Diecezje
Warszawa: otwarcie wystawy poświęconej gen. Władysławowi Sikorskiemu
Prezydent Bronisław Komorowski otworzył dziś w Muzeum Wojska Polskiego wystawę poświęconą gen. Władysławowi Sikorskiemu. – Ofiara życia gen. Sikorskiego miała swoje wielkie znaczenie z punktu widzenia trwałej walki, trwałych zamysłów i trwałych polskich marzeń o wolności i niepodległości powiedział podczas uroczystej inauguracji Prezydent. 4 lipca minęła 70 rocznica śmierci gen. Sikorskiego w katastrofie samolotu pod Gibraltarem.
Ku czci Pani Kujaw
W sanktuarium maryjnym w Markowicach trwają tygodniowe uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw.
Kraków: z Wawelu na Jasną Górę wyruszy piesza pielgrzymka
Pod hasłem „Panie, przymnóż nam wiary” 6 sierpnia wyruszy z Wawelu XXXIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Podczas wędrówki pielgrzymi będą modlić się szczególnie za ojczyznę i papieża Franciszka, a także dziękować za pontyfikat Benedykta XVI i prosić o kanonizację Jana Pawła II. Co roku w pielgrzymce uczestniczy ok. 10 tys. osób, również z zagranicy.
Diecezja sandomierska: zloty „jagodowe” legionistów Maryi
Miesiące letnie dla legionistów Maryi w diecezji sandomierskiej są okazją do tego, by uczestniczyć w dniach skupienia i zlotach "jagodowych". Tradycję tę rozpoczęto kilka lat temu w Zaleszanach. Na początku lipca br. w tradycyjne święto Matki Bożej Jagodnej legioniści Maryi rozpoczęli swoje zloty jagodowe. Zbieraniu leśnych owoców towarzyszą wspólne modlitwy różańcowe.
W Krakowie można było „podać rękę” księdzu Bosko
Relikwie prawej ręki św. Jana Bosko odwiedziły 6 lipca Park Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie. Peregrynacja relikwii jest częścią światowego przygotowania salezjanów do dwusetnej rocznicy urodzin założyciela ich zgromadzenia.
Poznań: wyruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę
Na Jasną Górę wyruszyła dziś po raz szósty pielgrzymka rowerowa z Poznania. Rowerzyści dotrą do celu 11 lipca.
Jasna Góra: rozpoczęło się spotkanie egzorcystów i osób ich wspierających
Koronką do Bożego Miłosierdzia na Jasnej Górze rozpoczęła się pięciodniowa Europejska Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania. Spotkania egzorcystów i osób związanych z uwalnianiem odbywają się co dwa lata i gromadzą przedstawicieli różnych krajów przede wszystkim Starego Kontynentu. W ściśle zamkniętym zjeździe udział bierze ok. 300 osób.
Archidiecezja poznańska: wakacyjne propozycje ewangelizacyjne
Obóz dla osób przygotowujących się do bierzmowania, wyjazdy na Światowe Dni Młodzieży oraz do Taizé, ale też "wakacje z wartościami" czy oazy – to tylko niektóre z wakacyjnych propozycji ewangelizacyjnych przygotowanych w tym roku przez archidiecezję poznańską.
Kielce: tłumy wiernych modliły się w salezjańskiej parafii przy relikwiach św. Jana Bosko
Tłumy wiernych z Kielc i z wielu parafii diecezji modliły się podczas zakończonego 7 lipca dwudniowego pobytu w salezjańskiej parafii Świętego Krzyża w Kielcach – relikwii św. Jana Bosko, założyciela Towarzystwa św. Salezego, twórcy i ojca duchowego salezjanów. Z Kielc sarkofag z relikwiami świętego pojechał do Lublina.
Rowerem przed Cudowny Obraz – ruszyła pielgrzymka ze Szczecina na Jasną Górę
Ponad 600 kilometrów pokonają uczestnicy 22. Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. W poniedziałek blisko 200 osób wyjechało sprzed Bazyliki Archikatedralnej. Przed Cudowny Obraz dojadą w niedzielę.


