Diecezje
Rozpoczyna się Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej
W Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla rozpoczynają się obchody Wielkiego Odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej. Co roku od 11 do 15 sierpnia na Jasną Górę Podkarpacia, jak nazywane bywa kalwaryjskie sanktuarium, przybywają tysiące wiernych z różnych miast Polski oraz Ukrainy i Słowacji.
Łódź: zakończyły się rekolekcje autostopowe „Piękne stopy”
Około 50 osób wzięło udział w rekolekcjach autostopowych „Piękne stopy 2013”. Zakończyły się one 10 sierpnia w łódzkim klasztorze oo. dominikanów. Po Mszy świętej i agapie ich uczestniczyli opowiadali o swoich przeżyciach.
Eucharystia i międzynarodowe spotkanie na szczycie
Po raz kolejny w dniu św. Wawrzyńca (10 sierpnia) na Śnieżce, najwyższym szczycie Karkonoszy, spotkali się Polacy, Czesi i Niemcy.
Tomaszów Mazowiecki: 400 pielgrzymów wyruszyło na Jasną Górę
Prawie 400 osób pielgrzymuje pieszo na Jasną Górę z Tomaszowa Mazowieckiego. Pątnicy podzieleni są na dwie grupy – papieską i maryjną. Na miejsce dotrą 14 sierpnia. To już 197. Piesza Pielgrzymka Tomaszowska.
Gniezno: w katedrze otwarto wystawę poświęconą św. Urszuli Ledóchowskiej
Katedra gnieźnieńska jest kolejnym miejscem, w którym gości wystawa poświęcona św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielce Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Ekspozycję otworzył w sobotę Prymas Polski abp. Józef Kowalczyk. Będzie czynna do 11 września.
Wrocławscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę
Po dziewięciu dniach drogi i pokonaniu 230 km, ponad 2 tysiące uczestników 33. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej dotarło na Jasną Górę. Na jasnogórskim szczycie przywitał ich abp Józef Kupny, który przewodniczył Eucharystii wieńczącej pielgrzymowanie.
Coraz liczniejsza grupa „duchowa” towarzyszy pielgrzymce kieleckiej
Jest ich ok. 3 tys. osób i wciąż przybywa – chodzi o pielgrzymów „duchowych” ,towarzyszących w codziennej modlitwie i poprzez obecność w kościołach, trwającej właśnie XXXII Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej. Dzisiaj szósty dzień pielgrzymki, która dotrze na Jasną Górę 13 sierpnia.
Pułtusk: trwa akcja „Otwarte drzwi bazyliki”
„Otwarte drzwi bazyliki” – to hasło akcji, dzięki której w czasie lata można zwiedzać renesansową bazylikę w Pułtusku w diecezji płockiej. Turyści, oprowadzani przez wolontariuszy z parafii, mogą codziennie poznawać renesansowy zabytek i jego unikatową polichromię.
Świętokrzyskie kościoły zmodernizowane za unijne pieniądze
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Opatowie oraz klasztor pokamedulski wraz z kościołem w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, to zmodernizowane wyremontowane za unijne środki zabytki dziedzictwa kulturowego w regionie świętokrzyskim. Zwiedzali je 9 sierpnia dziennikarze podczas wizyty studyjnej zorganizowanej Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
Diecezja płocka: nawiedzenie figury św. Michała Archanioła
Figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano we Włoszech nawiedziła w dniach 7-9 sierpnia diecezję płocką. Przy figurze modlono się w parafii św. Aleksego w Płocku Trzepowie oraz w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Białej koło Płocka. W programie znalazły się m.in. modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie od nałogów, akt oddania radnych Świętemu oraz nabożeństwo w Płockim Parku Pamięci Katyń-Smoleńsk 2010.


