Diecezje

02 sierpnia 2013 | 20:13

Białystok: III Podlaska Biesiada Trzeźwości (zapowiedź)

Wspólna modlitwa, koncerty, panele dyskusyjne i spotkania ze specjalistami złożą się na program III Podlaskiej Biesiady Trzeźwości, która odbędzie się w sobotę 3 sierpnia w Sanktuarium Maryjnym Święta Woda w Wasilkowie koło Białegostoku. Kolejna edycja biesiady to okazja do radosnego świętowania daru trzeźwości i rozpoczęcie miesiąca abstynencji.

02 sierpnia 2013 | 19:44

Olsztyn: W Hosianum rozpoczęły się rekolekcje dla rodziców kleryków i kapłanów

Wierzyć, ufać i kochać, czyli jak żyć radosnym chrześcijaństwem – to treści, jako zostaną poruszone podczas rekolekcji dla rodziców kleryków i kapłanów oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Hosianum, jakie rozpoczęły się dziś w warmińskim seminarium duchownym.

02 sierpnia 2013 | 19:43

Warszawa: więźniowie wraz z niepełnosprawnymi będą pielgrzymować na Jasną Górę

Ponad 20 więźniów weźmie udział w rozpoczynającej się w poniedziałek 22. Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych z Warszawy na Jasną Górę. „Dla wielu moich podopiecznych ta pielgrzymka była początkiem nawrócenia” – powiedział KAI naczelny kapelan więziennictwa ks. Paweł Wojtas, który będzie jednym z pątników.

02 sierpnia 2013 | 19:41

Spotkanie teściowych w Lipsku nad Biebrzą

„Błogosławiona Marianna ma szczególne prawo do bycia wzorem teściowych, opiekunki gniazda rodzinnego i życia nienarodzonego” – powiedział dziś w Lipsku nad Biebrzą bp Romuald Kamiński. W święto Matki Bożej Anielskiej – patronki parafii odbyły się uroczystości odpustowe a zarazem diecezjalne spotkanie teściowych. „Najwyższy czas, aby przestać drwić i opowiadać dowcipy o złych teściowych” – apelował biskup.

02 sierpnia 2013 | 19:09

Kęty: tradycyjny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli

Suma odpustowa z udziałem ponad dwudziestu kapłanów była kulminacyjnym momentem trzydniowych uroczystościach z okazji odpustu Porcjunkuli, które odbywały w dniach 31 lipca – 2 sierpnia się w klasztorze franciszkanów – reformatów w Kętach. W klasztorze, w którym tradycja franciszkańskiego odpustu kontynuowana jest nieprzerwanie od 300 lat, modlili się wierni licznie przybyli głównie z okolic dekanatu kęckiego i innych zakątków Podbeskidzia.

02 sierpnia 2013 | 19:07

Odpust Porcjunkuli w Cieszynie z udziałem biskupa Piotra Gregera

Można być blisko Jezusa, można praktykować zwyczaje chrześcijańskie, a jednocześnie nie korzystać z Jego słowa i mocy – przestrzegał bp Piotr Greger, który przewodniczył dziś uroczystej sumie z okazji odpustu Porcjunkuli w parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej wskazywał na Matkę Chrystusa, jako wzór w poszukiwaniu odpowiedzi na liczne pytania i wątpliwości.

02 sierpnia 2013 | 18:47

Bp Śmigiel do pielgrzymów: módlcie się za ŚDM w Krakowie

Podczas Mszy św. celebrowanej 2 sierpnia w Świeciu nad Wisłą biskup Wiesław Śmigiel prosił pieszych pielgrzymów z diecezji pelplińskiej podążających na Jasną Górę o modlitwę za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. "Potrzeba świadomości, że każdy z nas będzie miał zadanie związane z dobrym przygotowaniem i dobrym przeżyciem Światowych Dni Młodzieży” – mówił pelpliński biskup pomocniczy.

02 sierpnia 2013 | 18:37

Płock: duża frekwencja w Muzeum Diecezjalnym

Około 1,5 tysiąca osób odwiedziło w lipcu Muzeum Diecezjalne w Płocku. Wśród zwiedzających było dużo turystów, ale także grup dzieci kolonijnych, które zwiedzają placówkę bezpłatnie. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się eksponaty archeologiczne w „starym” budynku oraz Skarbiec w Opactwie Pobenedyktyńskim. Oba obiekty są ważne na turystycznej mapie, chętnie zwiedzają je osoby z kraju i zagranicy.

02 sierpnia 2013 | 18:34

Radom: we wtorek wyruszy jedna z największych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę

6 sierpnia wyruszy 35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Jej hasłem są słowa: „Credo – wierzę”. Radomska pielgrzymka jest jedną z największych w kraju. W ubiegłym roku do duchowej stolicy Polski maszerowało 7 tys. 499 osób. Z pątnikami – tradycyjnie – będą reporterzy Radia Plus Radom.

02 sierpnia 2013 | 18:27

Radom: sukcesem kończy się pilotażowy program wychodzenia z bezdomności

Coraz bliżej powstania ogrzewalni i mieszkań chronionych dla bezdomnych w Radomiu. Mogli się o tym dowiedzieć uczestnicy konferencji podsumowującej pilotażowy projekt wychodzenia z bezdomności, który był realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie z Caritas Diecezji Radomskiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.