Diecezje

20 lipca 2013 | 20:52

Sandomierz: rowerowi pielgrzymi wyruszyli do Wilna

Prawie 80 rowerzystów wyruszyło dziś w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej z Sandomierza do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Pielgrzymi mają do pokonania prawie 800 km. Patronuje im ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz.

20 lipca 2013 | 19:25

Bp Jan Wątroba objął uroczyście rządy w diecezji rzeszowskiej (opis) JEST

Bp Jan Wątroba objął dziś uroczyście rządy w diecezji rzeszowskiej. "Niech łagodność i pokora będą zawsze znakiem naszej posługi" – zachęcał nowy ordynariusz podczas Mszy św. w katedrze pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie. Bp Wątroba ma 59 lat, dotychczas był biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej.

20 lipca 2013 | 18:29

Przasnysz: ekumeniczna modlitwa w rocznicę Bitwy Przasnyskiej

Wspólną modlitwą ekumeniczną na cmentarzu wojennym w Chojnowie w diecezji płockiej i poświęceniem pamiątkowej tablicy, rozpoczęto uroczystości związane z rocznicą słynnej bitwy pod Przasnyszem z 1915 roku. Modlitwę wspólnie poprowadzili: ks. Michał Gaszczyński, proboszcz parafii w Czernicach Borowych i ks. major Andrzej Jakimiuk z prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego. Niezwykle widowiskowy charakter miała także historyczna rekonstrukcja potyczki bitewnej sprzed 98 lat.

20 lipca 2013 | 18:29

Skaryszew: siostra Szwajca ponownie ksienią klasztoru klarysek

Siostra Iwona Szwajca została ponownie ksienią klasztoru klarysek w Skaryszewie koło Radomia – jedynego zakonu klauzurowego w diecezji radomskiej. Została ona wybrana bezwzględną większością głosów podczas kapituły wyborczej. Takie posiedzenie odbywa się co trzy lata.

20 lipca 2013 | 18:28

Warszawa: Biskup Polowy uhonorowany złotym medalem „Za zasługi dla Policji”

Biskup Polowy WP Józef Guzdek otrzymał złoty medal "Za Zasługi dla Policji", podczas odbywających się w Warszawie centralnych obchodów święta policji. W południe funkcjonariusze odebrali na Zamku Królewskim odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie. Jutro o godzinie 9.00 w Bazylice św. Krzyża w Warszawie biskup polowy przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji policji.

20 lipca 2013 | 16:53

Rzeszów: rozpoczął się ingres biskupa Jana Wątroby (krótka)

Procesją do rzeszowskiej katedry pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczął się ingres biskupa Jana Wątroby. Uroczystości objęcia diecezji przez nowego ordynariusza przewodniczy abp. Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. Przy drzwiach świątyni biskupa Wątrobę przywitał proboszcz parafii katedralnej, podając mu do ucałowania krzyż.

20 lipca 2013 | 15:00

Między Zamkami w Żywcu stanie wystawa papieska

Żywiec będzie kolejnym polskim miastem, w którym zobaczyć można zdjęcia ukazujące bł. Jana Pawła II – kapłana, biskupa, kardynała i papieża – jako przyjaciela młodzieży. Pod specjalnym namiotem na terenie między żywieckimi Zamkami od 27 lipca br. oglądać będzie można wystawę „Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła – Jan Paweł II i młodzi”. Organizatorem wydarzenia jest działające w diecezji bielsko-żywieckiej Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media.

20 lipca 2013 | 14:07

Bł. Małgorzata Łucja Szewczyk patronką pielgrzymki

Wyniesiona w czerwcu br. na ołtarze bł. matka Małgorzata Łucja Szewczyk, obok bł. Jana Pawła II, została patronką ruszającej za niecały tydzień pielgrzymki rowerowej z Żywca do Rzymu pod hasłem „Rozkręć Wiarę”.

20 lipca 2013 | 13:45

Łomnica Zdrój: rekolekcje wspólnoty Wojsko Gedeona o uzależnieniach

„Jeszcze bardziej wolni” – pod takim hasłem w Łomnicy Górnej koło Piwniczej zakończyły się doroczne, wakacyjne rekolekcje wspólnoty Wojsko Gedeona, która od 11 lat działa w diecezji płockiej. 72 uczestników w ciągu 10 dni zastanawiało się, jak skutecznie walczyć z uzależnieniami, które ograniczają wolność człowieka i uniemożliwiają właściwą relację z Bogiem. W programie rekolekcji znalazły się m.in. spotkania w grupach dzielenia i górskie spacery.

20 lipca 2013 | 13:02

Warszawa: centralne obchody Święta Policji

Modlitwą i złożeniem kwiatów pod tablicą w Komendzie Głównej Policji, upamiętniającą poległych policjantów, rozpoczęły się obchody święta tej największej formacji dbającej o bezpieczeństwo wewnętrzne Polski. Modlitwie przewodniczył biskup polowy WP Józef Guzdek, naczelny duszpasterz policji. Hołd oddano dziś także policjantom II Rzeczpospolitej, których upamiętnia obelisk znajdujący się przed gmachem Komendy Głównej Policji. W południe na pl. Zamkowym odbędzie się główna uroczystość 94. rocznicy powołania policji. Jutro w bazylice św. Krzyża w Warszawie ordynariusz wojskowy będzie przewodniczył Eucharystii w intencji policjantów.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.