Diecezje

20 czerwca 2013 | 12:07

Bp Rakoczy: niech św. Jan Bosko pomaga podążać osobistą drogą świętości

„Oby wpatrywanie się w postacie świętych pomogło każdemu z nas w podążaniu naszą osobistą drogą świętości” – napisał bp Tadeusz Rakoczy w specjalnym liście przed peregrynacją relikwii św. Jana Bosko w diecezji bielsko-żywieckiej. Ogólnoświatowa wędrówka relikwii wielkiego wychowawcy i nauczyciela młodzieży rozpoczęła się w 2009 r., a zakończy w 200. rocznicę urodzin św. Jana Bosko 16 sierpnia 2015 r. W tym czasie relikwie przemierzą 130 krajów na pięciu kontynentach.

20 czerwca 2013 | 11:43

Katowice: trzydziesta rocznica pobytu Jana Pawła II

20 czerwca br. mija trzydziesta rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Katowicach. W przeddzień rocznicy wieczorem w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbyło się poświęcone jej spotkanie.

20 czerwca 2013 | 11:31

Udany pomysł podczas SacroExpo

Ponad 40 redaktorów z gazet parafialnych z całego kraju oraz grupa z Łotwy to uczestnicy warsztatów redakcyjnych podczas zakończonych w Kielcach targów SacroExpo.

20 czerwca 2013 | 11:19

Warszawa: doroczne spotkanie sekretarzy generalnych europejskich episkopatów

Od 27 do 30 czerwca w Warszawie obradować będą sekretarze generalni katolickich konferencji biskupich z Europy. Z gośćmi spotka się również abp Józef Michalik, przewodniczący polskiego Episkopatu oraz abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

20 czerwca 2013 | 11:07

W niedzielę odbędzie się XI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”

W niedzielę 23 czerwca w Zielonce koło Warszawy odbędzie się organizowany przez Fundację Polską Raoula Follereau przy współudziale Uniwersytetu Otwartego UKSW XI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”.

20 czerwca 2013 | 10:09

I Saletyńskie Spotkanie Dzieci (zapowiedź)

Tańce i piosenki z bp. Antonim Długoszem, wspólna modlitwa, konferencje i zabawy – to tylko niektóre atrakcje, jakie saletyni przygotowali dla dzieci. I Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance k. Gorlic odbędzie się w dniach 21–23 czerwca.

19 czerwca 2013 | 21:07

Sandomierz: wyświęcono 13 kapłanów

13 diakonów zostało wyświęconych przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza na kapłanów 19 czerwca w sandomierskiej katedrze. Ordynariusz zwracając się do diakonów, przestrzegał ich, aby jako księża strzegli się swym posługiwaniu aktorstwa i odgrywania kolejnych ról, gdyż wcześniej czy później doprowadzi to do frustracji, buntu, a nawet do kryzysu wiary.

19 czerwca 2013 | 18:44

Mikołajki: odbył się Diecezjalny Dzień Świętości Kapłańskiej

Pod przewodnictwem biskupów ełckich 19 czerwca w Mikołajkach zgromadzili się kapłani z diecezji na wzajemnej modlitwie o uświęcenie. Refleksję nad życiem kapłańskim prowadził i homilię wygłosił prowincjał Zgromadzenia Księży Marianów ks. Paweł Naumowicz MIC.

19 czerwca 2013 | 18:11

Kard. Dziwisz: dar kapłaństwa całkowicie przemienił moje życie

Dar kapłaństwa, który otrzymałem razem z moimi kolegami rocznikowymi z rąk bpa Karola Wojtyły, całkowicie przemienił moje życie czyniąc mnie kapłanem Jezusa Chrystusa – napisał kard. Stanisław Dziwisz w słowie z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa. Wspomina w nim także m.in. pierwszą parafię i 27 lat posługi u boku Jana Pawła II.

19 czerwca 2013 | 15:55

Dr A. Zięba: w temacie obrony życia mamy w Polsce katastrofę medialną

„Bł. Jan Paweł II i obrona ludzkiego życia”- to temat spotkania w ramach cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, które odbyło się 18 czerwca wieczorem w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Gościem spotkania był dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. – Dzięki jego pontyfikatowi obrona życia nabrała nowego rozmachu w skali świata – mówił o papieżu Polaku dr Zięba. Ubolewał jednocześnie, że „w temacie obrony życia mamy w Polsce katastrofę medialną”. – I my tę karykaturę współtworzymy przez bierność, nie sięgając m.in. do prasy katolickiej, która o tych sprawach uczciwie i rzetelnie pisze – dodawał.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.