Diecezje

25 sierpnia 2013 | 14:34

Prawie 9 tys. pielgrzymów z diecezji tarnowskiej dotarło na Jasną Górę

Prawie 9 tys. pielgrzymów z diecezji tarnowskiej dotarło na Jasną Górę. Przez dziewięć dni przeszli ok. 240 km. Uroczyste wejście 31. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej rozpoczęło się o godz. 14.00. Do Częstochowy przyjechały delegacje z całej diecezji, by powitać pątników. Pielgrzymkę zakończy Msza św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

25 sierpnia 2013 | 14:31

Obory: pierwsza Karmelitańska Noc Młodych

„Wybieram Niebo” – pod takim hasłem w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach w diecezji płockiej w nocy z 24 na 25 sierpnia odbyła się pierwsza Karmelitańska Noc Młodych. Wydarzenie, organizowane przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Krakowie, zgromadziło około 100 młodych ludzi z całej Polski, m.in. z Gdańska, Poznania, Krakowa.

25 sierpnia 2013 | 12:55

Ewangelizacja na Wielkiej Raczy

Około 700 osób modliło się 24 sierpnia na szczycie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim. Było to kolejne i ostanie spotkanie w ramach trwającej rozpoczętej w lipcu „Ewangelizacji w Beskidach” – największej tego typu wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej w diecezji bielsko-żywieckiej.

25 sierpnia 2013 | 12:45

Bp Bronakowski: rozpalmy rewolucję w podejściu do alkoholu

Do rozpalenia wielkiej, ogólnopolskiej rewolucji w podejściu do alkoholu wezwał wczoraj bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Trzeźwości KEP uczestników I Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Abstynenckiej. Od piątku bierze w nim na Świętej Górze pod Gostyniem kilkaset osób.

25 sierpnia 2013 | 12:43

Prowincjał: będę dziś rozmawiał z o. Mądelem i współbraćmi w Nowym Sączu

Przełożony Prowincji Polski Południowej jezuitów o. Wojciech Ziółek będzie dziś rozmawiał z o. Krzysztofem Mądelem oraz jezuitami mieszkającymi i pracującymi w parafii w Nowym Sączu. Dziś rozpoczynają się tam tygodniowe uroczystości odpustowe z okazji 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia Sądeckiej Pani.

25 sierpnia 2013 | 12:43

Miejsce Piastowe: ślub na IV Podkarpackim Weselu bez Toastu

W Miejscu Piastowym k. Krosna odbyło się IV Podkarpackie Wesele bez Toastu. Podczas Mszy św. sakrament małżeństwa zawarli Aleksandra i Tomasz. Liturgii przewodniczył abp Edward Nowak z Rzymu, a ślub błogosławił bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. W spotkaniu wzięło udział ponad 400 osób.

25 sierpnia 2013 | 12:42

Markowice: misjonarze oblaci kończą posługę w archidiecezji gnieźnieńskiej

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, od blisko wieku posługujący w sanktuarium maryjnym w Markowicach na Kujawach, opuszczają archidiecezję gnieźnieńską. Działalność kończy także markowickie Niższe Seminarium Duchowne.

25 sierpnia 2013 | 12:41

Wągrowiec: ojcowie paulini zamieszkają w pocysterskim klasztorze

Od września zarząd parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na terenie której znajduje się piękny pocysterski zespół klasztorny, obejmą ojcowie paulini. To druga placówka zakonu w archidiecezji gnieźnieńskiej. Zakonnicy troszczą się już o sanktuarium maryjne w Biechowie.

25 sierpnia 2013 | 11:55

Lusowo k. Poznania: dziś wieczorem pierwsze plenerowe wykonanie pop-oratorium „Miłosierdzie Boże”

Dziś wieczorem po raz pierwszy zostanie wykonane w plenerze pop-oratorium „Miłosierdzie Boże” skomponowane przez Zbigniewa Małkowicza do słów św. s. Faustyny Kowalskiej, a wykonywane przez Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen”. Dzieło, które usłyszeć można było dotąd w kościołach i salach koncertowych nie tylko w Polsce, ale m.in. we Francji, Hiszpanii, Kanadzie i USA, zostanie zaprezentowane w Lusowie k. Poznania.

25 sierpnia 2013 | 11:34

Słupno: V Piesza Pielgrzymka im. bł. abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego

Akcja Katolicka Diecezji Płockiej uczciła 24 sierpnia 72. rocznicę śmierci swojego patrona bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego, podczas V Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Słupna – miejsca jego internowania przez hitlerowców w 1940 r. Na zakończenie pielgrzymki Mszy św. z udziałem pątników w kościele parafii św. Marcina w Słupnie przewodniczył bp Roman Marcinkowski: „To, co robicie, prowadzi do spotkania z Bogiem” – przekonywał w homilii.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.