Diecezje
Szczecin: na rowerach do Santiago de Compostela
W sobotę rano sprzed szczecińskiej katedry na szlak św. Jakuba wyjechało siedmioro rowerzystów. W miesiąc chcą dojechać do katedry w Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów.
Abp Depo: trzeba, by nasze sumienia wyruszyły w kierunku prawdy
„Nie dajmy się zwieść fałszywej wizji współczesnego świata, który wmawia nam, że kto wierzy, ten jest zacofany” – mówił w homilii abp Wacław Depo. 26 lipca metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Sióstr Dominikanek w Św. Annie k. Przyrowa.
Rio de Janeiro w Zabawie
Około sześćdziesięciu osób zamieszkało w Miasteczku Modlitewnym w Zabawie. Młodzi ludzie rozbili namioty przy sanktuarium bł. Karoliny. Do 2 sierpnia będą się modlić i odpoczywać, a także oglądać transmisje z Rio de Janeiro i duchowo łączyć się z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Brazylii.
Uczestnicy o FSM: to wyjątkowe miejsce
26. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM) dobiega końca. W tym roku wzięło w nim udział 1200 osób. Czego szukali? – Wspólnoty i przemiany – mówią w rozmowie z KAI. Przyznają również, że Kalwaria Pacławska, gdzie odbywa się Spotkanie, jest miejscem wyjątkowym.
Maraton dla chorego Michałka
Z opactwa sióstr benedyktynek w Przemyślu do podległego mu przeoratu w Jarosławiu wyruszył 27 lipca I Maraton Benedyktyński.
Przemysław Babiarz: ważne, w co się wierzy
O roli wiary w życiu, czynieniu dobra, prawdziwej wolności oraz tym, czy prawd jest wiele, czy tylko jedna mówił na spotkaniu z uczestnikami Franciszkańskiego Spotkania Młodych (FSM) w Kalwarii Pacławskiej znany dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz. Gościem Spotkania w piątek był również o. Jarosław Zachariasz, prowincjał krakowskiej prowincji franciszkanów konwentualnych.
Pińczów: harleyowcy i motocykliści po raz pierwszy na Górze św. Anny (zapowiedź)
Patronkę Pińczowa – św. Annę uczczą z racji odpustu harleyowcy, właściciele zabytkowych motocykli, policjanci i użytkownicy samochodów, którzy przybędą w pielgrzymce na Górę św. Anny, aby uczestniczyć w niedzielę 28 lipca w uroczystościach odpustowych. Wówczas zakończy się trwająca od soboty 20 lipca nowenna do patronki miasta.
Żywiec: wystawa papieska w parku między Zamkami
W Żywcu stanął namiot z papieską wystawą ze zdjęciami ukazującymi bł. Jana Pawła II – kapłana, biskupa, kardynała i papieża – jako przyjaciela młodzieży. W parku między żywieckimi Zamkami oglądać można wystawę „Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła – Jan Paweł II i młodzi”.
Płock: w seminarium zakończyły się powołaniowe „Wakacje z Jezusem”
Powołaniowe „Wakacje z Jezusem” zakończyły się 26 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Wzięła w nich udział grupa młodych ludzi: uczniów trzecich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z diecezji płockiej. Rekolekcje zorganizowało Diecezjalne Centrum Powołaniowe i Klerycka Grupa Powołaniowa WSD.
W Radomiu wystąpiła grupa „Claret Gospel”
Grupa „Claret Gospel” wystąpiła z koncertem w Radomiu. Odbył się on wieczorem, 25 lipca w ramach inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko. Miejscem ewangelizacyjnego spotkania był kościół Chrystusa Króla, który zgromadził tłumy publiczności i był jednocześnie wyrazem jedności ze Światowym Dniem Młodzieży w Rio de Janeiro.


