Diecezje

31 sierpnia 2013 | 18:39

Franciszkanin.: naśladujmy prostą wiarę św. Maksymiliana

Św. Maksymilian szedł do celu poprzez codzienne, konsekwentne praktykowanie wiary wyniesionej z domu rodzinnego – przypominał 31 sierpnia o. dr Piotr Cuber OFMConv, gwardian klasztoru w Harmężach, który poprowadził w Bielsku-Białej konferencję dla księży diecezji bielsko-żywieckiej. W bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się w sobotę Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów z udziałem biskupów Tadeusza Rakoczego i Piotra Gregera. Poprzedzająca Mszę. św. konferencja poświęcona była św. Maksymilianowi „świadkowi wiary naszych trudnych czasów”.

31 sierpnia 2013 | 18:32

Katowice: ministranci na pielgrzymce liturgicznej służby ołtarza

Kilka tysięcy ministrantów, lektorów i ceremoniarzy spotkało się 31 sierpnia w katowickiej katedrze na pielgrzymce liturgicznej służby ołtarza. Mszę św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca sprawowało ok. 60 kapłanów, opiekunów ministrantów w parafiach.

31 sierpnia 2013 | 18:14

Częstochowa: o wychowaniu do wiary na spotkaniu formacyjnym dla katechetów

„Wychowanie do wiary podstawowym zadaniem katechezy”- to temat spotkania formacyjnego katechetów archidiecezji częstochowskiej, które odbyło się 31 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. – Katecheza używa języka, którego nikt nie rozumie, zwraca się do ludzi, którzy już nie istnieją i odpowiada na pytania, których nikt nie stawia – tak obecną sytuację zdiagnozował ks. dr hab. Paweł Mąkosa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

31 sierpnia 2013 | 17:48

Bp Tomasik: stając z wiarą przed Bogiem, może dokonać się to, co wydaje się trudne

Gdy staniemy z wiarą przed Bogiem, może dokonać się to, co wydaje się bardzo trudne – przekonywał bp Henryk Tomasik młodzież, która uczestniczyła w 47. Pielgrzymce Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjechało dziś 1,3 tys. młodych ludzi z 73 parafii diecezji radomskiej.

31 sierpnia 2013 | 17:35

Przed peregrynacją obrazu – diecezjalna pielgrzymka z Tarnowa do Łagiewnik

Księża, osoby konsekrowane i świeccy uczestniczyli dziś w diecezjalnej pielgrzymce do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Przewodniczył jej biskup tarnowski Andrzej Jeż. To bezpośrednie przygotowanie do peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny oraz bł. Jana Pawła II. Rozpocznie się ona 14 września w Starym Sączu.

31 sierpnia 2013 | 17:10

Bp Solarczyk: celem katechezy jest doprowadzenie młodego człowieka do Chrystusa

Najważniejszym celem katechezy jest doprowadzenie młodego człowieka do Chrystusa a do tego potrzebna jest autentyczna miłość – przypomniał katechetom bp Marek Solarczyk. Przewodniczył on uroczystej Mszy św. w katedrze św. Floriana w Warszawie, która zainaugurowała odprawę katechetyczną w diecezji warszawsko-praskiej.

31 sierpnia 2013 | 16:53

Ponad tysiąc osób na IV Pielgrzymce Niepełnosprawnych do Henrykowa

Od czterech lat w ostatnich dniach sierpnia pocysterskie opactwo w oddalonym zaledwie 60 km od Wrocławia Henrykowie odwiedzają osoby niepełnosprawne, ich rodziny, opiekunowie i przyjaciele.

31 sierpnia 2013 | 15:55

Gdańsk: Msza św. i uroczystości rocznicowe Sierpnia ’80 (opis)

Msza św. w bazylice św. Brygidy w Gdańsku w rocznicę uchwalenia porozumień sierpniowych była okazją do oddania hołdu tym wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w walce o wolną Polskę i ideały Wolności i Solidarności. Homilii przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

31 sierpnia 2013 | 14:51

Diecezja sandomierska: blisko 1,5 tys. legionistów Maryi rozpoczęło Jerycho Różańcowe

Blisko 1, 5 tysiąca osób zrzeszonych w prezydiach parafialnych Legionu Maryi na terenie diecezji sandomierskiej rozpoczęło 30 sierpnia br. Jerycho Różańcowe. Legioniści modlą się w trzech intencjach: za biskupa ordynariusza i kapłanów posługujących w diecezji, o błogosławione owoce Roku Wiary, a także o dalszy rozwój wspólnoty Legionu Maryi.

31 sierpnia 2013 | 14:29

Płock: zakończyły się spotkania katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym

W Płocku, Pułtusku i Ciechanowie w diecezji płockiej w dniach 28-30 sierpnia odbyły się doroczne spotkania katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym. Wzięło w nich udział około 800 katechetów: osób świeckich, księży, zakonników i zakonnic, uczących we wszystkich rodzajach szkół. W spotkaniach uczestniczył bp Piotr Libera, w Płocku gościem był Karol Semik, mazowiecki kurator oświaty.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.