Diecezje

11 lipca 2013 | 19:08

Płock: wyjątkowe eksponaty w Muzeum Diecezjalnym

Łopatka mamuta, miecz sprzed 3 tysięcy lat i ważący 85 gramów jedwabny ornat znajdują się wśród eksponatów Muzeum Diecezjalnego im. bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego w Płocku. W czasie wakacji placówka zaprasza do zwiedzania wystaw stałych i czasowych wszystkich turystów, którzy poza atrakcjami w mieście chcieliby także poznać zabytki sakralne.

11 lipca 2013 | 18:54

Łódź: Msza w 70. rocznicę rzezi wołyńskiej

„Ofiarą rzezi stały się dziesiątki tysięcy niewinnych osób. Byli wśród nich także i Ukraińcy, którzy próbowali ratować zagrożonych sąsiadów i krewnych. Byłem tego świadkiem” – powiedział ks. Tadeusz Żurawski podczas Mszy Świętej z okazji 70. rocznicy wołyńskiej „krwawej niedzieli”. Liturgii w łódzkiej katedrze przewodniczył bp Ireneusz Pękalski.

11 lipca 2013 | 18:26

Znana polska tenisistka wykluczona z grona propagatorów akcji „Nie wstydzę się Jezusa”

Agnieszka Radwańska, która zachęcała do odważanego wyznawania wiary chrześcijańskiej i w promocyjnym filmie układała z piłek tenisowych napis „Jezus”, została wykluczona z grona ambasadorów akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Powodem jest udział tenisistki w „rozbieranej” sesji zdjęciowej dla jednego z miesięczników. Akcja Krucjaty Młodych zachęca wszystkich do noszenia breloków z krzyżem oraz odważnego przyznawania się do swojej wiary.

11 lipca 2013 | 17:50

Marsz Kresowian przeszedł ulicami Warszawy w 70. rocznicę rzezi wołyńskiej

Po Mszy św. w kościele św. Aleksandra rozpoczął się marsz Kresowian, którym uczczono pamięć o ofiarach Ukraińskiej Powstańczej Armii. Organizatorem marszu jest Społeczny Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznicy 11 Lipca. Dziś obchodzona jest 70. rocznica, "krwawej niedzieli" będącej apogeum mordów podczas rzezi wołyńskiej.

11 lipca 2013 | 16:51

Diecezja płocka: w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej w kościołach zabiły dzwony

W kościołach i kaplicach diecezji płockiej 11 lipca o godzinie 12.00, w 70. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu, zabiły dzwony. Była to odpowiedź na prośbę biskupa płockiego Piotra Libery, aby w ten sposób uczcić pamięć kilkudziesięciu tysięcy Polaków, zamordowanych przez OUN-UPA.

11 lipca 2013 | 16:01

Bp Czaja jednym z pięciu polskich katechistów na ŚDM w Rio de Janeiro

Dzisiaj bp Andrzej Czaja wraz z kilkoma kapłanami wyruszył w podróż do Ameryki Południowej, gdzie najpierw odwiedzi polskich misjonarzy w Boliwii oraz Peru, a następnie będzie uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Brazylii. Ordynariusz opolski jako jeden z pięciu biskupów polskich będzie głosił katechezy dla pielgrzymów w Rio de Janeiro.

11 lipca 2013 | 15:39

Szczyrkowska Góra Błogosławieństw powita dziś relikwie św. Jana Bosko

Od salezjańskiego sanktuarium na Górce w Szczyrku rozpocznie się 11 lipca peregrynacja relikwii św. Jana Bosko w diecezji bielsko-żywieckiej. Relikwie założyciela Towarzystwa św. Salezego będą gościć w ośrodkach związanych z posługą księży salezjanów. Zatrzymają się na dłużej w sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej oraz w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.

11 lipca 2013 | 15:11

1,2 tys. stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na obozie w Olsztynie

1,2 tys. stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z całej Polski uczestniczy w obozie formacyjno-intergracyjnym w Olsztynie. Przybyli tu gimnazjaliści i licealiści podczas dwutygodniowego pobytu odkrywają miasto i Boga. Drugi obóz dla studentów odbędzie się też od 19 do 23 lipca w Wadowicach.

11 lipca 2013 | 14:35

Mogilno: Dni Benedyktyńskie pod znakiem powrotu do korzeni

„Zakorzenieni” (w wierze, historii, tradycji) to hasło tegorocznych Dni Benedyktyńskich organizowanych z okazji przypadającego 11 lipca wspomnienia patrona Mogilna św. Benedykta. Przez trzy kolejne dni w pobenedyktyńskim klasztorze i w mieście odbywać się będą koncerty, zabawy historyczne i spotkania modlitewne.

11 lipca 2013 | 12:51

Licheń:odpust ku czci Matki Bożej z relikwiami założycielki zakonu anuncjatek

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych odbyły się 10 lipca w kościele w lesie grąblińskim. Siostry anuncjatki z miejscowego klasztoru wspominały patronkę swojego zgromadzenia zakonnego, bł. Joannę Francuską.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.