Diecezje

12 sierpnia 2013 | 14:32

Radom: bogaty program obchodów „Cudu nad Wisłą”

Msza święta i widowisko historyczne dotyczące Bitwy Warszawskiej będą głównymi punktami radomskich obchodów „Cudu nad Wisłą”, które odbędą się 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgia będzie celebrowana w kościele garnizonowym św. Stanisława, zaś widowisko odbędzie się w Muzeum Wsi Radomskiej. W programie są m.in. prezentacje stacjonarne, dioramy i pokazy wyszkolenia wojskowego grup rekonstrukcji historycznej.

12 sierpnia 2013 | 13:55

Górale odremontowali kaplicę na szlaku papieskim

W Odrowążu Podhalańskim koło Nowego Targu na wzniesieniu Żeleźnica górale odremontowali kaplicę będącą elementem szlaku papieskiego.

11 sierpnia 2013 | 23:01

Pielgrzymka ełcka dotarła na Jasną Górę

Dzisiaj ponad sześciuset pielgrzymów pieszej pielgrzymki ełckiej dotarło na Jasną Górę. Szli w jednej z najdłuższych pielgrzymek w Polsce. Przemierzyli ponad pięćset kilometrów. Ci z najdalszych zakątków diecezji wędrowali siedemnaście dni, wszyscy pozostali – piętnaście. Z tymi, którzy dojechali, aby uroczyście wejść na jasnogórski szczyt z wędrującymi – razem było ponad tysiąc dwieście pątników. W Częstochowie zaprosili Maryję na peregrynację do swojej diecezji, rozpoczynającą się 21 września.

11 sierpnia 2013 | 16:54

Bp Libera: żyjemy w świecie, w którym demoluje się wartości

„Jak długo Pan Bóg będzie znosił świat, w którym `demoluje się` wszystko: wrażliwość na Boga, płeć, cześć i szacunek dla kobiety, małżeństwo i rodzinę, miłość do Kościoła i kapłaństwa? W którym jest tyle niesprawiedliwości i braku rozsądku?” – pytał bp Piotr Libera w Żurawinie w diecezji płockiej. W niedzielę 11 sierpnia przewodniczył tam uroczystościom odpustowym Przemienienia Pańskiego i 450-lecia kultu Matki Bożej Żórawińskiej.

11 sierpnia 2013 | 16:53

Gąbin: ruszyła III Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

50 rowerzystów z dwóch parafii w diecezji płockiej: Gąbin i Brwilno, wyruszyło 11 sierpnia na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Jej organizatorami są ks. Marek Dyga – wikariusz parafii św. Mikołaja w Gąbinie i Krzysztof Podraska z Brwilna. Uczestnicy pokonają na rowerach 250 km, aby spotkać się z Matką Bożą na Jasnogórskim Szczycie.

11 sierpnia 2013 | 16:48

Bp Libera: żyjemy w świecie, w którym demoluje się wartości

„Jak długo Pan Bóg będzie znosił świat, w którym `demoluje się` wszystko: wrażliwość na Boga, płeć, cześć i szacunek dla kobiety, małżeństwo i rodzinę, miłość do Kościoła i kapłaństwa? W którym jest tyle niesprawiedliwości i braku rozsądku?” – pytał bp Piotr Libera w Żurawinie w diecezji płockiej. W niedzielę 11 sierpnia przewodniczył tam uroczystościom odpustowym Przemienienia Pańskiego i 450-lecia kultu Matki Bożej Żórawińskiej.

11 sierpnia 2013 | 16:22

Pielgrzymka rowerowa z Kalisza ruszyła na Jasną Górę

Prawie 200 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza w XII Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymują oni pod hasłem „Od Maryi do Józefa i od Józefa do Maryi”.

11 sierpnia 2013 | 16:03

Turbacz: 4 tys. wiernych na Mszy św. w intencji ojczyzny

Około 4 tys. wiernych wzięło udział na Polanie Rusnakowej pod Turbaczem przy Kaplicy Papieskiej w Gorcach w uroczystej Mszy św. w intencji ojczyzny. Liturgię zapoczątkował w latach 80. XX wieku ks. prof. Józef Tischner. Niektórzy pątnicy dotarli na Eucharystię na koniach, wielu założyło także stroje góralskie. Była bardzo ładna pogoda dzięki której można było podziwiać piękne widoki na Gorce, Pieniny i Tatry.

11 sierpnia 2013 | 15:43

Licheń: 21. rekolekcje dla osób niepełnosprawnych z diecezji płockiej

Około 50 osób z diecezji płockiej wzięło udział w 21. z kolei rekolekcjach dla osób niepełnosprawnych. Odbyły się one w Domu Pielgrzyma „Betania” w Licheniu. Inicjatorem rekolekcji był ks. Janusz Zdankiewicz, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Pułtusku. Dla uczestników mają one wymiar duchowy i integracyjny.

11 sierpnia 2013 | 15:31

Łódź: zakończyły się rekolekcje autostopowe „Piękne stopy”

Około 50 osób wzięło udział w rekolekcjach autostopowych "Piękne stopy 2013". Zakończyły się one 10 sierpnia w łódzkim klasztorze oo. dominikanów. Po Mszy świętej i agapie ich uczestnicy opowiadali o swoich przeżyciach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.