Diecezje
Kraków: dominikanie pokazali publicznie Matkę Bożą Chórkową
Najprawdopodobniej najstarszy w Polsce wizerunek Matki Bożej w typie hodegetria pokazali publicznie krakowscy dominikanie w czasie nocy Cracovia Sacra. Sensacyjnego odkrycia dokonano w czasie ostatniej konserwacji gotyckiej Madonny z dzieciątkiem.
Bp Guzdek: bez armii sprawnej i o wysokim morale bezpieczeństwo państwa może być zagrożone
Msza św. pod przewodnictwem biskupa polowego WP Józefa Guzdka w katedrze polowej w Warszawie z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki zainaugurowała obchodzone w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Święto Wojska Polskiego. W homilii bp Guzdek wezwał do pracy nad duszą narodu i podkreślił, że bez sprawnej, dobrze wyszkolonej armii o wysokim morale bezpieczeństwo państwa może być zagrożone.
Nowa Wieś: tłumy na odpuście w górskiej wiosce
Biskup świdnicki Ignacy Dec przewodniczył 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Mszy św. odpustowej w Nowej Wsi u podnóża Góry Iglicznej w Sudetach.
Bp Mering: św. Maksymilian wzywa nas do nawrócenia, czyli do świętości
Nawrócenie świata do Boga i nawrócenie jako drogę ku świętości uznał biskup włocławski Wiesław Mering za najważniejsze przesłanie płynące z lekcji, jaką pozostawił współcześnie żyjącym św. Maksymilian Maria Kolbe. 14 sierpnia Pasterz diecezji przewodniczył Mszy św. we włocławskim kościele św. Maksymiliana w 30. rocznicę powstania parafii.
Kraków: zainaugurowano 6. edycję Nocy Cracovia Sacra
W klasztorze oo. Bernardynów zainaugurowano 14 sierpnia 6. edycję Nocy Cracovia Sacra. W wydarzeniu, którego tematem przewodnim są najstarsze krakowskie parafie, udział bierze kilkadziesiąt kościołów i klasztorów oraz synagoga. Ze względu na duże zainteresowanie Noc Kościołów od kilku lat jest wydarzeniem dwudniowym. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ok. 37 tys. osób.
Na fundamencie wiary budujmy polską rzeczywistość
Msza św. dla uczestników 302.Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej rozpoczęła na Jasnej Górze główne uroczystości ku czci Wniebowzięcia NMP.
Bp Ozga: miejmy odwagę bronić Bożej obecności w naszym życiu osobistym, społecznym i narodowym
Miejmy odwagę, podobnie jak nasi ojcowie, bronić Bożej obecności w naszym życiu osobistym, społecznym i narodowym – zaapelował bp Jan Ozga. Ordynariusz diecezji Doumé Abong-Mbang w Kamerunie przewodniczył w środę uroczystej Mszy św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku, która zainaugurowała centralne obchody 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Bp Gurda: św. Maksymilian od Niepokalanej uczył się trwania przy Jezusie
„Św. Maksymilian od Niepokalanej uczył się wiernego trwania przy Jezusie” – mówił dzisiaj w homilii bp Kazimierz Gurda, przewodnicząc Eucharystii w jedynym w Kielcach kościele św. Maksymiliana. Uroczystości odpustowe celebrowało kilkudziesięciu kapłanów.
302. Warszawska Pielgrzymka Piesza dotarła na Jasną Górę
302. Warszawska Pielgrzymka Piesza jest już na Jasnej Górze. W organizowanej i prowadzonej przez paulinów kompanii udział wzięło prawie 7 tys. osób. Tegoroczna pielgrzymka była wezwaniem do wyznawania wiary i życia według jej zasad.
Poznań: książka i motyl za wsparcie dla hospicjum
Wolontariusze z poznańskiego Hospicjum Palium prowadzą od miesiąca na miejskich targowiskach akcję pod hasłem „Książka i motyl za wsparcie dla hospicjum”. Każdy z przychodzących w to miejsce poznaniaków może, przekazując dowolny datek na rzecz hospicjum, zabrać z ich stoiska do domu wybraną książkę z zakładką w kształcie motyla. Akcja jest elementem kampanii „Motyle dla Hospicjum” na rzecz rozbudowy tej placówki dysponującej obecnie 24 miejscami opieki całodobowej.


