Diecezje
Radzymin: uroczystości 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej
Ci, którzy w 1920 roku stanęli z bronią w ręku w obronie Boga i Ojczyzny, są dla nas czytelnym drogowskazem – podkreślił bp Marek Solarczyk w 93. rocznicę „Cudu nad Wisłą” na Cmentarzu Żołnierzy Wojny Polsko-Bolszewickiej 1920 roku w Radzyminie, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. z udziałem władz państwowych i samorządowych.
Miejmy odwagę
Abp Jan Graubner, metropolita Ołomuńca, przewodniczył Eucharystii w uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która odbyła się na dziedzińcu pocysterskiego opactwa przy bazylice w Ruda Raciborskich.
Czas dziękczynienia za Boże dary
„Dziś wychwalamy Boga za to, co uczynił wobec Maryi, zabierając Ją z ciałem i duszą do nieba, a jednocześnie wychwalamy Boga za wszelkie Jego dary. Maryja, jako pierwszy owoc zbawienia, tryumfuje dziś w chwale. My zaś przynosimy do świątyń owoce naszego ludzkiego trudu, który może zaowocować jedynie z Jego błogosławieństwem” – mówił podczas Mszy św. w połączonej z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów bp Henryk Ciereszko.
Bp Nitkiewicz: Maryja przypomina, że każdy z nas został powołany do chwały
Maryja wzięta do nieba z duszą i ciałem przypomina, że każdy z nas został powołany do takiej samej chwały – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 15 sierpnia br. Rytwianach. Kilka tysięcy wiernych wzięło w uroczystościach odpustowych zorganizowanych w Pustelni Złotego Lasu.
Bp Guzdek: nie można zbudować nowego porządku w Ojczyźnie bez odnowionego człowieka
– Nie można zbudować nowego porządku w Ojczyźnie i w świecie bez odnowionego człowieka mówił dziś podczas Apelu Jasnogórskiego biskup polowy WP Józef Guzdek. Ordynariusz wojskowy przewodniczył modlitwie przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w Święto Wojska Polskiego. Do kaplicy, na modlitwę, przybyło liczne grono generałów, oficerów i podoficerów wojska.
Licheń: uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Ponad 10 tysięcy wiernych uczestniczyło w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W trakcie Mszy św. o godz. 12, której przewodniczył biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski, zostały pobłogosławione kwiaty i zioła. Wierni przeszli także w procesji alejkami licheńskiego Sanktuarium, symbolizującej ziemską drogę do życia wiecznego w niebie.
Bp Balcerek na Świętej Górze: dziękujmy za Maryję – Matkę wiary
Do dziękowania Bogu za Maryję, Matkę naszej wiary, zachęcał bp Grzegorz Balcerek pielgrzymów przybyłych do sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej k. Gostynia w Wielkopolsce. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny poznański biskup pomocniczy przewodniczył na Świętej Górze uroczystościom odpustowym połączonym z dziękczynieniem za plony ziemi gostyńskiej.
Łódź: obchody rocznicy Cudu nad Wisłą
"Cud nad Wisłą wpisuje się w wielkie zmaganie o prawdę o życiu" – mówił abp Marek Jędraszewski 15 sierpnia w łódzkiej katedrze. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Wezwał do sprzeciwiania się aborcji oraz eutanazji – także wtedy, gdy zostaną prawnie zalegalizowane.
Kazimierza Mała: obchody 950-lecia jednej z najstarszych parafii na Ponidziu
Biskup kielecki Kazimierz Ryczan przewodniczył dzisiaj obchodom jubileuszu 950-lecia parafii Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej. Podczas dziękczynnej sumy wprowadził do kościoła relikwie bł. Jana Pawła II i poświęcił nowe ołtarze – dar parafian i Polonii.
Płock: wyznawcy mariawityzmu spotkali się w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej
Wyznawcy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów z Polski i zagranicy spotkali się 15 sierpnia w Płocku na dorocznym zjeździe z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Uroczystej sumie przewodniczył bp Ludwik M. Jabłoński, biskup naczelny tego Kościoła. W kazaniu odwołał się do jubileuszu 120-lecia mariawityzmu: „Był to czas, gdy mariawici poddani byli próbie wierności”.


