Diecezje

03 lipca 2013 | 13:44

Jędrzejów: trwają remonty w archiopactwie cysterskim

W kościele ojców cystersów rozpoczął się kolejny etap prac konserwatorskich, dotyczący m.in. rekonstrukcji cennych polichromii i konserwacji transeptu, nawy bocznej południowej, gdzie stoją już rusztowania. Prace potrwają do końca roku. Historia archiopactwa cystersów sięga XII wieku.

03 lipca 2013 | 13:11

Bielsko-Biała: ruszył biblijno-archeologiczny obóz naukowy z okazji Roku Wiary

Oryginalną formą uczczenia Roku Wiary w diecezji bielsko-żywieckiej jest rozpoczęty dziś biblijno-archeologiczny obóz naukowy śladami apostołów, Ojców Kościoła i pierwszych soborów powszechnych. W wyprawie organizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej uczestniczy 41 osób, w większości katecheci, osoby związane z ruchami religijnymi i dziesięciu księży. Do 15 lipca pielgrzymi odwiedzą m.in. Istambuł, Perge, Tars, Efez, Pergamon czy Troję.

03 lipca 2013 | 13:03

Abp Depo: bp Goliński był odważnym pasterzem nadziei

„W znaku Zwycięskiego Krzyża” – taki tytuł nosi list pasterski abp Wacława Depo metropolity częstochowskiego skierowany do wiernych archidiecezji częstochowskiej w 50. rocznicę śmierci bp. Zdzisława Golińskiego, drugiego ordynariusza diecezji częstochowskiej w latach w latach 1951-63. List metropolity częstochowskiego zostanie odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji częstochowskiej w niedzielę 7 lipca.

03 lipca 2013 | 12:56

Kielce: ponad 48 tys. zł Caritas kielecka zebrała w kampanii Pola Nadziei

Ponad 48 tys. zł zebrała Caritas Polska podczas tegorocznej kampanii Pola Nadziei, którą podsumowano podczas uroczystej gali w Domu Środowisk Twórczych. Pieniądze, będą przeznaczone na budowę pierwszego w regionie hospicjum stacjonarnego, które w Kielcach buduje Caritas. Placówka zacznie przyjmować pacjentów z początkiem 2014 r.

03 lipca 2013 | 11:50

Krosno: abp Michalik wręczył krzyże misyjne sześciu osobom

Pięć osób świeckich i jeden kapłan otrzymali we wtorek krzyże misyjne z rąk abpa Józefa Michalika i za kilka dni wyjadą na misje na Wyspy Zielonego Przylądka. – Ewangelia miłości, jest ewangelią, która nawraca – powiedział przewodniczący KEP podczas Mszy św. sprawowanej w krośnieńskiej farze.

03 lipca 2013 | 11:40

Diecezja kaliska: propozycje ewangelizacyjne na wakacje

Spotkanie Młodych w Wołczynie, rekolekcyjny wypoczynek dla dzieci w Przedborowie, wyjazd na oazy z Ruchem Światło-Życie, rekolekcje dla niepełnosprawnych – to niektóre wakacyjne propozycje dla diecezjan. Poza tym odbędą się pielgrzymki: 376. Kaliska i 22. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w sierpniu, Pielgrzymka „od Miłosierdzia do Miłosierdzia” w lipcu i 15. Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży od św. Mikołaja do św. Józefa.

03 lipca 2013 | 09:31

IV Rajd Rowerowy „Przez Polskę dla polskich hospicjów” (zapowiedź)

Ideę ruchu hospicyjnego kolejny raz zamierzają promować rowerzyści, którzy wyruszą 13 lipca br. z Bielska-Białej do Gdańska. Pokonując prawie 1120 km – od Beskidów po Bałtyk – spotykać się będą po drodze z wolontariuszami dzisięciu hospicjów m. in. w Krakowie, Żywcu, Łodzi, Licheniu i Koszalinie. Przed startem odbędzie się organizowany przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne Dzień Otwarty Budowy Hospicjum w Bielsku-Białej.

02 lipca 2013 | 19:36

Bp Rakoczy do redemptorystek: módlcie się za świat łaknący miłości

Oddaliłyście się od świata, ale on was nie opuszcza, jest stale obecny ze swoimi problemami – mówił 2 lipca bp Tadeusz Rakoczy do bielskich sióstr redemptorystek. W tym jedynym na polskiej ziemi klasztorze kontemplacyjnego Zakonu Najświętszego Odkupiciela (OSsR) założonego przez włoską mistyczkę s. Marię Celestę Crostarosę, odbyły się dziś, w święto Matki Bożej Tuchowskiej, wybory władz zakonnych. Poprzedziła je liturgia pod przewodnictwem ordynariusza bielsko-żywieckiego.

02 lipca 2013 | 19:28

Chrześcijańska działaczka Teresa Klimek – Honorowym Obywatelem Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

Chrześcijańska działaczka Teresa Klimek została Honorowym Obywatelem Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Nadanie tytułu odbyło się 2 lipca w Filharmonii Gorzowskiej podczas uroczystej sesji Rady Miasta, w której uczestniczyli radni i przedstawiciele Urzędu Miasta z Prezydentem Tadeuszem Jędrzejczakiem. Stronę kościelną reprezentował wikariusz biskupi ks. Zbigniew Kobus – proboszcz katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

02 lipca 2013 | 19:20

Abp Gądecki: przez Maryję otrzymujemy od Boga pocieszenie

Na pocieszenie, które otrzymujemy od Boga za pośrednictwem Maryi, wskazał abp Stanisław Gądcki, który przewodniczył dziś głównym uroczystościom odpustowym w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Borku Wlkp., nazywanego niegdyś „Wielkopolską Częstochową”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.