Diecezje
Licheń: bp W. Mering na rekolekcjach dla księży z diecezji włocławskiej
69 księży pełniących posługę duszpasterską na terenie diecezji włocławskiej uczestniczy w rozpoczętych 31 lipca rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. 1 sierpnia spotkał się z nim ordynariusz diecezji bp Wiesław Alojzy Mering.
Kard. Dziwisz: ŚDM w Krakowie połączy nas z młodzieżą z całego świata
Myślę, że takie dni połączą nas z młodzieżą całego świata, że te więzi ze światem będą jeszcze głębsze. Będzie to czas zbliżenia, solidarności i zaangażowanie na rzecz pokoju i braterstwa na świecie – powiedział kard. Stanisław Dziwisz tuż po przylocie do Polski ze Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.
Wspólnota Cenacolo pomaga przy budowie tarnowskiego hospicjum Via Spei
Kiedyś sami potrzebowali wsparcia, dziś pomagają w budowie pierwszego w Tarnowie stacjonarnego Hospicjum Via Spei. Członkowie Wspólnoty Cenacolo zostali wolontariuszami na placu budowy.
Sądecczyzna zgłasza gotowość do współorganizowania ŚDM w 2016 r.
Starosta nowosądecki, burmistrz Starego Sącza i dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu zgłaszają gotowość Sądecczyzny do współorganizacji Światowego Dnia Młodzieży w 2016 roku. Z taką propozycją wystąpią do kardynała Stanisława Dziwisza, marszałka Małopolski, wojewody i prezydenta Krakowa.
Radom: dzieci z Wileńszczyzny modliły się przy grobie bp. Materskiego
W Radomiu przebywa grupa dzieci z Wileńszczyzny. Są to mieszkańcy Rejonu Wileńskiego, z którym miasto współpracuje od kilkunastu lat. Dzisiaj najmłodsi modlili się przy grobie wilnianina, biskupa Edwarda Materskiego, pierwszego ordynariusza radomskiego, czciciela Matki Bożej Ostrobramskiej.
Radom: riksze na zabytkowym cmentarzu
Osoby starsze i mające problemy z chodzeniem mogą liczyć na podwiezienie do rodzinnego grobowca rikszą. Na taki niecodzienny środek lokomocji zdecydowała się dyrekcja zabytkowego cmentarza przy ulicy Limanowskiego w Radomiu. – Wiele osób ma kłopot z chodzeniem, a my mamy coraz więcej wybrukowanych alejek, dlatego riksza dojedzie prawie w każde miejsce – mówi ks. Piotr Zamaria, dyrektor nekropolii.
Płock: uroczystości 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Sygnał syreny alarmowej o godz. 17.00, rekonstrukcja barykady powstańczej, apel ku czci poległych i złożenie przez harcerzy oraz przedstawicieli samorządu miejskiego kwiatów na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza odbyło się 1 sierpnia w Płocku, w 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W intencji poległych i żyjących powstańców modlono się także w płockich kościołach.
Kielce: obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Msza św. w kościele garnizonowym, rekonstrukcja historyczna „Na pomoc walczącej Warszawie”, apel poległych, znicze na Skwerze Szarych Szeregów i powstańczy koncert rockowy – tak kielczanie uczcili 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Łodzianie pamiętali o Powstaniu Warszawskim
Powstańcy postanowili dotrzeć do najważniejszych wartości i pokazać je w całym blasku dostojeństwa i prawdy – powiedział 1 sierpnia w łódzkiej katedrze abp Marek Jędraszewski. Przewodniczył on Mszy świętej w intencji poległych w Powstaniu Warszawskim. Na początku uczestnicy liturgii wysłuchali na stojąco listy mieszkańców regionu łódzkiego, którzy zginęli w Powstaniu.
Bydgoszcz: modlitwa w 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadziła w bydgoskim kościele garnizonowym na wspólnej modlitwie kombatantów, żołnierzy oraz przedstawicieli władz.


