Diecezje

01 sierpnia 2013 | 12:26

Osiem pielgrzymek wyruszy w sierpniu z Warszawy na Jasną Górę

Aż osiem pieszych pielgrzymek wyruszy w sierpniu z Warszawy na Jasną Górę. Ze stolicy do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymować będą w swoich grupach m.in. studenci, rodziny i niepełnosprawni oraz rowerzyści i rolkarze.

01 sierpnia 2013 | 12:15

Uroczyste rozpoczęcie XXIII Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasna Górę

Eucharystią i pasterskim błogosławieństwem biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza, celebrowaną z kierownikiem pielgrzymki ks. Januszem Bolewskim, księżmi z Drohiczyna, Rzymu, Rosji a także innymi pielgrzymującymi kapłanami, rozpoczęła się oficjalnie w drohiczyńskiej katedrze, 1 sierpnia, XXIII Drohiczyńska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.

01 sierpnia 2013 | 10:38

Powstała drużyna Bosko Cup

Najlepsi młodzi piłkarze, wybrani z grona uczestników Turnieju Bosko Cup, stworzyli reprezentację ministrantów diecezji bielsko-żywieckiej.

31 lipca 2013 | 21:36

Kielce: co najmniej 3 tys. osób pójdzie w XXXII Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej

Na co najmniej 3 tys. osób organizatorzy szacują liczbę uczestników XXXII Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej, która rozpocznie się Mszą św. w sanktuarium w Wiślicy 5 sierpnia, a zakończy na Jasnej Górze 13 sierpnia. Całą trasę przejdzie z pielgrzymami bp Kazimierz Gurda.

31 lipca 2013 | 21:03

Abp Migliore: Powstanie Warszawskie – choc wyniszczające, jest ważne w historii wielkiego Narodu (dokumentacja)

"Powstanie Warszawskie, żywe w pamięci, tragiczne i wyniszczające wydarzenie historii dwudziestego wieku; wydarzenie, które – choć wyniszczające – to jednak bardzo ważne i symboliczne dla historii tego wielkiego Narodu" – mówił nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, który w przeddzień 69. rocznicy jego wybuchu przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Podajemy tekst homilii abp Celestino Migliore:

31 lipca 2013 | 19:37

Gorzów Wlkp.: ruszyły pierwsze po wojnie badania konserwatorskie w katedrze

W katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim ruszyły pierwsze po II wojnie światowej analizy konserwatorskie. Badania finansowane przez parafię katedralną, prowadzi konserwator zabytków Małgorzata Zyzik, na ich podstawie rozpoczną się prace przywracające świetność zabytku sakralnego.

31 lipca 2013 | 19:00

Kapłan diecezji włocławskiej rozpocznie pracę misyjną w Kazachstanie

Od sierpnia na misje do Kazachstanu udaje się, jako pierwszy kapłan diecezji włocławskiej, ks. Tomasz Bartczak, do tej pory kapelan szpitala w Koninie. Będzie posługiwał w archidiecezji Astana, której pasterzem jest abp Tomasz Peta. „Dziś wiem, że to jest zadanie, które teraz Pan Bóg przede mną stawia” – mówi ks. Bartczak, prosząc o modlitwę w swojej intencji.

31 lipca 2013 | 18:08

Bp Rakoczy: w św. Maksymilianie odkrywamy syntezę cierpień i nadziei naszej epoki

Zaproszenie do udziału w uroczystościach 72. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego skierował do wiernych ordynariusz bielsko-żywiecki bp Tadeusz Rakoczy. Hierarcha przypomniał, że w tym roku mija 20. rocznica wizyty bł. Jana Pawła II w Niepokalanowie, kiedy papież nazwał męczennika z Auschwitz „patronem całego naszego trudnego wieku”.

31 lipca 2013 | 17:07

Świdnica: wyruszyła X Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Pielgrzymi wyruszyli 31 lipca na X Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpoczęła uroczysta Msza święta, którą w katedrze odprawił bp Ignacy Dec.

31 lipca 2013 | 16:45

Gorzów Wlkp.: wyruszyła XXXI piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Około 400 pątników wyruszyło na XXXI pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę po porannej Mszy św. w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Pielgrzymów błogosławił ordynariusz diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp Stefan Regmunt.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.