Diecezje

04 sierpnia 2013 | 21:05

Kielce: krzyż na ścianie straceń w 68. rocznicę rozbicia więzienia

Krzyż przekazany przez kielczan, poświęcony i zainstalowany na ścianie straceń dawnej katowni UB, Msza św. oraz widowisko historyczne – takie były główne elementy dzisiejszych obchodów 68. rocznicy rozbicia więzienia kieleckiego przez oddziały Podziemia Niepodległościowego pod dowództwem Antoniego Hedy „Szarego”. Spektakularne, ważne w historii Kielc wydarzenie, miało miejsce 4 sierpnia 1945 roku.

04 sierpnia 2013 | 20:53

Beskid Żywiecki: Msza na Matysce w 9. rocznicę śmierci ks. Gawlika

W 9. rocznicę śmierci ks. prałata Stanisława Gawlika, 4 sierpnia, wierni modlili się na Matysce w Beskidzie Żywieckim w intencji tego zasłużonego dla diecezji kapłana. Mimo olbrzymiego upału, na placu pod gigantycznym, ponadczterdziestometrowym Jubileuszowym Krzyżem zebrała się liczna grupa wiernych, dziękując Panu Bogu za dar życia inicjatora budowy Golgoty Beskidów, dar kapłaństwa i dar 40 lat posługiwania na terenie Radziechów.

04 sierpnia 2013 | 17:37

Msza św. na Trzonce w Beskidzie Małym

Budowanie szczęścia wyłącznie na dobrach materialnych jest złudzeniem – przestrzegał bp Piotr Greger, który przewodniczył dziś uroczystościom odpustowym ku czci Matki Bożej Śnieżnej na Trzonce w Beskidzie Małym. Na wysokości 729 m n.p.m., w Paśmie Bukowskiego Gronia, stoi kapliczka z wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej. Od ponad pół wieku do miejsca tego pielgrzymują całe rodziny z okolicznych miejscowości Podbeskidzia.

04 sierpnia 2013 | 17:37

Blisko 2 tys. pielgrzymów w XXX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę

Łącznie blisko 2 tys. pielgrzymów idzie od dziś (4 sierpnia br.) z Sandomierza, Janowa Lubelskiego, Stalowej Woli i Ostrowca Świętokrzyskiego w XXX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Pątników idących pod hasłem „Z Maryją mocni wiarą” pobłogosławił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

04 sierpnia 2013 | 16:37

Abp Hoser o braku odpowiedzialności w służbie państwowej

– Ludzie pracują w służbie państwowej a nie mają odpowiedzialności są zagrożeniem dla społeczeństwa – podkreśliła abp Henryk Hoser. W 25. rocznicę poświęcenia sztandaru NSZZ Solidarność Polskich Kolei uszczPaństwowych Lokomotywowni w Tłuszczu biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystej mszy św. w parafii Przemienia Pańskiego w tym mieście.

04 sierpnia 2013 | 14:37

Bp Solarczyk: jako Kościół jesteśmy za siebie nawzajem odpowiedzialni

Jako wspólnota Kościoła stanowimy jedność. Jesteśmy zatem za siebie nawzajem odpowiedzialni – przypomniał bp Marek Solarczyk. W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce odbyła się kolejna w diecezji warszawsko-praskiej stacja Roku Wiary. Towarzyszyła jej przybycie figury Matki Bożej Loretańskiej, która w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie nawiedzała parafie dekanatu zielonkowskiego.

04 sierpnia 2013 | 14:30

Szczecin w żaglach – ekumeniczne nabożeństwo na Wałach Chrobrego

Duchowni Kościołów prawosławnego, grekokatolickiego, rzymskokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego poprowadzą dziś modlitwę na Wałach Chrobrego na pokładzie żaglowca Dar Młodzieży. Od piątku do wtorku w Szczecinie trwa finał regat The Tall Ships Races.

04 sierpnia 2013 | 12:49

Beskid Żywiecki: ewangelizacja na Hali Rysianka

Różnymi szlakami setki osób dotarło 3 sierpnia na Halę Rysianka, gdzie w upalnym słońcu i pod bezchmurnym niebem modlono się w ramach ewangelizacyjnej akcji. Wielka polana, wznosząca się na wysokości około 1200 m. n.p.m., była kolejnym, piątym etapem trwającej od początku lipca „Ewangelizacji w Beskidach” – największej tego typu wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej w diecezji bielsko-żywieckiej.

04 sierpnia 2013 | 12:44

Kalwaria Zebrzydowska: odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Msza święta i Procesja Współcierpienia z bazyliki do „Domku” Matki Bożej rozpoczną 11 sierpnia tygodniowy, tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, do sanktuarium pasyjno-maryjnego ściągają co roku tysiące pielgrzymów z całej Polski i zagranicy. W procesjach „Pogrzebu Matki Bożej” oraz „Wniebowzięcia i Triumfu Matki Bożej” uczestniczy zazwyczaj około 100 tys. wiernych.

04 sierpnia 2013 | 10:01

Przystanek Jezus po raz czternasty

Czternasta edycja Przystanku Jezus dobiega końca. Od 28 do 4 sierpnia odbyła się największa akcja ewangelizacyjna w zachodniej Polsce. Przesłanie tegorocznego Przystanku brzmiało: „Bóg jest dobry – Jezu ufam Tobie”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.