Diecezje
Biskupi: Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie jest wielką szansą dla Kościoła w Polsce
Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie jest wielką szansą dla Kościoła w Polsce jak i dla samej Polski – uznali biskupi diecezjalni zgromadzeni 26 sierpnia na Jasnej Górze.
Bp Nitkiewicz: budowa świątyni nie jest rozrzutnością
Budowa świątyni nie jest w czasach kryzysu rozrzutnością – mówił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz 25 sierpnia podczas uroczystego poświęcenia kościoła w Majdanie Łętowskim. Świętowany był również jubileusz 35-lecia powstania parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
43. Wrocławskie Dni Duszpasterskie (zapowiedź)
Wrocławskie Dni Duszpasterskie, jedno z najstarszych sympozjów o tematyce duszpasterskiej w Polsce, odbędzie się już po raz 43. Potrwa od 28 do 30 sierpnia.
Paradyskie Dni Duszpasterskie
Paradyskie Dni Duszpasterskie dla duchowieństwa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędą się w 28 i 29 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Proboszczowie i wikariusze wezmą udział we wspólnej modlitwie oraz wysłuchają wykładów zaproszonych prelegentów. Tegoroczne Paradyskie Dni Duszpasterskie będą przebiegać pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego".
Licheń: 31. Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy z Konina do Matki Bożej Licheńskiej
Około 500 osób przybyło do Lichenia z 31.Pieszą Pielgrzymką Ludzi Pracy z Konina. Hasłem przyświecającym pątnikom w tym roku było „Z Maryją na drodze wiary”.
Kraków: od września świąteczne celebracje liturgiczne w górnym kościele Jana Pawła II
Od 1 września dwie Msze św. w niedziele i uroczystości będą sprawowane w górnym kościele Sanktuarium Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.
Bp Kamiński: najważniejszą wspólnotą jest rodzina
Z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej w niedzielę 25 sierpnia diecezjanie pielgrzymowali do parafii patronalnych. Z Suwałk wierni wędrowali do Żylin, a z Ełku i okolic do Grabnika. Wieloletnia tradycja pielgrzymowania do tych parafii jest związana z dziękczynieniem za łaskę i owocne pielgrzymowanie z diecezji ełckiej na Jasną Górę.
Jezus – Total Detox. 20. Spotkanie Młodych zakończone
Ponad 300 osób uczestniczyło w dniach 22-25 sierpnia w 20. Spotkaniu Młodych diecezji legnickiej w Legnickim Polu. Do tamtejszego sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w większości młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich na czterodniowy maraton modlitwy, konferencji, śpiewu i chrześcijańskiej zabawy.
Beskid Mały: modlitwa wadowickich pielgrzymów na papieskim szczycie
O rychłą kanonizację Jana Pawła II oraz w intencji uczestników 28. Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę modlono się 25 sierpnia na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Na papieski szczyt przyszły rzesze pielgrzymów i turystów, głównie z okolic Wadowic i Andrychowa oraz różnych zakątków Polski.
Lusowo k. Poznania: pop-oratorium „Miłosierdzie Boże” po raz pierwszy w plenerze
Blisko tysiąc osób wysłuchało wczoraj wieczorem w podpoznańskim Lusowie pierwszego w historii plenerowego wykonania pop-oratorium „Miłosierdzie Boże”. Koncert, który odbył się na przylegającym do kościoła placu leżącym nad Jeziorem Lusowskim, przypadł szczególnego dnia − 25 sierpnia, czyli w 108. rocznicę urodzin św. s. Faustyny Kowalskiej.


