Diecezje

01 września 2013 | 12:55

Głubczyce: 100. rocznica urodzin bpa Antoniego Adamiuka (zapowiedź)

Z okazji przypadającej 18 grudnia 2013 roku 100. rocznicy urodzin opolskiego biskupa pomocniczego Antoniego Adamiuka w Głubczycach obchodzone są 1 września uroczystości z udziałem bpa Jana Bagińskiego. Inicjatorem wydarzenia jest parafia pw. Narodzenia NMP oraz głubczycki Klub Biegacza. Uroczystości rocznicowe połączone są z upamiętnieniem 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej.

01 września 2013 | 11:56

Mława: biskup polowy i prezydent RP na uroczystościach 74. rocznicy wybuchu wojny

Biskup polowy Józef Guzdek i prezydent RP Bronisław Komorowski byli 31 sierpnia gośćmi uroczystych obchodów 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbyły się w Mławie w diecezji płockiej. Bp Guzek przewodniczył modlitwie ekumenicznej w miejscu jednej z najważniejszych bitew września 1939 roku.

31 sierpnia 2013 | 23:38

Wychowanie jest sprawą serca – inauguracja roku katechetycznego w Drohiczynie

Katecheci z diecezji drohiczyńskiej zainaugurowali 31 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie nowy rok katechetyczny 2013/14. – Nie można stosować w nauczaniu religii żadnych merkantylnych metod przekupywania dzieci – przestrzegał katechetów bp Antoni Dydycz. Katecheci wysłuchali też wykładu nt. ideologii gender.

31 sierpnia 2013 | 23:18

Krzeszów: nowa, druga w diecezji legnickiej kapituła, zainaugurowała działalność

W ostatnim dniu wakacji, diecezja legnicka wzbogaciła się o kapitułę, związaną z diecezjalnym sanktuarium maryjnym w Krzeszowie. Działalność kapituły krzeszowskiej – tak będzie odtąd nazywana – została zainaugurowana dzisiaj przez biskupa legnickiego Stefana Cichego.

31 sierpnia 2013 | 23:00

Sandomierz: 500 młodych uczestniczyło w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty

Blisko 500 młodych osób uczestniczyło 31 września w Sandomierzu w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Oazowej, którego organizatorem był Ruch Światło-Życie. Spotkaniu patronował biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

31 sierpnia 2013 | 20:35

Pułtusk: tysiąc osób zwiedziło latem zabytkową bazylikę

Około tysiąca osób z całej Polski zwiedziło w czasie letnich miesięcy zabytkową bazylikę w Pułtusku w ramach akcji „Otwarte drzwi bazyliki”. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy turyści mogli codziennie poznawać renesansowy, XV-wieczny zabytek i jego unikatową polichromię.

31 sierpnia 2013 | 20:02

Bp Tyrawa do katechetów: bądźcie wierni nauce Kościoła

Bądźmy wierni nauce Kościoła, który odczytuje prawdę. Będziemy wówczas potrafili budować życie społeczne według ładu, który został wpisany w stworzenie – mówił bp Jan Tyrawa do katechetów zebranych dziś w bydgoskiej katedrze.

31 sierpnia 2013 | 19:32

Prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary poświęcił Dom Samotnej Matki w Ełku

Dom Samotnej Matki w Ełku poświęcił dzisiaj abp Gerhard Ludwig Müller – prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Dom wchodzi w skład Centrum Pomocy Społecznej i Medycznej dla Matki i Dziecka w Ełku i jest jedną z wielu inicjatyw ełckiej Caritas. W uroczystościach uczestniczył minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

31 sierpnia 2013 | 19:18

Płock: finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”

500 tornistrów, które Caritas Diecezji Płockiej przekazała do 40 parafii w diecezji w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”, w tych dniach przekazano dzieciom i młodzieży, którzy 2 września rozpocznie nowy rok szkolny. Na terenie parafii akcją zajmowali się proboszczowie, Parafialne Zespoły Charytatywne i Parafialne Zespoły Caritas. Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem diecezjan. Chętnych do wypełniania tornistrów było więcej, niż samych tornistrów.

31 sierpnia 2013 | 18:39

Franciszkanin.: naśladujmy prostą wiarę św. Maksymiliana

Św. Maksymilian szedł do celu poprzez codzienne, konsekwentne praktykowanie wiary wyniesionej z domu rodzinnego – przypominał 31 sierpnia o. dr Piotr Cuber OFMConv, gwardian klasztoru w Harmężach, który poprowadził w Bielsku-Białej konferencję dla księży diecezji bielsko-żywieckiej. W bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się w sobotę Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów z udziałem biskupów Tadeusza Rakoczego i Piotra Gregera. Poprzedzająca Mszę. św. konferencja poświęcona była św. Maksymilianowi „świadkowi wiary naszych trudnych czasów”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.