Diecezje
Rajd dla Karoliny Kózkówny
Rajd pod hasłem „W objęciach świętych” z udziałem 40 rowerzystów z Polski 14 lipca ruszył z parafii św. Stanisława Kostki w Rostkowie w diecezji płockiej.
Bielsko-żywieccy pielgrzymi w drodze na ŚDM w Rio de Janeiro
Pierwszych 11 osób, reprezentujących diecezję bielsko-żywiecką podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro, dotarło już do Brazylii. W sumie z diecezji wyleci na spotkanie z papieżem Franciszkiem 20 osób w dwóch grupach.
Prezydent Litwy i przewodniczący tamtejszego episkopatu w Szczecinie i Pszczelniku
Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė gościła w niedzielę w Szczecinie, a potem w Pszczelniku. W bazylice archikatedralnej uczestniczyła w Mszy św., a potem złożyła kwiaty przy tablicy upamiętniającej dwóch litewskich lotników, którzy zginęli tragicznie 80 lat temu. Po nabożeństwie pojechała w pobliże Pszczelnika koło Myśliborza, gdzie jest pomnik pilotów.
Abp Skworc do pszczelarzy: z miłości do Boga wypływa szacunek do stworzenia
„Z miłości do Boga wypływa miłość do bliźnich i szacunek do stworzenia. Nie da się tego rozdzielić” – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 14 lipca podczas Mszy św. sprawowanej w ramach XII Spotkania Pszczelarzy Śląskich na trutowisku w Lasach Murckowskich na polanie Hamerla.
Płock: zakończyła się akcja ewangelizacyjna na festiwalu Reggaeland
Około 150 osób zaangażowało się w akcję ewangelizacyjną Przystań Miłosierdzie, która w dniach 11-14 lipca odbywała się w Płocku równolegle z festiwalem muzycznym Reggaeland na plaży nad Wisłą. Ewangelizatorzy rozmawiali z uczestnikami festiwalu o wierze, zachęcali do modlitwy, a księża proponowali spowiedź. Była także okazja do zadania pytań biskupowi Grzegorzowi Rysiowi, przewodniczącemu Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa KEP. Organizatorem akcji była parafia św. Bartłomieja (farna) na Starym Mieście w Płocku.
Bydgoszcz: młodzi wyruszyli na ŚDM w Rio de Janeiro
Piętnaście osób reprezentować będzie diecezję bydgoską podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży, które potrwają w Rio de Janeiro od 23 do 28 lipca. Grupę, której przewodniczy bp Jan Tyrawa, stanowi dziesięć osób świeckich oraz pięciu kapłanów.
Represjonowani politycznie żołnierze-górnicy pielgrzymowali do Lichenia
Ponad 600 osób uczestniczyło 12 i 13 lipca w X jubileuszowej Pielgrzymce Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników do Matki Bożej Licheńskiej. Uroczystej Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej przewodniczył ordynariusz diecezji bydgoskiej, bp Jan Tyrawa.
Zapisy na Rio w Krakowie przedłużono do 20 lipca
„Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszym spotkaniem, przedłużamy zapisy do 20 lipca” – informują organizatorzy Rio w Krakowie. 27 i 28 lipca polska młodzież w stolicy małopolski będzie duchowo łączyła się z Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii.
Jędrzejów: koncert Roku Wiary na wakacyjnym festiwalu organowym u cystersów
W klasztorze ojców cystersów w Jędrzejowie odbył się w sobotę wieczorem kolejny koncert w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tematyką utworów nawiązuje do obchodów Roku Wiary. XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej trwa od 6 lipca, a koncerty odbywają się w soboty lipca i sierpnia.
Bp Tomasik do młodzieży: Boże słowo jest drogowskazem i światłem
Boże słowo jest drogowskazem i światłem – mówił bp Henryk Tomasik, który celebrował Mszę świętą dla młodzieży oazowej. W skarżyskim sanktuarium maryjnym, będącym wierną kopią wileńskiej Ostrej Bramy, odbył się 13 lipca dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.


