Diecezje

27 czerwca 2013 | 19:42

Tarnów: pięciu młodych księży chce pojechać na misje

Aż pięciu kapłanów diecezji tarnowskiej wyświęconych w 2009 roku chce pojechać na misje. Przygotowania do wyjazdu do Afryki i Ameryki Południowej rozpoczną po wakacjach w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

27 czerwca 2013 | 19:22

Warszawa: Panichida w intencji ofiar zbrodni wołyńskiej (OPIS) JEST

Uroczysta panichida – nabożeństwo za zmarłych – w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej została odprawiona 27 czerwca w warszawskiej cerkwi greckokatolickiej pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. W trakcie modlitwy abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego skierował prośbę o przebaczenie do Polaków, którzy stracili bliskich na Wołyniu w 1943 r.

27 czerwca 2013 | 19:04

Prezydent Komorowski: obowiązkiem Polaków i Ukraińców jest mówienie prawdy o przeszłości (krótka 5) jEST

Obowiązkiem Polaków jest mówienie o bolesnych wydarzeniach słowami prawdy. Nie po to, aby oskarżać, lecz aby poprzez prawdę i rachunek sumienia dążyć do oczyszczenia i pojednania – podkreślił dziś Bronisław Komorowski. Prezydent uczestniczył w nabożeństwie żałobnym (panichidzie), odprawionym w intencji ofiar zbrodni wołyńskiej w kościele ojców bazylianów pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie.

27 czerwca 2013 | 18:21

Warszawa: abp Michalik o pokorze i poczuciu winy w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej (dokument.)

Chcemy w duchu pokory i w poczuciu winy przynieść przed Boży tron bolesny fragment historii naszych narodów – powiedział dziś abp Józef Michalik. W stołecznej cerkwi greckokatolickiej. Przewodniczący Episkopatu uczestniczył w panichidzie – nabożeństwie żałobnym w 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej. W modlitwach uczestniczą też przedstawiciele Kościoła greckokatolickiego, prezydent RP oraz reprezentanci władz Ukrainy.

27 czerwca 2013 | 18:14

Abp Szewczuk w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej: prosimy o przebaczenie (dokument.)

Prośbę o przebaczenie skierował dziś do Polaków, którzy stracili bliskich w zbrodni wołyńskiej, abp Światosław Szewczuk. W stołecznej cerkwi ojców bazylianów zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego przewodniczy panichidzie – nabożeństwu żałobnemu w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej.

27 czerwca 2013 | 18:08

Warszawa: abp Michalik o pokorze i poczuciu winy w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej (krótka 4) JEST

Chcemy w duchu pokory i w poczuciu winy przynieść przed Boży tron bolesny fragment historii naszych narodów – powiedział dziś abp Józef Michalik. W stołecznej cerkwi greckokatolickiej. Przewodniczący Episkopatu uczestniczył w panichidzie – nabożeństwie żałobnym w 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej. W modlitwach uczestniczą też przedstawiciele Kościoła greckokatolickiego, prezydent RP oraz reprezentanci władz Ukrainy.

27 czerwca 2013 | 17:57

Abp Szewczuk w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej: prosimy o przebaczenie (krótka 3) JEST

Prośbę o przebaczenie skierował dziś do Polaków, którzy stracili bliskich w zbrodni wołyńskiej, abp Światosław Szewczuk. W stołecznej cerkwi ojców bazylianów zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego przewodniczy panichidzie – nabożeństwu żałobnemu w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej.

27 czerwca 2013 | 17:26

Warszawa: polsko-ukraińskie modlitwy w intencji ofiar zbrodni wołyńskiej (krótka 2) JEST

W warszawskiej cerkwi greckokatolickiej pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny trwa uroczysta panichida – nabożeństwo za zmarłych w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej. Zebrani w stołecznej cerkwi przedstawiciele Kościołów oraz władz państwowych Polski i Ukrainy modlili się o spokój dusz "dzieci, kobiet i starców zamordowanych na Wołyniu i na innych ziemiach – Polaków, a także Ukraińców i przedstawicieli innych narodów – oraz tych, którzy zginęli w walkach zbrojnych, aby zostały im odpuszczone wszelkie winy".

27 czerwca 2013 | 15:32

W Pelplinie „Przystań – warsztaty dla duszy”, diecezjalna stacja Rio 2013

Pod patronatem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny odbędzie się 29 czerwca w Pelplinie „Przystań – warsztaty dla duszy”, które odbędą się w duchowej łączności z lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janerio. Pomysłodawca spotkania, biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel, stwierdził, że młodzi, którzy żyją bardzo dynamicznie „potrzebują takich momentów, aby się zatrzymać i zadać istotne pytania dotyczące ich życia”.

27 czerwca 2013 | 14:37

Kielce: 120 osób pojedzie na ŚDM do Rio de Janeiro

Trwają ostatnie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, które odbędą się od 23 do 28 lipca. Z diecezji kieleckiej wybiera się blisko 120–osobowa grupa, której będzie towarzyszył bp Marian Florczyk. Z Kielc grupa wyruszy 9 lipca.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.