci z diecezji płockiej w liście do ambasadora Arabskiej Republiki Egiptu w Polsce Redy Abdelrahmana Bebarsa. Ich list jest aktem sprzeciwu wobec okrutnych prześladowań chrześcijan w tym kraju.
Archidiecezja częstochowska włącza się w modlitwę o pokój w Syrii
Archidiecezja częstochowska włącza się w modlitwę o pokój w Syrii. W związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie papież Franciszek wyznaczył 7 września, wigilię wspomnienia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju – dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.


