Diecezje

30 czerwca 2013 | 12:32

Legnica: od 29 czerwca diecezja legnicka ma własny herb

W uroczystość patronów diecezji legnickiej – świętych Apostołów Piotra i Pawła, bp Stefan Cichy podpisał dekret ustanawiający herb diecezji. Decyzję o tym ogłoszono podczas Mszy św. odpustowej w legnickiej katedrze. Odtąd nowy herb, zacznie się pojawiać przede wszystkim na publikacjach, pismach, pieczęciach czy wydawnictwach diecezjalnych.

30 czerwca 2013 | 09:10

Diecezja legnicka ma własny herb

W uroczystość patronów diecezji legnickiej – świętych Apostołów Piotra i Pawła, bp Stefan Cichy podpisał dekret ustanawiający herb diecezji.

29 czerwca 2013 | 19:19

Organizatorzy festiwalu muzyki organowej i kameralnej w Wolsztynie nagrodzeni przez abp. Gądeckiego

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie otrzymali 29 czerwca nagrodę za Zasługi dla Kultury Chrześcijańskiej od abp. Stanisława Gądeckiego. Metropolita poznański wręczył wyróżnienie na ręce prof. Sławomira Kamińskiego, dyrektora artystycznego festiwalu. Uroczystość odbyła się 29 czerwca w rezydencji arcybiskupa poznańskiego.

29 czerwca 2013 | 16:47

Bielsko-Biała Hałcnów: modlitwa w intencji papieża Franciszka

W intencji papieża Franciszka modlono się 28 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Mszy św. koncelebrowanej w intencji Ojca Świętego, z udziałem około 40 kapłanów, w tym m.in. księży neoprezbiterów, przewodniczył bp Piotr Greger.

29 czerwca 2013 | 16:28

Parafie diecezji kieleckiej zebrały 90 tys. na wyjazd młodzieży na ŚDM

Aż 90 tys. zł zebrano w parafiach diecezji kieleckiej by wesprzeć finansowo młodzież przygotowującą się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, które odbędą od 23 do 28 lipca. Zbiórki przeprowadzono w parafiach w odpowiedzi na apel bp. Kazimierza Ryczana.

29 czerwca 2013 | 15:56

Zagórnik: sympozjum nt. sługi Bożego ks. Bukowińskiego – apostoła Kazachstanu

VII Sympozjum poświęcone Słudze Bożemu Ks. Władysławowi Bukowińskiemu odbyło się 29 czerwca w Zagórniku niedaleko Andrychowa i Wadowic, gdzie powstaje specjalne Centrum upamiętniające tego apostoła Kazachstanu, więźnia sowieckich łagrów. Uczestnicy spotkania wzięli udział w sesji naukowej, Drodze Krzyżowej na Wzgórze Miłosierdzia, Mszy św. przy Jubileuszowym Krzyżu Ziemi Wadowickiej oraz odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

29 czerwca 2013 | 15:30

Bp Suski: chrześcijanin ma być człowiekiem dużego formatu

– Być wierzącym, należeć do Chrystusa to zaszczyt. Ten zaszczytny tytuł stawia nam wymagania. Mamy być ludźmi dużego formatu, ludźmi otwartymi, pomocnymi, braterskimi na wzór Chrystusa – powiedział bp Andrzej Suski podczas uroczystej Mszy św. odpustowej ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu – Podgórzu. Odpust parafialny zakończył 8-dniowe obchody jubileuszu 200-lecia istnienia parafii.

29 czerwca 2013 | 15:18

Płock: ekumeniczna sesja o ekologii

„Chrześcijaństwo i zrównoważony rozwój” – to tytuł sesji naukowej, która odbyła się w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, z inicjatywy Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego „Ziarno” w Grzybowie koło Płocka. W spotkaniu wzięli udział młodzi ludzie różnych wyznań chrześcijańskich z Europy. "W świadomości Polaków nie utrwaliło się nauczanie naszych biskupów o potrzebie ochrony środowiska" – ocenił podczas spotkania o. Stanisław Jaromi, franciszkanin, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu w Krakowie

29 czerwca 2013 | 15:11

Katowice: Msza św. na 20-lecie Katowickiego Holdingu Węglowego

„Mówiąc o społecznej odpowiedzialności za powierzone wam dary, pamiętacie nie tylko o przeszłości, ale o tym, co dziś i jutro” – apelował dziś metropolita katowicki abp Wiktor Skworc do uczestników Mszy św. z okazji dwudziestolecia Katowickiego Holdingu Węglowego. – Przejawem tej pamięci jest troska o człowieka, o pracownika i jego rodzinę, jak również o osoby potrzebujące wsparcia duchowego i materialnego” – mówił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Skworc.

29 czerwca 2013 | 14:46

Mława: I Bieg Uliczny im. o. Bernarda Kryszkiewicza

Kilkaset osób wzięło dziś udział w I Biegu Ulicznym im. o. Bernarda Kryszkiewicza, pochodzącego z Mławy kandydata na ołtarze. Start i meta biegu znajdowały się przed kościołem pw. Trójcy Świętej, który w tym roku obchodzi 300-lecie konsekracji.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.