Diecezje
Kraków: Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na zajęcia wokalno–liturgiczne
W krakowskim klasztorze ojców dominikanów odbędą się we wrześniu Warsztaty Muzyki Niezwykłej. Zajęcia wokalno-liturgiczne poprowadzą profesjonalni muzycy, kompozytorzy, dyrygenci oraz pasjonaci muzyki liturgicznej. Organizatorem wydarzenia jest Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Zapisy trwają do 20 sierpnia.
Istotą służby jest obrona Ojczyzny
Z przesłaniem do żołnierzy, pracowników wojska oraz weteranów i kombatantów zwrócił się w przeddzień Święta Wojska Polskiego biskup polowy Józef Guzdek.
4,5 tys. porcji grochówki od „Niedzieli” dla pielgrzymów
Kuchnia „Niedzieli” dla pielgrzymów – to inicjatywa, którą na okres wakacji podjął tygodnik katolicki „Niedziela”. Dzięki kuchni polowej „Niedzieli” blisko 4,5 tys. pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę otrzymało porcję ciepłego posiłku.
Abp Budzik spotkał się z młodymi więźniami, którzy wrócili z wędrówki szlakiem św. Jakuba
Abp Stanisław Budzik spotkał się z uczestnikami projektu resocjalizacji młodych więźniów Nowa Droga. W Domu Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Dąbrowicy rozmawiał z dwoma młodymi więźniami oraz ich opiekunami, którzy ostatnio ukończyli wędrówkę Szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca (ok. 900 km).
Wolontariusze z Poznania dotarli do Berdiańska na Ukrainie
Czternaścioro wolontariuszy z Poznania dotarło właśnie do Berdiańska, 100-tysięcznego miasta leżącego na wschodzie Ukrainy. Przez najbliższe dwa tygodnie w tamtejszej parafii katolickiej oraz Centrum Dziecięcym „Quo vadis” prowadzonym przez Caritas będą przeżywać swoje doświadczenie misyjne.
Płock: kolonie charytatywne w Kościele Starokatolickim Mariawitów
Grupa 50 dzieci wzięła udział w koloniach charytatywnych, które zorganizował Kościół Starokatolicki Mariawitów w Płocku. Kierownikiem kolonii był ks. M. Dominik Miller a w programie znalazły się m.in. wspólne wycieczki i modlitwy.
Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Licheniu (zapowiedź)
W przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, księża marianie, opiekunowie licheńskiego Sanktuarium, zapraszają wiernych na uroczystości odpustowe do Lichenia.
Pielgrzymi drohiczyńscy dotarli na Jasną Górę – po drodze dziennikarka wzięła ślub
Pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej dotarli na Jasną Górę. Ich trasa wyniosła od 317 do 421 kilometrów, pierwsze grupy wyruszyły już 30 lipca. W drodze było 630. Jedna z dziennikarek, relacjonujących pielgrzymkę dla katolickiej rozgłośni radiowych, w czasie pielgrzymki zawarła sakrament małżeństwa.
XXXII Piesza Pielgrzymka Kielecka dotarła na Jasną Górę
Ok. 2500 pielgrzymów z diecezji kieleckiej, w tym blisko 500. po raz pierwszy, prowadzonych przez bp. Kazimierza Gurdę dotarło dzisiaj po ośmiu dniach marszu i przebyciu 200 kilometrów, na Jasną Górę. Najmłodszym uczestnikiem była roczna Rebeka z Kielc, najstarszym – 81-letnia kielczanka.
Ołtarzew: VII Pallotyńskie Spotkanie Młodych
Tradycyjnie w ostatni weekend wakacji pallotyni zapraszają młodzież do Ołtarzewa. Tegoroczne, VII Pallotyńskie Spotkanie Młodych odbędzie się 30 i 31 sierpnia pod hasłem „Czego szukacie?”.


