Diecezje
Organizatorzy „Rio w Bieszczadach”: chcemy być znakiem dla świata
W Polańczyku nad Jeziorem Solińskim rozpoczyna się dziś „Rio w Bieszczadach” – inicjatywa skierowana do młodzieży, która nie mogła wyjechać do Rio de Janeiro, aby tam wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Duszpasterz młodzieży archidiecezji przemyskiej ks. Tadeusz Biały podkreśla, że uczestnicy tego wydarzenia mają być wyraźnym znakiem dla świata, który coraz częściej nie dowierza.
Kielce: ok. 900 dzieci na koloniach Caritas kieleckiej – pod hasłem „3W”
„3W: Wypocznij w Wakacje z Wolontariatem” to tytuł programu profilaktycznego, którym jest objęte ok. 900 dzieci z diecezji kieleckiej, wypoczywających na dwunastu turnusach kolonijnych w różnych atrakcyjnych miejscach kraju. Każdy dzień podczas kolonii jest poświęcony zagadnieniom różnych przejawów życia społecznego, takich jak religia, patriotyzm, sport, turystyka, kultura, pomoc osobom niepełnosprawnym. Projekt wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Obywateli.
Kalwaria Pacławska: Mim przemówił na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych
Ireneusz Krosny – znany mim – i Grzegorz Wacław „Dziki” to goście drugiego dnia 26. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które odbywa się w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.
Być solą ziemi – przygotowania do XXXI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę
Prawie tona soli trafi do tarnowskich pielgrzymów. Otrzyma ją każdy pątnik. Sól ma nawiązywać do hasła XXXI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę „Być solą ziemi”. Pielgrzymi wyruszą na szlak 17 sierpnia. Zapisy trwają w parafiach diecezji tarnowskiej.
Bieszczady: ewangelizatorzy na szlakach turystycznych
Trwa drugi tydzień wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów (WEB). Od dzisiaj uczestnicy tej inicjatywy wędrują po górskich szlakach i ze spotkanymi turystami rozmawiają o wierze.
Ponad 100 dzieci z polskich rodzin na Ukrainie wypoczywa na koloniach w Mszanie Dolnej
Ponad 100 dzieci i młodzieży z polskich rodzin na Ukrainie wypoczywa na trzech wakacyjnych turnusach kolonijnych w Mszanie Dolnej. Zorganizowane one zostały przez Caritas Diecezji Sandomierskiej. Każdy turnus trwa 14 dni.
Popowo: 300 dzieci z Białorusi i Ukrainy wypoczywa w ośrodku Caritas Diecezji Płockiej
Grupa 300 dzieci z Ukrainy i Białorusi wypoczywać będzie w ciągu letnich miesięcy w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Część z nich ma polskie korzenie, dlatego wypoczynek jest tak pomyślany, aby mogli poznać kraj przodków. Do głównych atrakcji turystycznych w których uczestniczą zaliczyć trzeba spływ kajakowy po rzece Bug.
Kołobrzeg: wystartowała Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystań z Jezusem”
Ogólnopolską Inicjatywa Ewangelizacyjna "Przystań z Jezusem" zainaugurowano 22 lipca w Kołobrzegu wieczorną Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej bp Edwarda Dajczaka w tamtejszym Gimnazjum nr 3.
Płock: zakończyła się pielgrzymka rowerowa do Fatimy i na Gibraltar
Grupa sześciu rowerzystów z Płocka wróciła z pielgrzymki rowerowej do sanktuarium maryjnego w Fatimie w Portugalii i na Gibraltar. Po drodze rowerowi pielgrzymi zwiedzali europejskie sanktuaria. Pilotem wyprawy był Leszek Brzeski, prezes Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria” z Płocka.
Częstochowa: 27 lipca Wieczór Chwały i czuwanie z papieżem Franciszkiem
Koncerty, świadectwa, muzyka czuwanie z papieżem Franciszkiem oraz transmisja z Rio de Janeiro, składają się na „Wieczór Chwały”, który odbędzie się w sobotę 27 lipca w godz. 20.30 – 3.00 w ogrodzie przy Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie.


