Diecezje
Posąg Jana Wnęka w nowym miejscu – w pobliżu kościoła w Odporyszowie
W nowym miejscu została wyeksponowana figura Jana Wnęka z Odporyszowa. Pierwszy lotnik i genialny rzeźbiarz patrzy teraz z pomnika na wieżę sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej.
Komendant radomskiej policji: sprawy wyznaniowe są prywatną rzeczą każdego człowieka
Sprawy wyznaniowe są prywatną kwestią każdego człowieka – powiedział Karol Szwalbe, komendant miejski policji w Radomiu. Odnosząc się do zdjęcia krzyży w budynku Komendy Miejskiej Policji, zauważył, że urząd nie jest właściwym miejscem dla symboli kultu religijnego. Z kolei pytany, czy sugerował policjantom, aby nie uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy, odparł, że jeżeli funkcjonariusz miał wolę wzicia w niej udziału, to nie widział przeszkód.
Nowa oferta KUL odpowiedzią na potrzeby rynku pracy
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II rozpoczął realizację projektu pod nazwą „Nowa oferta edukacyjna KUL odpowiedzią na potrzeby rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Posąg Jana Wnęka na wieży kościoła w Odporyszowie
W nowym miejscu została wyeksponowana figura Jana Wnęka z Odporyszowa. Pierwszy lotnik i genialny rzeźbiarz patrzy teraz z pomnika na wieżę sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej.
Ponad setka dzieci uczestniczyła w „Misyjnych Wakacjach z Bogiem”
„Wiara moim skarbem” – pod takim hasłem odbyły się „Misyjne Wakacje z Bogiem”, których organizatorem były Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Częstochowskiej. Ponad setka dzieci wypoczywała w Tatrach, w miejscowości Czerwienne blisko Zakopanego.
Radom: na Jasną Górę ze specjalnym błogosławieństwem papieża Franciszka
Ze specjalnym błogosławieństwem papieskim idą uczestnicy 35. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Każdy z pątników otrzymał pamiątkowy obrazek przywieziony z Rio de Janeiro z wizerunkiem Ojca Świętego Franciszka. W pielgrzymce uczestniczy również s. Karolina Frąk z Argentyny, która na prośbę kard. Bergoglio przyjęła do ośrodka chorą dziewczynkę.
„Wewnętrzne krajobrazy” żony ambasadora Izraela na wystawie w Sieradzu
„Domem rodzinnym” nazwała Sieradz Diti Ravner, żona ambasadora Izraela w Polsce podczas otwarcia wystawy swoich prac pt. „Wewnętrzne krajobrazy”. Ekspozycja gromadzi miękkie pastele na papierze, w których artystka nawiązuje do Księgi Koheleta, dzieląc się swoją wrażliwością w interpretacji natchnionych tekstów. 7 sierpnia w Domu Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu wystawę otworzył biskup włocławski Wiesław Mering.
Jutro w Stargardzie Szcz. uroczystości pogrzebowe zmarłego żołnierza
Uroczystości pogrzebowe śp. st. chor. Łukasza Sroczyńskiego, żołnierza który zmarł z powodu ran odniesionych podczas misji w Afganistanie, odbędą się 9 sierpnia w Stargardzie Szczecińskim. Mszy św. przewodniczyć będzie biskup polowy Józef Guzdek. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego, Osiedle Zachód (ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 5).
Abp Ziemba: nie można zrozumieć historii naszego regionu bez tradycji Kościoła warmińskiego
Początek organizacji kościelnej na ziemiach pruskich miał istotny wpływ na zaistnienie lokalnych organizacji samorządowych, a także w pewnym stopniu organizacji państwowej na terenie obecnej Archidiecezji Warmińskiej – pisze abp Wojciech Ziemba w komunikacie na 770. rocznicę istnienia diecezji warmińskiej, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach archidiecezji.
Luboń k. Poznania: modlitwa o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego
O kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, którego dwusetna rocznica urodzin będzie obchodzona w przyszłym roku, modlono się wczoraj wieczorem w jego sanktuarium znajdującym się przy domu generalnym służebniczek wielkopolskich w podpoznańskim Luboniu.


