Diecezje
Kostrzyn nad Odrą: w niedzielę rozpoczyna się Przystanek Jezus
Przystanek Jezus (PJ) – inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do uczestników rockowego festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą startuje 28 lipca. Przez czternaście lat Przystanku Jezus ok. 10 tys. młodych chrześcijan dzieliło się doświadczeniem obecności Boga w swoim życiu. Podobnie będzie i w tym roku, choć organizatorzy wyrazili obawę, że kolejna zmiana lokalizacji Przystanku Jezus znacznie zmniejszy możliwości oddziaływania ewangelizatorów.
Kołobrzeg: ewangelizatorzy „Przystani z Jezusem” wśród fanów techno
Ewangelizatorzy ogólnopolskiej inicjatywy „Przystani z Jezusem” wyszli na spotkanie z uczestnikami festiwalu muzyki techno „Sunrise”, który rozpoczyna się dziś w Kołobrzegu. Młodzi ludzie przez cztery dni brali udział w rekolekcjach prowadzonych przez inicjatora "Przystani", ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edwarda Dajczaka.
Gdańsk: ruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę
Już po raz 11. spod kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance wyruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Blisko 150 pielgrzymów pokona blisko 600 kilometrów, by po tygodniu trudnej podróży stanąć ze swoimi intencjami przed cudowną ikoną Matki Bożej. Pielgrzymka organizowana jest po raz 11.
Być osobą publiczną i przyznawać się do Boga
Często spotykam się z pytaniem: jak to jest być osobą publiczną i przyznawać się do Boga? Nie widzę tutaj absolutnie żadnego rozdźwięku – powiedział znany prezenter pogody Tomasz Zubilewicz.
Częstochowa: uroczystości ku czci św. Jakuba apostoła
„Jesteśmy na modlitwie w centrum „częstochowskiej Composteli”, by uczyć się ewangelizacji w duchu św. Jakuba apostoła” – mówił w homilii abp senior Stanisław Nowak, który 25 lipca przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba apostoła w Częstochowie. Wierni modlili się m. in. za ofiary katastrofy kolejowej w Hiszpanii.
Bp Nitkiewicz do policjantów: przez waszą służbę dajecie człowiekowi nadzieję
– Przez waszą służbę dajecie człowiekowi nadzieję – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 25 lipca br. w Staszowie podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. Ordynariusz poświęcił także nowy i nowocześnie wyposażony budynek Komendy Powiatowej.
Diecezja opolska: święto patronalne ku czci św. Anny (zapowiedź)
26 lipca w diecezji opolskiej przypada uroczystość ku czci św. Anny. Główne uroczystości odpustowe na Górze św. Anny, a także w Oleśnie potrwają aż do niedzieli.
Żywiec: ruszyła pielgrzymka rowerowa do Rzymu „Rozkręć wiarę”
Po porannej Mszy św. w żywieckiej konkatedrze 26 lipca wyruszyła do Rzymu pierwsza z dwóch grup pielgrzymki rowerowej pod hasłem „Rozkręć Wiarę”. Sześcioro osób – kapłan, studenci i uczniowie szkoły średniej – mają do pokonania około 3 tys. kilometrów przez Słowację, Węgry, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Czarnogórę, Albanię. Za 8 dni wyruszy kolejna grupa rowerzystów, a 8 sierpnia wyjadą pasażerowie „PrayBusa”, specjalnego samochodu, który będzie pełnił funkcję modlitewną, techniczną i medialną przedsięwzięcia.
Ludźmierz: przygotowania do jubileuszu 50-lecia koronacji figury Gaździny Podhala
Trwają przygotowania do uroczystości 50-lecia koronacji figury Gaździny Podhala. Główny punkt wydarzeń odbędzie się 15 sierpnia. Sumę odpustową odprawi kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Z okazji jubileuszu w Ludźmierzu zostanie pokazana opera góralska „Jan Paweł II na Podhalu”.
Jarmark Jakubowy w Szczecinie – smacznie, zdrowo i pobożnie
Msza św. odpustowa w święto patrona Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła była jednym z pierwszych punktów V Jarmarku Jakubowego, który od czwartku do niedzieli trwa w Szczecinie. Czwartkowe nabożeństwo było także modlitwą szczecinian za ofiary katastrofy kolejowej koło Santiago de Compostella, które jest celem pielgrzymowania milionów ludzi do grobu św. Jakuba.


