Diecezje
Kraków: kard. Stanisław Dziwisz pożegna Sławomira Mrożka
„Pogrzeb Sławomira Mrożka w Krakowie odbędzie się we wtorek 17 września. Nabożeństwo żałobne w Kościele św. Św. Piotra i Pawła o godz. 13.00 poprowadzi Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz” – poinformowało Wydawnictwo Literackie, Fundacja Panteon Narodowy oraz Urząd Miasta Krakowa.
Abp Budzik na finale akcji na rzecz ubogich dzieci
Dobiega końca trzecia edycja akcji „Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie”, skierowanej do dzieci z ubogich dzielnic Lublina oraz regionu. Na wielkim finale akcji z dziećmi, sponsorami oraz organizatorami spotkał się metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.
Kard. Dziwisz wprowadzi relikwie bł. Jana Pawła II do bazyliki w Wiślicy (zapowiedź)
Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz wprowadzi uroczyście w sobotę 7 września w do bazyliki mniejszej w Wiślicy relikwie bł. Jana Pawła II. Intronizacja relikwii będzie połączona z obchodami tzw. Wielkiego Odpustu Wiślickiego, obchodzonego w tym mieście od setek lat, który potrwa od 6 do 8 sierpnia.
Echa ŚDM według chrystusowca z Brazylii
Nic nie może nam przeszkodzić w głoszeniu Chrystusa drugiemu człowiekowi – mówi ks. Kazimierz Długosz, prowincjał prowincji południowoamerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego. Chrystusowiec, który obecnie przebywa w Polsce, podsumował tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Brazylii.
Udana zbiórka przyborów szkolnych podczas meczu Korona Kielce – Piast Gliwice
Wystawione przez kielecką Caritas cztery kosze zostały całkowicie wypełnione przez kibiców plecakami i przyborami szkolnymi, zgromadzonymi podczas meczu piłkarskiego rozegranego w poniedziałek pomiędzy Koroną Kielce a Piastem Gliwice. Mecz okazał się zwycięski dla gospodarzy, którzy pokonali gości 2:0.
Chłopiec w gnieźnieńskim Oknie Życia
W poniedziałek 26 sierpnia o godz. 23.30 w gnieźnieńskim Oknie Życia znaleziono chłopca. Jest zdrowy, waży 3,14 kg.
Młodzi chrześcijan z Korei Płd. pielgrzymowali z Sieradza na Jasną Górę
Pięcioosobowa grupa młodych Koreańczyków odwiedziła diecezję włocławską. Oprócz nawiedzenia miejsc związanych z życiem św. Faustyny i św. Maksymiliana, goście podjęli pielgrzymowanie na Jasną Górę w grupie pieszych pielgrzymów z Sieradza. Towarzyszył im pracujący od 5 lat w Seulu ks. Jarosław Kamieński, pallotyn.
Biskupi diecezjalni o pielgrzymce papieża do Polski i kanonizacji Jana Pawła II (opis)
Zaplanowany na rok 2016 Światowy Dzień Młodych w Krakowie był głównym tematem zebrania biskupów diecezjalnych na Jasnej Górze 26 sierpnia. Pasterze Kościoła w Polsce widzą w tym wydarzeniu wielką szansę nie tylko duszpasterską, ale także promocyjną dla kraju. W Niedzielę Palmową, przejęciem papieskiego krzyża rozpocznie się droga duchowych przygotowań Polaków. Biskupi omówili także program dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II i kwestie związane z przekształceniem Funduszu Kościelnego.
Harmęże: warsztaty misjologiczne w Centrum św. Maksymiliana
Wykłady, filmy, dyskusje, świadectwa misjonarzy i wspólna modlitwa znalazły się w programie kilkudniowych warsztatów misjologicznych, które odbywają się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia.
Bp Greger: bez dobrej woli człowieka Kościół nie może wypełnić swojego posłannictwa
Bez dobrej woli człowieka Kościół nie jest w stanie wypełnić swojego posłannictwa otrzymanego od Jezusa Chrystusa – podkreślał bp Piotr Greger, który w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przewodniczył Mszy św. w kaplicy sióstr Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. Duchowny dziękował za prawie czterdziestoletnią posługę duszpasterską wśród zakonnic przechodzącego na emeryturę ks. prałata Józefa Szczypty – słynnego budowniczego kościoła na bielskim osiedlu Złote Łany.


