Diecezje
Diecezja świdnicka: order św. Stanisława dla franciszkanina z Jerozolimy
Biskup Ignacy Dec odznaczył 18 sierpnia orderem św. Stanisława o. Franciszka Wiatera OFM, który jest przełożonym konwentu ojców franciszkanów na Górze Oliwnej w Jerozolimie.
Kard. Meisner: społeczeństwo, w którym zepsute są kobiety, jest już nie do uratowania (dokumentacja)
To w kobietach należy upatrywać nadziei na ocalenie świata. Społeczeństwo, które jest zepsute przez mężczyzn, będzie uratowane przez kobiety, ale społeczeństwo, w którym zepsute są kobiety, jest już nie do uratowania – przypomniał kard. Joachim Meisner, arcybiskup Kolonii, w kazaniu do pątniczek zgromadzonych w niedzielę w Piekarach Śląskich na dorocznej pielgrzymce kobiet.
Wiara w Boga nie jest tylko deklaracją
Wiara w Boga nie jest deklaracją. Jeśli nie angażuje ona ludzkiego serca, umysłu i ciała, nie jest prawdziwą wiarą – podkreślił abp Henryk Hoser.
Pabianice k. Złotego Potoku: Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu
W intencji trzeźwości narodu w sobotę 17 sierpnia na terenie sołectwa Pabianice odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwu przewodniczył ks. Robert Tarasek, prefekt z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku.
Wspomnienie św. Jacka – patrona archidiecezji katowickiej
W dniu wspomnienia św. Jacka, patrona archidiecezji katowickiej, w katedrze w Katowicach sprawowana była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca. Modlono się w intencji pracowników „apostolstwa Słowa”.
Ks. prof. Wincenty Myszor laureatem Nagrody „Lux ex Silesia”
Ks. prof. Wincenty Myszor, dziekan-organizator Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, został wybrany 19. Laureatem nagrody przyznawanej przez metropolitę katowickiego „Lux ex Silesia”.
Kard. Meisner z wizytą w diecezji świdnickiej
Kardynał Joachim Meisner z Kolonii przewodniczył 17 sierpnia uroczystej Mszy św. w bazylice pw. Nawiedzenia NMP w Bardzie, podczas której dokonano obrzędu błogosławieństwa odnowionych organów. Liczą one 50 głosów (3567 piszczałek). Są zaliczane do najokazalszych instrumentów z epoki schyłkowego baroku na Dolnym Śląsku.
Pelplin: mieszkańcy uczcili św. Bernarda, patrona miasta
W sobotę 17 sierpnia uroczyście uczczono w Pelplinie patrona tego miasta i diecezji pelplińskiej, św. Bernarda. Obchody połączono z drugim spotkaniem Kociewiaków.
Radoszyce: wyruszy najstarsza w diecezji radomskiej pielgrzymka na Jasną Górę
Na pątniczy szlak wyruszy w najbliższą środę 21 sierpnia 163. pielgrzymka z Radoszyc na Jasną Górę. W tym roku do duchowej stolicy Polski wyruszy – jak przewidują organizatorzy – około 230 osób. Specyfiką kompanii jest to, że idzie ona pieszo w obie strony.
Tarnowscy pielgrzymi już w drodze
Kilka tysięcy osób wyruszyło z Tarnowa na Jasną Górę. 31. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską pod hasłem „Być solą ziemi” rozpoczęła poranna Msza św. na Placu Katedralnym pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Pątnicy przez dziewięć dni przejdą ok. 240 km.


