Diecezje

07 lipca 2013 | 16:23

Przemyśl: szczątki bł. bp. Jozafata Kocyłowskiego wróciły do archikatedry greckokatolickiej

– Wrócił skąd go zabrali – powiedział abp Jan Martyniak, metropolita przemysko-warszawski Kościoła greckokatolickiego podczas uroczystości wniesienia szczątków bł. biskupa Jozafata Kocyłowskiego do archikatedry greckokatolickiej w Przemyślu. Świętej Liturgii przewodniczyli: abp Martyniak, ordynariusz eparchii wrocławsko-gdańskiej bp Włodzimierz Juszczak, egzarcha apostolski w Niemczech bp Piotr Kryk oraz kapłani z różnych parafii w Polsce. Kurię obrządku łacińskiego reprezentował oficjał sądu metropolitalnego ks. Józef Bar.

07 lipca 2013 | 16:09

Dzisiaj przypada dzień imienin abpa Jana Martyniaka

Dzisiaj imieniny obchodzi abp Jan Martyniak, zwierzchnik Kościoła greckokatolickiego w Polsce. 20 sierpnia 1989 r. Ojciec Święty Jan Paweł II mianował ks. Jana Martyniaka biskupem pomocniczym prymasa Polski, wówczas ordynariusza dla wiernych obrządków wschodnich w Polsce. Sakrę biskupią otrzymał 16 września 1989 r. na Jasnej Górze.

07 lipca 2013 | 14:10

Trwa pielgrzymka w intencji trzeźwości narodu z Bieżunia do Niepokalanowa

Pod hasłem „Ojciec świadkiem wiary i trzeźwości” 6 lipca po raz 24. wyruszyła z Bieżunia w diecezji płockiej Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości do Niepokalanowa. Bierze w niej udział 61 osób. Do miejsca kultu św. Maksymiliana Kolbego – patrona trzeźwości – pątnicy dotrą 11 lipca.

07 lipca 2013 | 14:07

Poznań: piesza pielgrzymka w Radio Emaus

Większość grup 79. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyła już na szlak. Jednak wszyscy, którzy fizycznie nie mogli udać się z pątnikami w drogę, mogą im towarzyszyć za pośrednictwem Radia Emaus – katolickiej rozgłośni archidiecezji poznańskiej oraz inicjatywy jaką jest duchowa pielgrzymka.

07 lipca 2013 | 14:06

Gorzów Wlkp.: śpiewający ksiądz na „Scenie Letniej”

Ks. Zbigniew Stępniak – muzyk i muzykolog, wystąpił 6 lipca z recitalem wokalnym pt. „O miłości i z miłością wyśpiewany” na „Scenie Letniej” Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Ksiądz artysta ma w repertuarze pieśni religijne i świeckie, arie operowe oraz dzieła oratoryjno – kantatowe kompozytorów od wczesnego baroku do współczesności. Dysponuje rzadko spotykanym głosem określanym jako basso profondo.

07 lipca 2013 | 14:01

Beskid Żywiecki: „Ewangelizacja w Beskidach” na Pilsku

Od wyjścia w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych na szczyt Pilska w Beskidzie Żywieckim rozpoczęła się 6 lipca „Ewangelizacja w Beskidach” – największa i pierwsza tego typu wakacyjna akcja ewangelizacyjna w diecezji bielsko-żywieckiej. Liczni uczestnicy ewangelizacyjnej wyprawy, których nie odstraszyły błotniste szlaki po niedawnych ulewach i gęsta mgła, wzięli udział we Mszy św. odprawionej w schronisku na Hali Miziowej. We wszystkie wakacyjne soboty lipca i sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów beskidzkich.

07 lipca 2013 | 13:51

Wieleń: ogólnopolskie wesele wesel

W Wieleniu Zaobrzańskim odbyło się w dniach 4-7 lipca XIX Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe, zorganizowane przez Stowarzyszenie Wesele Wesel.

07 lipca 2013 | 13:48

Przesłanie biskupa polowego w związku z rocznicą rzezi wołyńskiej

Biskup polowy WP Józef Guzdek wystosował przesłanie z okazji obchodzonej w tym tygodniu rocznicy rzezi wołyńskiej. Tekst przesłania jest odczytywany dziś w kościołach garnizonowych w całym kraju. Biskup polowy zachęca w nim do udziału we Mszach świętych w intencji ofiar oraz do pojednania między narodami polskim i ukraińskim. Zapowiedział w nim także uroczystości 11 lipca, w 70. rocznicę tzw. krwawej niedzieli, która uznawana jest za symboliczną datę zbrodni.

07 lipca 2013 | 10:13

Chorzy pielgrzymowali na Jasną Górę

Z udziałem ok. dwóch tys. osób na Jasnej Górze odbyła się 48. Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych.

06 lipca 2013 | 22:53

Bp Ciereszko do rodzin: ludzkie życie jest nieustanną wędrówką ku Bogu

„Na życie, które jest nieustannym pielgrzymowaniem ku niebu, Bóg na różne sposoby nas obdarował” – mówił do rodzin z Białegostoku i okolic, które pielgrzymowały dziś do Sanktuarium Królowej Rodzin w Juchnowcu bp Henryk Ciereszko. Podczas uroczystej Mszy św. dla ponad tysiąca pielgrzymów podkreślał, że otrzymane od Boga dary zobowiązują człowieka do dobrego ich wykorzystania.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.