Diecezje

03 lipca 2013 | 15:55

Góra Tabor – ponad sto osób na spotkaniu młodych

Ponad 100 osób ze Szczecina i okolic pojechało na rozpoczynające się w środę spotkanie młodych Góra Tabor. Coroczne wydarzenie organizowane przez chrystusowców przeniesiono z nadmorskiego Władysławowa do Mórkowa koło Leszna, gdzie znajduje się nowicjat, w którym kandydaci na chrystusowców uczą się życia zakonnego.

03 lipca 2013 | 15:55

Jedyne takie półkolonie w mieście – dla niepełnosprawnych w Szczecinie

Już piętnasty rok w wakacje w Szczecinie odbywają się półkolonie dla osób z upośledzeniem umysłowym i niepełnosprawnych fizycznie. 30 uczestników m.in. z zespołem Downa i autyzmem uczestniczy w jedynym takim wypoczynku w mieście. Organizatorem jest parafialny oddział Akcji Katolickiej i Caritas.

03 lipca 2013 | 15:48

„Przyjdź i zobacz” – franciszkańska akcja powołaniowa

W Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Krakowie do piątku trwa akcja „Come & See!”. „Czyli przyjdź i zobacz, kim jesteśmy, jak żyjemy, co robimy” – tłumaczy tajemniczą nazwę o. Piotr Dąbek, asystent prowincjała ds. powołań. Inicjatywa adresowana jest do młodych mężczyzn, którzy myślą o życiu zakonnym we franciszkańskim klasztorze w kraju bądź zagranicą.

03 lipca 2013 | 15:47

Wakacje z krakowską Caritas

Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje turnusy wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży. Na akcję Wakacje 2013 przygotowano 545 miejsc dla uczestników w miejscowościach wypoczynkowych: Głuchołazy w Górach Opawskich oraz Ostrowo k. Karwii nad Bałtykiem. Do Pyzówki koło Nowego Targu wyjadą dzieci ze świetlic środowiskowych Caritas w Wieliczce. Dodatkowo odbędą się turnusy żeglarskie na Mazurach dla wolontariatu młodzieżowego.

03 lipca 2013 | 15:05

Dobre wakacje dla ubogich dzieci – akcja Radia eR

Wakacyjna akcja dla dzieci pozostających latem w mieście i pozbawionych możliwości uczestnictwa w zorganizowanych formach wypoczynku ruszyła po raz trzeci w Lublinie. Podobnie jak w poprzednich latach archidiecezjalne Radio eR i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zapraszają dzieci z lubelskich dzielnic do wspólnej zabawy w ramach „Dobrych wakacji w dobrym towarzystwie”.

03 lipca 2013 | 14:44

W najbliższą sobotę rusza „Ewangelizacja w Beskidach”

Od wyprawy na szczyt Pilska w Beskidzie Żywieckim rozpocznie się w najbliższą sobotę 6 lipca „Ewangelizacja w Beskidach” – największa i pierwsza tego typu wakacyjna akcja ewangelizacyjna w diecezji bielsko-żywieckiej. Organizatorzy przedsięwzięcia z kilku wspólnot działających przy sanktuarium w Rychwałdzie tłumaczą, że ma to być odpowiedź Bogu na wezwanie głoszenia Dobrej Nowiny. „I tak zdobywając górskie szczyty, chcemy zdobywać i zapalać ogień miłości Bożej w sercu bliźniego” – zapowiadają.

03 lipca 2013 | 14:16

Inicjatywy wakacyjne w diecezji tarnowskiej

Miasteczko Modlitewne, Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę , Strefa Młodych Serc oraz oazy i obozy – to tylko niektóre propozycje spędzenia wartościowych wakacji przygotowane przez instytucje kościelne i stowarzyszenia z diecezji tarnowskiej.

03 lipca 2013 | 14:01

Wakacje w archidiecezji przemyskiej

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów, połączona z inicjatywą „Rio w Bieszczadach” i Regatami o Puchar Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Franciszkańskie Spotkanie Młodych, pielgrzymki oraz rekolekcje dla dzieci, dorosłych i całych rodzin – to niektóre propozycje na spędzenie wakacji w archidiecezji przemyskiej.

03 lipca 2013 | 13:44

Jędrzejów: trwają remonty w archiopactwie cysterskim

W kościele ojców cystersów rozpoczął się kolejny etap prac konserwatorskich, dotyczący m.in. rekonstrukcji cennych polichromii i konserwacji transeptu, nawy bocznej południowej, gdzie stoją już rusztowania. Prace potrwają do końca roku. Historia archiopactwa cystersów sięga XII wieku.

03 lipca 2013 | 13:11

Bielsko-Biała: ruszył biblijno-archeologiczny obóz naukowy z okazji Roku Wiary

Oryginalną formą uczczenia Roku Wiary w diecezji bielsko-żywieckiej jest rozpoczęty dziś biblijno-archeologiczny obóz naukowy śladami apostołów, Ojców Kościoła i pierwszych soborów powszechnych. W wyprawie organizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej uczestniczy 41 osób, w większości katecheci, osoby związane z ruchami religijnymi i dziesięciu księży. Do 15 lipca pielgrzymi odwiedzą m.in. Istambuł, Perge, Tars, Efez, Pergamon czy Troję.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.