Diecezje
Królewo: Dzień Dawcy Szpiku w parafii św. Zygmunta
62 parafian, w tym proboszcz ks. Witold Zembrzuski, zgłosiło chęć oddania szpiku kostnego osobom chorym, w ramach Dnia Dawcy Szpiku, który odbył się dziś w parafii św. Zygmunta w Królewie k. Płońska. W czasie pikniku prozdrowotnego pod hasłem „Dbajmy o siebie i swoje bezpieczeństwo” można było także wykonać bezpłatne badania i oglądać pokazy ratownictwa medycznego.
Jubileusz 30-lecia Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym
Jubileusz 30 lat swojego istnienia świętowało Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym. Należy do niego ponad 30 tys. osób. Uroczystości pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka odbyły się w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyścowych w Sulejówku koło Warszawy.
Jędrzejów: wątki powstańcze na wakacyjnym festiwalu u cystersów
W sobotę 6 lipca w klasztorze cystersów w Jędrzejowie rusza XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który w tym roku będzie połączony z obchodami 150. rocznicy powstania styczniowego. Na inaugurację zaplanowano koncert "Każdemu marzy się wolność”, w którym wystąpią: Jerzy Zelnik, Halina Łabonarska oraz Robert Grudzień.
Gorzów Wlkp.: Msza za Lubuszan podczas święta województwa
W intencji Lubuszan odprawił dziś Mszę św. bp Stefan Regmunt. Eucharystia w katedrze Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim wpisała się w obchody Dni Województwa Lubuskiego, które odbywają się pod hasłem „Wiele kultur – jeden region”. „Wielość kultur uczy nas zrozumienia i szacunku dla przeszłości i drugiego człowieka, kształtuje wyobraźnię i wrażliwość” – podkreślają organizatorzy Dni.
Parafie diecezji kieleckiej zebrały 90 tys. na wyjazd młodzieży na ŚDM
Aż 90 tys. zł zebrano w parafiach diecezji kieleckiej by wesprzeć finansowo młodzież przygotowującą się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, które odbędą od 23 do 28 lipca. Zbiórki przeprowadzono w parafiach w odpowiedzi na apel bp. Kazimierza Ryczana.
Łopuszna: obchody 13. rocznicy śmierci ks. prof. Józefa Tischnera
Modlitwa przy grobie, uroczysta Msza św., pokaz filmu „Jego oczami” – to niektóre punkty programu obchodów 13. rocznicy śmierci ks. prof. Józefa Tischnera, które odbyły się 30 czerwca w Łopusznej na Podhalu.
Z honorem strzeżmy wartości – mundurowi w Legnickim Polu
O umocnienie wartości chrześcijańskich modlili się przedstawiciele służb mundurowych diecezji legnickiej podczas dorocznej pielgrzymki do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. W tegorocznej spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: straży pożarnych – ochotniczej i zawodowej, policji, wojska, kolejarzy, służby więziennej i granicznej, leśników, myśliwych, bractwa rycerskiego i bractwa kopaczy złota. Pielgrzymce przewodniczył biskup Marek Mendyk.
Bp Nitkiewicz: szkolnictwo próbuje się zamknąć w szablonach rankingów
O tym, że proces edukacji i szkolnictwo próbuje się zamknąć w szablonach rankingów, punktacji i klasyfikacji popularności – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 29 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim. W kolegiacie w. Michała Archanioła pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego świętowany był jubileusz 100-lecia ostrowieckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza.
W czwartek wyruszy 33. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Tradycyjnie 4 lipca, na pątniczy szlak wyruszy z Przemyśla 33. Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Weźmie w niej udział ok. 1,5 tysiąca osób. W tym roku towarzyszyć im będzie hasło: „Z Maryją być solą ziemi”, które nawiązuje do ogólnopolskiego programu duszpasterskiego „Być solą ziemi”.
Kraków: w archidiecezj zakończyła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego
Ożywienie wiary w nas samych, powrót do Kościoła tych, którzy przez całe lata stali z boku oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne – to tylko niektóre z owoców peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II, o których mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. w katedrze na Wawelu. Peregrynacja obrazu w archidiecezji krakowskiej zakończyła się 29 czerwca br. W ciągu dwóch lat obraz odwiedził parafie, domy zakonne, szkoły, a także więzienia.


