Diecezje
Dominikanki wyjadą na misje
Siostry dominikanki z Domu Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Tarnobrzegu – Wielowsi wyjadą na misje do Prowincji Amerykańskiej, na Białoruś i do Kamerunu.
Kielce: rozpoczął się pobyt wakacyjny polonijnych dzieci ze Smoleńska
Od dzisiaj do 22 sierpnia potrwa wakacyjny turnus dzieci i młodzieży ze środowisk polonijnych ze Smoleńska w Federacji Rosyjskiej. Zobaczą najważniejsze miejsca kultu i atrakcje regionu.
Ze Szczecina na Giewont: motocyklowa pielgrzymka od krzyża do krzyża (zapowiedź)
Policjanci i księża razem na motocyklach w pielgrzymce od krzyża do krzyża – to idea, którą od pięciu lat wciela w życie grupa zapaleńców ze Szczecina i okolic. W sobotę blisko 50 osób wyjedzie na motocyklową pielgrzymkę sprzed krzyża w Pustkowie koło Trzęsacza do krzyża na Giewoncie. Wśród uczestników są m.in. policjanci z motocyklowego klubu Blue Knights VI, czyli Błękitnych rycerzy, a także 3 osoby z Węgier i świeccy.
Na Jasną Górę dotarła kolejna duża grupa pieszych pielgrzymów
Na Jasną Górę dotarła dziś kolejna duża grupa pieszych pielgrzymów. W grupach: świdnickich i dominikańskich z Krakowa przyszło w sumie ponad 2,5 tys. osób. Pątnicy zgodnie podkreślają, że choć ze względu na upały tegoroczna droga do Częstochowy była wyjątkowo trudna, to z pewnością warto było taką ofiarę złożyć.
Gniezno: trwają prace remontowe w kościele franciszkanów
W XIII-wiecznym kościele ojców franciszkanów w Gnieźnie trwają prace remontowe i konserwatorskie. Odnawiany jest m.in. ołtarz główny oraz zabytkowe witraże, które po raz ostatni zostały poddane konserwacji w latach 30-tych ubiegłego wieku.
Bp Solarczyk odwiedził pielgrzymów w sanktuarium w Studziannej
Pustynia odkrywa prawdę o ludzkim sercu – zauważył bp Marek Solarczyk. W święto patronki Europy Edyty Stein bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej spotkał się w Sanktuarium Świętej Rodziny w Studziannej z uczestnikami 30. Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin Totus Tuus i odprawił dla nich mszę św.
Płock: Płock: Kuria zarzuca nierzetelność dziennikarską autorce "Gazety Wyborczej" (dokumentacja)
Brak rzetelności dziennikarskiej zarzuciła w przekazanym KAI oświadczeniu rzeczniczka diecezji płockiej dr Elżbieta Grzybowska dziennikarce Gazety Wyborczej, Katarzynie Surmiak-Domańskiej. W reportażu pt. „Byliśmy Jezusami” opisała m.in. sprawę Marka L., współzałożyciela Fundacji Ofiar Księży Pedofilów „Nie lękajcie się”. Zdaniem Grzybowskiej brak rzetelności dziennikarskiej w opisie tej sprawy spowodował, że w niekorzystnym świetle ukazano prace Sądu Biskupiego w Płocku.
Łódź: Caritas chce przygotować 2 tysiące szkolnych wyprawek
2 tysiące pustych tornistrów wypełnią artykułami szkolnymi mieszkańcy archidiecezji łódzkiej. Zebrane dary trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. Wszystko w ramach akcji łódzkiej Caritas "Tornister pełen uśmiechów".
10. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej dotarła na Jasną Górę
„Maryja cieszy się każdym z Was” – tak do uczestników Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej powiedział dziś na Jasnej Górze bp Ignacy Dec. W kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej przewodniczył Mszy św. na zakończenie ich wędrówki do Częstochowy.
Kalisz: najstarsza polska pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę
Najstarsza piesza pielgrzymka w Polsce wyruszyła 9 sierpnia z kaliskich parafii. „Panie przymnóż nam wiary” – pod tym hasłem pielgrzymi będą zmierzać w tym roku na Jasną Górę wsłuchując się w treść konferencji przygotowanych przez ojca duchownego ks. Dariusza Brylaka. Nowym kierownikiem pielgrzymki został ks. Rafał Kopis.


