Diecezje
Apele Maryjne w jedności z pielgrzymami w parafiach diecezji włocławskiej
Przez czas trwania pieszej pielgrzymki na Jasną Górę w parafiach diecezji włocławskiej odprawiany będzie wieczorny Apel Maryjny w jedności z wędrującymi na Jasną Górę. Dzięki specjalnie wydrukowanym książeczkom z tekstami modlitw i rozważań pielgrzymi i wierni pozostający w domach rozważać będą te same tajemnice wiary. O duchową jedność całej diecezji podczas pieszej pielgrzymki zaapelował biskup włocławski Wiesław Mering.
Nowe Miasto: poświęcenie tablicy ku czci kapelana Powstania Styczniowego
Poświęcenie tablicy dedykowanej ks. Teofilowi Raczkowskiemu, kapelanowi Powstania Styczniowego, odbyło się w parafii pw. św. Anny w Nowym Mieście w diecezji płockiej. Wydarzenie to było jednym z punktów obchodów 625-lecia parafii. Okolicznościowej Mszy św. przewodniczył ks. kanonik Piotr Grzywaczewski, ceremoniarz biskupi.
Bp Marcinkowski: człowiek jest głodny Bożej nieskończoności
O tym, że człowiek potrzebuje Bożej nieskończoności, która go przewyższa, ale pozwala zmienić życie, mówił biskup pomocniczy Roman Marcinkowski podczas uroczystości odpustowych ku czci Przemienienia Pańskiego w Drogiszce, w diecezji płockiej. W zabytkowej świątyni na słynnym w kraju odpuście zgromadziło się około 2 tysięcy wiernych.
Ks. Niemira: Konin potrzebuje nawrócenia
„Dziś nasze miasto potrzebuje przebudzenia w wierze, potrzebuje nawrócenia” – powiedział 6 sierpnia br. w Koninie ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii włocławskiej podczas Mszy św. sprawowanej w dzień odpustu Przemienienia Pańskiego. Parafia św. Bartłomieja przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech.
Z Krakowa wyruszyła „Kadrówka” – jej finał będzie w Kielcach
Blisko 400 osób uczestniczy w 48. Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego, który dzisiaj rano wyruszył z Krakowa w stronę Kielc.
Bp Jerzy Mazur: dzisiaj ełcka katedra stała się górą Tabor
Dzisiaj ełcka katedra stała się górą Tabor – powiedział bp Jerzy Mazur podczas Mszy św. 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego w Ełku w uroczystość odpustową w parafii katedralnej. Modlono się też w intencji biskupa – z okazji sześćdziesiątej rocznicy urodzin, a także za jego śp. mamę Władysławę Mazur, która miesiąc temu zmarła w rodzinnych Hawłowicach.
Płock: akcja „Zapal znicz pamięci” z okazji 69. rocznicy Powstania Warszawskiego
„Zapal znicz pamięci” – to hasło akcji z okazji 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, inicjowanej w płockiej parafii pw. św. Stanisława Kostki. Każdy płocczanin może zapalić znicz przez XII stacją Płockiej Polskiej Drogi Krzyżowej, która znajduje się na terenie kościoła. Akcję organizuje Koło Sympatyków Historii Miasta Płocka.
Płock: trwa 32. piesza pielgrzymka na Jasną Górę
„Kto wierzy, nigdy nie jest sam” – pod takim hasłem przebiega 32. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która wyruszyła 6 sierpnia ze Wzgórza Tumskiego w Płocku. W tym roku idzie w niej około 1,2 tys. pątników. Wyjście poprzedziła Msza św. w katedrze pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, który w homilii stwierdzał, że pątnicy włączają się w „polski krwiobieg miłości”.
Bp Mering: chrześcijanin jest człowiekiem w drodze
„Chrześcijanin jest człowiekiem w drodze. Można by więc powiedzieć: pokaż mi swoją życiową drogę, a powiem ci, kim jesteś” – tymi słowami do pielgrzymów wyruszających z Włocławka na Jasna Górę zwrócił się biskup włocławski Wiesław Mering, który 6 sierpnia przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki diecezji włocławskiej na Jasną Górę.
Toruń: rozpoczyna się Międzynarodowy Zlot Harcerzy i Skautów
Blisko 2 tys. harcerzy i skautów z Polski i zagranicy przyjechało do Torunia, by uczestniczyć w Międzynarodowym Zlocie Wicek 2013. Zlot został zorganizowany w setną rocznicę urodzin bł. Stefana Frelichowskiego, kapłana i męczennika, który jest patronem harcerzy. Wśród zagranicznych uczestników są przedstawiciele m.in. USA, Czech, Argentyny, Białorusi i Litwy.


