Diecezje

22 lipca 2013 | 19:30

Były generał salwatorianów: moją ojczyzną jest cały świat

Darem, jaki otrzymałem od Pana Boga, jest uniwersalizm i międzynarodowość – stwierdził ks. Andrzej Urbański SDS, który przez 19 lat był misjonarzem w Tanzanii we wschodniej Afryce i przez prawie 13 lat pełnił funkcję generała Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (salwatorianów). Pochodzący z Leśnej na Żywiecczyźnie misjonarz przeżywa jubileusz 40-lecia swego kapłaństwa.

22 lipca 2013 | 17:18

Uzależnieni przyjadą do Lichenia na Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe

Osoby uzależnione od alkoholu, nikotyny, hazardu, seksu czy jedzenia, ich rodziny i przyjaciele przyjadą w najbliższy weekend (27 i 28 sierpnia) na Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe do Lichenia. Hasłem kolejnej już edycji „Mityngu pod gwiazdami” w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej są słowa: „Zawsze mam szansę”.

22 lipca 2013 | 16:49

ŚDM: pielgrzymi diecezji radomskiej zachwyceni serdecznością Brazylijczyków

Pielgrzymi diecezji radomskiej są zachwyceni serdecznością Brazylijczyków. Mogli się o tym przekonać podczas zakończonego tygodnia misyjnego i tzw. Dnia Polskiego, który odbył się w Kurytybie. Obecnie są w drodze do Rio de Janeiro, gdzie odbędzie się spotkanie z papieżem Franciszkiem.

22 lipca 2013 | 16:39

Otwarcie Lubelskiej Drogi św. Jakuba (zapowiedź)

25 lipca nastąpi oficjalne otwarcie Lubelskiej Drogi św. Jakuba, która jest jednym z odcinków pieszego szlaku pątniczego prowadzącego do grobu Apostoła Jakuba Starszego w Santiago de Compostela. Wytyczenie i oznakowanie szlaku liczącego ponad 130 km zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Lubelskiego, a zrealizowane przez stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.

22 lipca 2013 | 14:30

Beskidy: modlitwa na Groniu Jana Pawła II

W intencji kanonizacji papieża Polaka modlono się 21 lipca na Groniu Jana Pawła II. Mszę św. w malowniczej scenerii Beskidu Małego celebrował ks. Jerzy Leśko z sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach.

22 lipca 2013 | 14:28

Od jutra: „Rio in Częstochowa!” – Europejskie Forum Młodych 2013

"Rio in Częstochowa!" – Europejskie Forum Młodych 2013 odbędzie się w dniach 23–28 lipca, równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Miejscem spotkania młodych będą tereny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie a hasłem słowa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19). Podobne spotkania odbędą się w różnych miejscach w kraju

22 lipca 2013 | 14:18

Poznań: XV Festyn Farny „Warkocz Magdaleny”

Wczoraj w Poznaniu odbył się XV Festyn Farny „Warkocz Magdaleny”. Podczas festynu zorganizowanego w ramach uroczystości odpustowych ku czci św. Marii Magdaleny, jednej z patronek poznańskiego kościoła farnego, bazyliki mniejszej, zaprezentowano m.in. eksponaty ukazujące 750-letnią historię pierwotnego kościoła farnego, który znajdował się na poznańskim Placu Kolegiackim.

21 lipca 2013 | 23:24

Rytwiany: "Assistance św. Krzysztofa" w Pustelni Złotego Lasu

W rytwiańskiej Pustelni Złotego Lasu odbył się w niedziele piknik pn. "Assistance św. Krzysztofa", promujący zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Biskup senior Edward Frankowski poświęcił samochody, motocykle, rowery, gokarty i quady.

21 lipca 2013 | 21:20

Beskid Mały: ewangelizacja na Leskowcu

Różnymi szlakami setki osób dotarło 20 lipca na Leskowiec w Beskidzie Małym, gdzie modlono się w ramach ewangelizacyjnej akcji. Górski szczyt (922 m n.p.m) był kolejnym etapem trwającej od początku lipca „Ewangelizacji w Beskidach” – największej tego typu wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej w diecezji bielsko-żywieckiej.

21 lipca 2013 | 19:51

Obory: odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

Około 2 tysięcy wiernych z diecezji płockiej, włocławskiej i kaliskiej wzięło udział w uroczystościach odpustowych ku czi Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium maryjnym w Oborach w diecezji płockiej. Sumie odpustowej przewodniczył dziś ks. infułat prof. dr hab. Wojciech Góralski z Płocka. W homilii podkreślał, że Matkę Bożą trzeba prosić o pomoc w zmaganiu się z duchem czasu, który niesie ateizm i niewiarę.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.