Diecezje
Jasna Góra: pielgrzymka Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
Do pracy nad sobą, odpowiedzialności za własne wybory, dobre rozeznawanie wartości, na których trzeba opierać życie wzywał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. dla ponad 4 tys. uczestników pielgrzymki Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.
Radom: obchody Czerwca 1976 roku
W Radomiu odbyły się obchody 37. rocznicy Radomskiego Czerwca’76. Centralnym punktem uroczystości była Msza św. sprawowana przy Pomniku Ludzi Skrzywdzonych. Eucharystii przewodniczył bp radomski Henryk Tomasik. W trakcie obchodów Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" mówił, że wydarzenia sprzed 37 lat pokazały, że jeżeli w Polakach jest odwaga i duch solidarności, to możgą zdziałać wiele.
Jasna Góra: trwa III Narodowa Pielgrzymka Węgrów
Na Jasnej Górze trwa trzecia Narodowa Pielgrzymka Węgrów. Uczestniczy w niej ponad 700 osób na czele z bp. Miklós Beergiem, ordynariuszem diecezji Vác oraz bp. Józsefem Tamásem z archidiecezji Alba Iulia w Rumunii. Dziś przybyć ma także László Kövér, marszałek Parlamentu Węgierskiego.
Inaugurujemy ‘most miłości’
– Inaugurujemy ‘most miłości’ pomiędzy narodem żydowskim a Polską dla nowej ewangelizacji świata – tak o sensie swojej pielgrzymki do Polski mówił w rozmowie z KAI Kiko Argüello.
Lublin: symfonia Kiko Argüello w strugach ulewnego deszczu
Plac Zamkowy w Lublinie stał się 25 czerwca miejscem wyjątkowego wydarzenia: celebracji symfoniczno-katechetycznej pt. „Cierpienie niewinnych” skomponowanej przez Kiko Argüello – inicjatora Drogi Neokatechumenalnej. Utwór wykonała stuosobowa orkiestra symfoniczna i chór Drogi Neokatechumenalnej z Madrytu.
Kamesznica: 23. Kamesznickie Dni Trzeźwości (zapowiedź)
23. Kamesznickie Dni Trzeźwości odbędą się 29-30 czerwca w Kamesznicy koło Żywca. W programie przewidziano m.in. mityng Anonimowych Alkoholików i ich rodzin, Mszę św. przy grocie "Na Grapce" oraz całonocną, bezalkoholową zabawę taneczną.
Kościół tarnowski dołącza do akcji „W niedzielę nie kupuję!”
W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w diecezji tarnowskiej przeprowadzona zostanie kampania informacyjna pod hasłem „W niedzielę nie kupuję!”, zorganizowana przez Akcję Katolicką. Do parafii trafią ulotki i plakaty. Biskup tarnowski Andrzej Jeż apeluje do diecezjan, aby powstrzymywali się od zakupów w niedzielę.
Radom: 130 osób idzie w pielgrzymce trzeźwości do Niepokalanowa
130 osób wyruszyło dzisiaj z Radomia do Niepokalanowa w 24. Pieszej Pielgrzymce Trzeźwościowej. Mszę świętą w katedrze celebrował biskup Adam Odzimek, inicjator pielgrzymki, zaś homilię wygłosił ks. Marek Dziewiecki, duszpasterz trzeźwości. Hasłem 6-dniowego marszu do Niepokalanowa są słowa: "Ojciec – świadek wiary i trzeźwości".
Radomski weekend z gwiazdami – zapowiedź
Znany muzyk Mate.O poprowadzi grupę młodych ludzi podczas III Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych organizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Radomskiej. Warsztaty odbędą się w dniach od 6 do 8 września 2013 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Zapisy już od 25 czerwca.
Radom: WSD będzie współpracowało z KUL
Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu będzie współpracowało z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj m.in. biskup radomski Henryk Tomasik i rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.


