Diecezje
Rozpoczęło się „Rio w Bieszczadach”
– Chcemy być w łączności z papieżem i we wspólnocie przemieniać nasze życie – mówią młodzi uczestnicy „Rio w Bieszczadach”. Odbywa się ono w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim. Mszy św. inaugurującej „Rio w Bieszczadach” w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości przewodniczył bp Stanisław Jamrozek.
Licheń: błogosławieństwo pojazdów we wspomnienie św. Krzysztofa
Kościół katolicki obchodzi dziś wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym po każdej Mszy św. księża błogosławią pojazdy, których kierowcy wyrażą taką chęć.
Szczecińscy pielgrzymi na Jasną Górę uczczą pamięć o Powstaniu Warszawskim
69 biało-czerwonych flag będą nieśli na trasie swojej pielgrzymki na Jasną Górę pątnicy ze Szczecina. W ten sposób chcą uczcić 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Sandomierz: serialowy ojciec Mateusz będzie patronem przedszkola
Główny bohater serialu "Ojciec Mateusz" będzie patronem Przedszkola Samorządowego nr 5 w Sandomierzu. Uroczystość nadania imienia placówce i oficjalne oddanie do użytku nowego budynku zaplanowano na przełom września i października.
O pieniądzach w życiu chrześcijanina
Kto z was chciałby być bezdomnym, chorym, żebrakiem, bezrobotnym? – od tego pytania zaczął swoją konferencję do młodzieży zgromadzonej na 26. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej ks. Jacek „Wiosna” Stryczek, twórca inicjatywy Szlachetna Paczka.
Zabawa: w piątek rozpocznie się Miasteczko Modlitewne
To już ostatni moment, by zdecydować się na udział w Miasteczku Modlitewnym. Rozpocznie się ono w piątek w Zabawie. Namioty staną przy sanktuarium bł. Karoliny – dziewicy i męczennicy. Będzie modlitwa, integracja i zabawa. Swój udział zapowiedziała młodzież z całej Polski.
Bp Lechowicz: powinniśmy wzorem św. Kingi, iść drogą radykalizmu ewangelicznego
O tym, że radykalizm ewangeliczny może być atrakcyjny także dzisiaj, mówił bp Wiesław Lechowicz podczas uroczystości odpustowych ku czci św. Kingi w Starym Sączu. W liturgiczne wspomnienie drugorzędnej patronki diecezji tarnowskiej biskup wskazywał, że św. Kinga przyciąga ludzi właśnie taką postawą. Kaznodzieja podkreślił, że podobnie czynił św. Franciszek z Asyżu, a dziś właśnie dlatego wielu ludzi idzie za papieżem Franciszkiem. Bp Lechowicz przypomniał, że św. Kinga urodziła się zaledwie osiem lat po śmierci Biedaczyny.
Bp Stobrawa: policjant musi być tam, gdzie zagrożone jest dobro człowieka
„W centrum każdej służby, realizacji każdego powołania, także policjanta, musi być Bóg. Policjant musi być wszędzie tam, gdzie dobro człowieka jest zagrożone” – powiedział bp Paweł Stobrawa podczas Mszy św. w opolskiej katedrze z okazji święta policji.
Mielec: Jutro dekalog kierowcy i dachowanie na symulatorze zamiast mandatu
Jutro we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców – osoby, które popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbie na symulatorach zderzeń i dachowania. Akcja odbędzie się w Mielcu. Kierowcy zostaną też pouczeni przez księdza, który następnie wręczy im "10 przykazań kierowcy". Przedstawicie MIVA Polska przekażą gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Tona pomocy dla Kosowa
Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” przekaże w środę żołnierzom pierwszą tonę darów zebranych w ramach akcji „Pomoc dla Kosowa”, która trwa zaledwie od pięciu dni.


