Diecezje
Radom: prawie 300 litrów krwi zebrano w ramach akcji Podaruj Kroplę Miłości
Prawie 300 litrów krwi zebrali organizatorzy akcji Podaruj Kroplę Miłości w diecezji radomskiej. Dane obejmują okres od stycznia do lipca 2013 roku. Na uwagę zasługuje fakt, że ten cenny dar oddało 661 osób, z czego ponad 100 uczyniło to pierwszy raz w życiu. Organizatorami zbiórki są Caritas Diecezji Radomskiej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.
Bydgoszcz: Pielgrzymka Maksymilianowska
Z bydgoskiego kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa wyruszyła XXIV Pielgrzymka Maksymilianowska. Pątnicy kroczą każdego roku we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego ulicami miasta do świątyni na Osowej Górze, która jest pod jego wezwaniem.
Żołnierze i funkcjonariusze modlili się na Przeprośnej Górce k. Częstochowy
W ostatnim dniu XXII Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki Żołnierzy na Jasną Górę, uczestniczący w niej pątnicy spotkali się na Przeprośnej Górce koło Częstochowy, gdzie biskup polowy WP Józef Guzdek przewodniczył Mszy św. W homilii bp Guzdek podkreślał, że „pielgrzymka to czas, w którym można zawierzać Bogu swoje marzenia i trudne sprawy, wierząc, że z Jego pomocą wszystko jest możliwe”. Dodał jednak, że żaden z uczestników pielgrzymki nie powinien zatrzymywać się na tym etapie.
Paulin z Jasnej Góry: piesze pielgrzymki przeżywają swój renesans
Nie sprawdzają się czarne scenariusze, że po upadku komunizmu, upadnie też pieszy ruch pielgrzymkowy – mówi podprzeor Jasnej Góry o. Sebastian Matecki. Piesze pielgrzymki w Polsce to sto pięćdziesiąt tysięcy uczestników, dwieście sześćdziesiąt grup i ponad pięćdziesiąt szlaków przecinających cały kraj.
Pielgrzymi z diecezji płockiej na Jasnej Górze
Na Jasna Górę dotarło dziś 1370 uczestników 32. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej. W ciągu 9 dni, w upale i deszczu, pokonali około 290 km. Przyświecało im hasło „Kto wierzy, nigdy nie jest sam” i wiara w to, że Matka Boża Częstochowska wysłucha niesionych w pielgrzymce intencji. Poza tym wędrując w 150. rocznicę Powstania Styczniowego, poznawali jego bohaterów. Pielgrzymom kilkakrotnie towarzyszył bp Piotr Libera.
Warszawa: w Muzeum Wojska Polskiego otwarto wystawę o gen. Szeptyckim
W Muzeum Wojska Polskiego otwarto 14 sierpnia wystawę poświęconą gen. Stanisławowi Szeptyckiemu, jednemu z najwybitniejszych wojskowych polskich okresu I wojny światowej, wojny z bolszewikami i lat odbudowy Polski niepodległej. Ekspozycja pt. „Gen. broni Stanisław Szeptycki – wojskowy, dyplomata, polityk” prezentuje dokumenty, odznaczenia i przedmioty osobiste ilustrujące wszystkie najważniejsze etapy życia generała.
Gąbin: zakończyła się III Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę z diecezji płockiej
Mszą św. na Jasnej Górze zakończyło swoją III Rowerową Pielgrzymkę 50 rowerzystów z kilku miejscowości w diecezji płockiej. Wyruszyli 11 sierpnia z Wyszyny w parafii Brwilno, przejechali około 270 km, aby swój trud ofiarować Matce Bożej Częstochowskiej. Mimo trudności na trasie, nikt nie zrezygnował z wyprawy.
Warszawa: Dominikańska Szkoła Wiary podczas Jarmarku św. Jacka
400-letnią historię obecności Zakonu Kaznodziejów w Warszawie przypomną dominikanie podczas wykładu Dominikańskiej Szkoły Wiary w ramach charytatywnego Jarmarku św. Jacka, który odbywać się będzie 17 i 18 sierpnia w stolicy.
Radomska Caritas przygotuje 600 wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin
Dzieci z najbiedniejszych rodzin z diecezji radomskiej mają szanse na powitanie roku szkolnego z nową wyprawką. A wszystko w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów". Caritas Diecezji Radomskiej przeprowadziła zapisy na wyprawki szkolne. W tym roku przygotuje 600 takich zestawów.
Bydgoszcz: Festiwal „Muzyka Roku Wiary”
Festiwal "Muzyka Roku Wiary" to inicjatywa, która została zapoczątkowana w bydgoskiej świątyni garnizonowej Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Jego wykonawcami są Bydgoska Orkiestra Kameralna i studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.


