Diecezje
Piesza pielgrzymka z diecezji ełckiej wyruszyła do Częstochowy
Ponad 500 kilometrów mają do pokonania pielgrzymi, którzy 28 lipca wyruszyli z Ełku do Czarnej Madonny na Jasną Górę. Pątników, ponad czterysta osób, żegnał biskup pomocniczy Romuald Kamiński. Większość pielgrzymów stanowi młodzież – dotrą do Częstochowy 11 sierpnia.
Piekary Śl.: Rio na Śląsku
Przez trzy dni, od 26-28 lipca młodzież z różnych stron Górnego Śląska uczestniczyła w zorganizowanym w sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich spotkaniu pod hasłem „Rio na Śląsku”.
To wielkie wyróżnienie dla Polski
Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. odbędą się w Krakowie! Taką informację ogłosił papież Franciszek podczas kończących się 28. Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.
Zakończyło się „Rio w Bieszczadach”
Plenerową Mszą św. w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim zakończyło się „Rio w Bieszczadach” – inicjatywa skierowana do tych, którzy nie mogli wyjechać na Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem do Rio de Janeiro w Brazylii.
Ludźmierz: rowerzyści wyruszyli w pielgrzymkę na Hel
53 osoby biorą udział w V Rowerowej Pielgrzymce na Hel. Dzisiaj szczególni pątnicy uczestniczyli w specjalnej Mszy św. w sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Do pokonania w ciągu 7 dni mają ponad tysiąc kilometrów.
Pińczów: harleyowcy, kierowcy, policjanci i tysiące wiernych na odpuście na Górze św. Anny
Dzisiaj uroczystości odpustowe patronki Pińczowa – św. Anny. Z tej okazji na Górze św. Anny, gdzie znajduje się kaplica z 1600 roku, wspólnie modlili się harleyowcy, właściciele zabytkowych motocykli, policjanci, użytkownicy samochodów, strażacy, oraz pińczowianie, uczestnicząc we Mszy św. polowej, sprawowanej obok renesansowej kaplicy pod wezwaniem tej świętej.
Metropolita lwowski poświęcił papieski ołtarz w Okulicach
Abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita Lwowa poświęcił w Okulicach ołtarz bł. Jana Pawła II.
W bocznym ołtarzu sanktuarium Matki Bożej Okulickiej zostały umieszczone relikwie, papieska piuska oraz obraz bł. Jana Pawła II.
Pułtusk: obchody 330 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej
Mszą św. w bazylice rozpoczął się w Pułtusku Dzień Tradycji Rzeczpospolitej, zorganizowany 27 lipca z okazji 330. rocznicy wymarszu chorągwi mazowieckich na Odsiecz Wiedeńską. W programie rocznicowych obchodów znalazły się m.in. Turnieje Szabli Polskiej i „Gonitwa Pierścienia”. Wydarzenie zakończyło się nocnym pokazem sztucznych ogni. Inicjatorem przedsięwzięcia był Dom Polonii w Pułtusku.
Gniezno: wyruszyła Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę
Rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Pątnicy wyruszyli w niedzielę z błogosławieństwem biskupa i wizerunkiem twarzy Chrystusa na koszulkach i identyfikatorach. W drodze towarzyszą im słowa św. Pawła Apostoła: „Wiem, Komu uwierzyłem”.
Bp Wysocki do pielgrzymów: Słowo Boże i Eucharystia to nogi, które zaprowadzą was na Jasną Górę
Msza św. odprawiona przez biskupa pomocniczego Józefa Wysokiego w elbląskiej katedrze św. Mikołaja zainaugurowała 21. pieszą pielgrzymkę elbląską na Jasną Górę. – Tak jak Abraham jest człowiekiem zawierzenia Bogu, tak wy powinniście być apostołami nadziei – powiedział bp Wysocki w homilii skierowanej do pątników. – Trzymając się Słowa Bożego i Eucharystii, dojdziecie do tronu Pani Jasnogórskiej. To nogi wyznaczające rytm i harmonię pielgrzymiego szlaku – zaznaczył biskup.


