Diecezje
Warszawa: doroczne spotkanie sekretarzy generalnych europejskich episkopatów
Od 27 do 30 czerwca w Warszawie obradować będą sekretarze generalni katolickich konferencji biskupich z Europy. Z gośćmi spotka się również abp Józef Michalik, przewodniczący polskiego Episkopatu oraz abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.
W niedzielę odbędzie się XI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”
W niedzielę 23 czerwca w Zielonce koło Warszawy odbędzie się organizowany przez Fundację Polską Raoula Follereau przy współudziale Uniwersytetu Otwartego UKSW XI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”.
I Saletyńskie Spotkanie Dzieci (zapowiedź)
Tańce i piosenki z bp. Antonim Długoszem, wspólna modlitwa, konferencje i zabawy – to tylko niektóre atrakcje, jakie saletyni przygotowali dla dzieci. I Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance k. Gorlic odbędzie się w dniach 21–23 czerwca.
Sandomierz: wyświęcono 13 kapłanów
13 diakonów zostało wyświęconych przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza na kapłanów 19 czerwca w sandomierskiej katedrze. Ordynariusz zwracając się do diakonów, przestrzegał ich, aby jako księża strzegli się swym posługiwaniu aktorstwa i odgrywania kolejnych ról, gdyż wcześniej czy później doprowadzi to do frustracji, buntu, a nawet do kryzysu wiary.
Mikołajki: odbył się Diecezjalny Dzień Świętości Kapłańskiej
Pod przewodnictwem biskupów ełckich 19 czerwca w Mikołajkach zgromadzili się kapłani z diecezji na wzajemnej modlitwie o uświęcenie. Refleksję nad życiem kapłańskim prowadził i homilię wygłosił prowincjał Zgromadzenia Księży Marianów ks. Paweł Naumowicz MIC.
Kard. Dziwisz: dar kapłaństwa całkowicie przemienił moje życie
Dar kapłaństwa, który otrzymałem razem z moimi kolegami rocznikowymi z rąk bpa Karola Wojtyły, całkowicie przemienił moje życie czyniąc mnie kapłanem Jezusa Chrystusa – napisał kard. Stanisław Dziwisz w słowie z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa. Wspomina w nim także m.in. pierwszą parafię i 27 lat posługi u boku Jana Pawła II.
Dr A. Zięba: w temacie obrony życia mamy w Polsce katastrofę medialną
„Bł. Jan Paweł II i obrona ludzkiego życia”- to temat spotkania w ramach cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, które odbyło się 18 czerwca wieczorem w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Gościem spotkania był dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. – Dzięki jego pontyfikatowi obrona życia nabrała nowego rozmachu w skali świata – mówił o papieżu Polaku dr Zięba. Ubolewał jednocześnie, że „w temacie obrony życia mamy w Polsce katastrofę medialną”. – I my tę karykaturę współtworzymy przez bierność, nie sięgając m.in. do prasy katolickiej, która o tych sprawach uczciwie i rzetelnie pisze – dodawał.
Poznań wspomina 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II
Uroczyste Msze św., spotkanie nauczycieli i uczniów szkół im. bł. Jana Pawła II, Msza Koronacyjna C-dur W. A. Mozarta w wykonaniu muzyków Filharmonii Poznańskiej i modlitwa na Łęgach Dębińskich złożą się na obchody 30. rocznicy pobytu w Poznaniu papieża Jana Pawła II. W spotkaniu z papieżem 20 czerwca 1983 roku wzięło udział milion wiernych.
Prezydent Komorowski spotkał się z kapelanami wojskowymi
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się wczoraj z kapelanami uczestniczącymi w dorocznej odprawie szkoleniowej Ordynariatu Polowego. Prezydent dziękował kapelanom za ich posługę duszpasterską na rzecz sił zbrojnych. Podkreślił, że najcenniejszym wymiarem ich posługi jest pomoc, jaką niosą żołnierzom i ich rodzinom w codziennym życiu. W Wojskowym Instytucie Medycznym kapelani uczestniczyli w konferencji poświęconej problematyce stresu bojowego.
Caritas Archidiecezji Gdańskiej: inauguracja akcji „Tornister pełen uśmiechów”
W archidiecezji gdańskiej zainaugurowano akcję miejscowej Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Tegoroczna inicjatywa ruszyła podczas uroczystości odpustowych w parafii pw. św. Brata Alberta w Gdańsku.


