Diecezje

01 września 2013 | 18:08

Diecezja radomska: odbyły się regaty żeglarskie

II regaty żeglarskie diecezji radomskiej w klasie Omega odbyły się 31 sierpnia w Zarzęcinie nad zalewem Sulejowskim. Zawody były poświęcone pamięci ks. Zdzisława Domagały. Był on współtwórcą pieszej pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę, uczestnikiem wielu konwojów humanitarnych na Wschód. Wspomagał także radomskich robotników represjonowanych po wydarzeniach czerwcowych oraz powstającą wówczas opozycję w mieście.

01 września 2013 | 16:53

Bydgoszcz: Caritas przygotowała ponad dwa tysiące szkolnych wyprawek

Caritas Diecezji Bydgoskiej przygotowała z okazji nowego roku szkolnego ponad dwa tysiące wyprawek, które trafiły do najmłodszych. Organizacja po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „Tornister pełen uśmiechów”. Zorganizowała również akcję „Z uśmiechem do szkoły”.

01 września 2013 | 16:49

Szczyrk: lipy od czeskich ewangelików w Ogrodzie Reformacji

Lipa od ewangelików z Republiki Czeskiej pojawiła się w powstającym przy parafii luterańskiej w Szczyrku Salmopolu Ogrodzie Reformacji. Grupa ewangelików z Czeskiego Cieszyna 31 sierpnia osobiście zasadziła drzewko, które jest symbolem Czech.

01 września 2013 | 16:36

Łódź: zakończenie Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę

Kilkaset osób uczestniczyło 31 sierpnia we Mszy świętej kończącej 88. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką na Jasną Górę. Abp Marek Jędraszewski, który przewodniczył liturgii, przypomniał pielgrzymom encyklikę papieża Franciszka "Lumen Fidei". Eucharystia została odprawiona w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi.

01 września 2013 | 16:32

Kielce: bp Frankowski na obchodach 33. rocznicy Porozumień Sierpniowych

Od Mszy św. w kieleckiej bazylice, celebrowanej przez biskupa seniora Edwarda Frankowskiego, rozpoczęły się obchody 33. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania związku. Ich organizatorem była świętokrzyska „Solidarność”.

01 września 2013 | 16:29

Białystok: „Modlitwa o uzdrowienie. Między sensacją a wiarą” – spokanie katechetów

„Msze święte z modlitwą o uzdrowienie. Między sensacją a wiarą” to temat konferencji, której wysłuchali duchowni i świeccy katecheci archidiecezji białostockiej 31 sierpnia, podczas spotkania z abp. Edwardem Ozorowskim. „Tematyka tegorocznej konferencji jest odpowiedzią na znaki czasu. Coraz więcej młodych ludzi przychodzi na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, później pytają katechetów o charyzmaty. Chcemy, by nasi katecheci byli dobrze przygotowani do tego typu rozmów z młodzieżą, gdyż konieczne jest tu zachowanie właściwej równowagi” – podkreśla ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

01 września 2013 | 16:17

Bp Kasyna: Polska potrzebuje ludzi uzdrawiających relacje społeczne

Potrzebni są dzisiaj Polsce ludzie, którzy z poczuciem odpowiedzialności podejmowaliby dzieło uzdrawiania relacji społecznych nie dla siebie, nie dla partii, ale dla dobra nas wszystkich – mówił 31 sierpnia wieczorem w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Przewodniczył on Mszy św. z okazji 33. rocznicy podpisania „Porozumień Sierpniowych”.

01 września 2013 | 13:37

Bydgoszcz: dziękczynienie w 33. rocznicę uchwalenia porozumień sierpniowych

33. rocznica podpisania porozumień sierpniowych zgromadziła na wspólnej modlitwie w bydgoskim kościele ojców jezuitów związkowców, sympatyków „Solidarności” oraz przedstawicieli władz. Eucharystii przewodniczył o. Mieczysław Łusiak SJ.

01 września 2013 | 13:25

To jak mówimy ma wpływ na postrzeganie

To w jaki sposób mówimy o małżeństwie i rodzinie ma wpływ na jej postrzeganie, kształt i sposób jej traktowania przez innych – podkreślił bp Marek Solarczyk.

01 września 2013 | 13:01

Sandomierz: duże zainteresowanie koncertem uwielbienia na Rynku i finałem festiwalu w katedrze

Kilkaset młodych osób wraz z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem wzięło udział w Koncercie Uwielbienia i adoracji Najświętszego Sakramentu w późnych godzinach wieczornych 31 sierpnia br. na sandomierskim Rynku. W bazylice katedralnej odbywał się koncert finałowy XXIII Festiwalu "Muzyka w Sandomierzu", podczas którego wystąpili mali artyści – uczestnicy programu „Cudowne dzieci” oraz ukraiński Chór Kameralny „Gloria”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.