Diecezje
Bp Ryś do rektorów: źródłem pokrzepienia i budowania siebie jest relacja z Chrystusem
"Kluczowe w formacji kleryków jest rozwijanie relacji z Chrystusem" – mówił bp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej sprawowanej z rektorami seminariów duchownych w Łodzi. "Jak pomóc chrześcijanom w rzeczywistym doświadczeniu Pana Boga – to największa potrzeba naszych czasów" – podkreślał biskup.
Abp Skworc ostrzega związkowców przed prowokacjami
O rozważenie raz jeszcze decyzji o wyprowadzeniu związkowców na ulice Warszawy poprosił w Jastrzębiu abp katowicki Wiktor Skworc, w czasie Mszy św. z okazji 33. rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich.
Ożarów: uzdrowienia w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin
O świadectwie kobiety, uznanej przez lekarzy za niepłodną, a która urodziła dziecko a także o uzdrowieniu z nowotworu płuc – mówił ks. Stanisław Szczerek, kustosz ożarowskiego sanktuarium maryjnego 2 września podczas uroczystości w Ożarowie.
III Debata Poznańska pt. „Gender w Poznaniu – nauka czy ideologia”
Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, kierownik Zakładu Katolickiej Nauki Społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szymon Sękowski vel Sęk – członek Rady Miasta Poznania oraz psycholog Bogna Białecka byli gośćmi III Debaty Poznańskiej. Otwarte spotkanie dyskusyjne pt. „Gender w Poznaniu – nauka czy ideologia” odbyło się w Sali Bazaru Poznańskiego.
Bp Regmunt: oświata powinna służyć rodzinie
1 września w Lubuskiem naukę rozpoczęło ponad 130 tys. uczniów. Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Zielonej Górze. Wcześniej uczniowie i nauczyciele spotkali się na Mszy św. pod przewodnictwem bp Stefana Regmunta.
Nowa szkoła katolicka w diecezji drohiczyńskiej
W Ogrodnikach w diecezji drohiczyńskiej w nowym roku szkolnym rozpoczęła działalność nowa Katolicka Szkoła Podstawowa.
Kielecka Caritas zachęca do włączenia się w program „Skrzydła”
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kielecka Caritas zachęca do włączenia się w program pomocowy „Skrzydła” i objęcie opieką stypendialną dzieci z rodzin uboższych. W roku szkolnym 2012/2013 programem było objętych sześćdziesięcioro dzieci.
Bp Solarczyk: szkoła jest miejscem dojrzewania młodego człowieka
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze na uroczystej Mszy św. tradycyjnie zebrali się uczniowie, nauczyciele i absolwenci pobliskiego gimnazjum i liceum Władysława IV. Liturgii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.
Polania-Zdrój: upamiętnienie ofiar mordu na Wołyniu
Bp Ignacy Dec przewodniczył 2 września uroczystej Mszy św. w Polanicy-Zdroju z okazji poświęcenia tablicy upamiętniającej mord na Wołyniu.
Warszawa: 10 września spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży nt. ŚDM w Krakowie
O programie i duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży w Polsce, będą dyskutować diecezjalni duszpasterze młodzieży podczas spotkania, które odbędzie się 10 września w Warszawie. – Trzy lata to optymalny czas na przygotowanie tego spotkania, które będzie wyjątkową okazją do zaprezentowania Polski wobec całego świata – powiedział biskup Henryk Tomasik, członek Ogólnopolskiego Zespołu ds. wizyty Ojca Świętego w czasie ŚDM w 2016 roku.


