Diecezje
Radom: bogaty program obchodów „Cudu nad Wisłą”
Msza święta i widowisko historyczne dotyczące Bitwy Warszawskiej będą głównymi punktami radomskich obchodów „Cudu nad Wisłą”, które odbędą się 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgia będzie celebrowana w kościele garnizonowym św. Stanisława, zaś widowisko odbędzie się w Muzeum Wsi Radomskiej. W programie są m.in. prezentacje stacjonarne, dioramy i pokazy wyszkolenia wojskowego grup rekonstrukcji historycznej.
Górale odremontowali kaplicę na szlaku papieskim
W Odrowążu Podhalańskim koło Nowego Targu na wzniesieniu Żeleźnica górale odremontowali kaplicę będącą elementem szlaku papieskiego.
Pielgrzymka ełcka dotarła na Jasną Górę
Dzisiaj ponad sześciuset pielgrzymów pieszej pielgrzymki ełckiej dotarło na Jasną Górę. Szli w jednej z najdłuższych pielgrzymek w Polsce. Przemierzyli ponad pięćset kilometrów. Ci z najdalszych zakątków diecezji wędrowali siedemnaście dni, wszyscy pozostali – piętnaście. Z tymi, którzy dojechali, aby uroczyście wejść na jasnogórski szczyt z wędrującymi – razem było ponad tysiąc dwieście pątników. W Częstochowie zaprosili Maryję na peregrynację do swojej diecezji, rozpoczynającą się 21 września.
Bp Libera: żyjemy w świecie, w którym demoluje się wartości
„Jak długo Pan Bóg będzie znosił świat, w którym `demoluje się` wszystko: wrażliwość na Boga, płeć, cześć i szacunek dla kobiety, małżeństwo i rodzinę, miłość do Kościoła i kapłaństwa? W którym jest tyle niesprawiedliwości i braku rozsądku?” – pytał bp Piotr Libera w Żurawinie w diecezji płockiej. W niedzielę 11 sierpnia przewodniczył tam uroczystościom odpustowym Przemienienia Pańskiego i 450-lecia kultu Matki Bożej Żórawińskiej.
Gąbin: ruszyła III Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę
50 rowerzystów z dwóch parafii w diecezji płockiej: Gąbin i Brwilno, wyruszyło 11 sierpnia na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Jej organizatorami są ks. Marek Dyga – wikariusz parafii św. Mikołaja w Gąbinie i Krzysztof Podraska z Brwilna. Uczestnicy pokonają na rowerach 250 km, aby spotkać się z Matką Bożą na Jasnogórskim Szczycie.
Bp Libera: żyjemy w świecie, w którym demoluje się wartości
„Jak długo Pan Bóg będzie znosił świat, w którym `demoluje się` wszystko: wrażliwość na Boga, płeć, cześć i szacunek dla kobiety, małżeństwo i rodzinę, miłość do Kościoła i kapłaństwa? W którym jest tyle niesprawiedliwości i braku rozsądku?” – pytał bp Piotr Libera w Żurawinie w diecezji płockiej. W niedzielę 11 sierpnia przewodniczył tam uroczystościom odpustowym Przemienienia Pańskiego i 450-lecia kultu Matki Bożej Żórawińskiej.
Pielgrzymka rowerowa z Kalisza ruszyła na Jasną Górę
Prawie 200 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza w XII Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymują oni pod hasłem „Od Maryi do Józefa i od Józefa do Maryi”.
Turbacz: 4 tys. wiernych na Mszy św. w intencji ojczyzny
Około 4 tys. wiernych wzięło udział na Polanie Rusnakowej pod Turbaczem przy Kaplicy Papieskiej w Gorcach w uroczystej Mszy św. w intencji ojczyzny. Liturgię zapoczątkował w latach 80. XX wieku ks. prof. Józef Tischner. Niektórzy pątnicy dotarli na Eucharystię na koniach, wielu założyło także stroje góralskie. Była bardzo ładna pogoda dzięki której można było podziwiać piękne widoki na Gorce, Pieniny i Tatry.
Licheń: 21. rekolekcje dla osób niepełnosprawnych z diecezji płockiej
Około 50 osób z diecezji płockiej wzięło udział w 21. z kolei rekolekcjach dla osób niepełnosprawnych. Odbyły się one w Domu Pielgrzyma „Betania” w Licheniu. Inicjatorem rekolekcji był ks. Janusz Zdankiewicz, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Pułtusku. Dla uczestników mają one wymiar duchowy i integracyjny.
Łódź: zakończyły się rekolekcje autostopowe „Piękne stopy”
Około 50 osób wzięło udział w rekolekcjach autostopowych "Piękne stopy 2013". Zakończyły się one 10 sierpnia w łódzkim klasztorze oo. dominikanów. Po Mszy świętej i agapie ich uczestnicy opowiadali o swoich przeżyciach.


