Diecezje

26 sierpnia 2013 | 14:47

Gdańsk: odpust w policyjnych koszarach

W policyjnych koszarach prewencji odbyły się 25 sierpnia uroczystości odpustowe z okazji święta patronalnego znajdującej się tam kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. Eucharystii przewodniczył ks. prał. Zbigniew Zieliński, proboszcz katedry oliwskiej i dziekan dekanatu Oliwa. Słowo do zgromadzonych wygłosił ks. Inf. Bogdanowicz, wikariusz generalny.

26 sierpnia 2013 | 13:46

Jędrzejów: M. Walewska w finale XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Finałowym koncertem z udziałem gwiazdy światowej opery Małgorzaty Walewskiej 25 sierpnia zakończył się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w opactwie cystersów w Jędrzejowie. Tego dnia obchodzono również odpust, który w tym roku przypadł w 150. rocznicę wielkiej manifestacji patriotycznej, która poprzedziła powstanie styczniowe.

26 sierpnia 2013 | 13:38

Jasna Góra: dziś główne uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej

Ponad 36 tys. pątników przybyło pieszo na Jasną Górę, na uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Kolejne tysiące dojechały. Sumie pontyfikalnej o godz. 11.00 z udziałem Episkopatu Polski przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Józef Kowalczyk, który także wygłosi kazanie. Tegoroczny odpust odbywa się pod hasłem: „Królowo Polski, ślubujemy strzec wiary Ojców”.

26 sierpnia 2013 | 13:34

Jasna Góra: trwa dziękczynienie za obecność Maryi w życiu Narodu

Przeżywane dziś Święto Matki Bożej Jasnogórskiej to jeden z najważniejszych i największych odpustów w częstochowskim Sanktuarium. Co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy wiernych przybywających także w pielgrzymkach pieszych. Uroczystość ma przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach całego Narodu.

26 sierpnia 2013 | 10:12

Kard. Dziwisz świętował 50-lecie kapłaństwa

W asyście banderii konnej górale witali kard. Stanisława Dziwisza w Rabie Wyżnej, jego rodzinnej miejscowości.

25 sierpnia 2013 | 22:48

Bp Tomasik na Jasnej Górze: konieczna odbudowa Polski na fundamencie Maryjnym

Na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Zainaugurowało je wejście tysięcy pieszych pielgrzymów i wieczorna Msza św. celebrowana pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Kaszaka z Sosnowca z kazaniem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Eucharystię poprzedziła procesja częstochowskiej archikatedry.

25 sierpnia 2013 | 19:48

Dożynki Województwa Mazowieckiego w Miętnem

Uroczysta Eucharystia sprawowana przez biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego zainaugurowała 25 sierpnia Dożynki Województwa Mazowieckiego w Miętnem w powiecie garwolińskim. W uroczystościach wzięli udział Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, władze samorządowe województwa, duchowni oraz rolnicy. Gospodarzami byli Marek Chciałowski – starosta garwoliński i Tomasz Łysiak – wójt gminy Garwolin.

25 sierpnia 2013 | 19:38

Święta Góra pod Gostyniem: zakończył się I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Abstynenckiej

Na Świętej Górze pod Gostyniem w Wielkopolsce zakończył się I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Abstynenckiej. Jego organizatorem było Duszpasterstwo Apostolstwa Trzeźwości działające przy tamtejszym klasztorze księży filipinów. W wydarzeniu, pierwszym tego typu w kraju, trwającym od piątku do niedzieli, uczestniczyło kilkaset osób.

25 sierpnia 2013 | 19:32

Jasna Góra: rozpoczęły się uroczystości Matki Bożej Jasnogórskiej

W wigilię uroczystości Matki Bożej Jasnogórskiej do częstochowskiego Sanktuarium dotarło kilkadziesiąt grup pieszych pątników. Najliczniejszą była prawie 9-tysięczna kompania z diecezji tarnowskiej. Przyjechała także grupa na rolkach i wiele pielgrzymek autokarowych.

25 sierpnia 2013 | 19:23

Bp Greger: mówić o Jezusie i przyznawać się do Niego to za mało

„Mówić o Jezusie to za mało, trzeba dawać o Nim świadectwo całym swoim życiem” – podkreślał bp Piotr Greger podczas czuwania Jakubowego, które odbyło się 25 sierpnia w Simoradzu na Śląsku Cieszyńskim. Simoradzki, zabytkowy kościół św. Jakuba Apostoła był otwarty cały dzień dla pielgrzymów i turystów, chcących modlić się za wstawiennictwem patrona świątyni. Każdego 25. dnia miesiąca organizowany jest tutaj "Dzień Otwartych Drzwi".

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.