Diecezje
Częstochowa: Polska Izba Pielgrzymkowa o współpracy biur podróży
Aspekty prawne organizowania pielgrzymek, współpraca biur podróży oraz informacja medialna nt. działalności Polskiej Izby Pielgrzymkowej – to niektóre tematy poruszone podczas walnego zebrania Polskiej Izby Pielgrzymkowej, które odbyło się 18 czerwca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.
Ląd nad Wartą: peregrynacja relikwii św. Jana Bosko
Pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka odprawiona została 18 czerwca późnym wieczorem Msza św. przy relikwiach św. Jana Bosko. Relikwie założyciela zgromadzenia salezjanów będą wystawione w lądzkim klasztorze do dzisiejszego popołudnia.
Życzenia Prymasa Polski dla bp. Jana Wątroby, nowego ordynariusza rzeszowskiego (dokumentacja)
Prymas Polski abp Józef Kowalczyk przesłał na ręce bp. Jana Wątroby – nowego ordynariusza diecezji rzeszowskiej, list z życzeniami i gratulacjami. „Przejmujesz bogate dziedzictwo duchowe Kościoła rzeszowskiego (…) Masz tego duchowego dziedzictwa strzec i je ubogacać” – napisał metropolita gnieźnieński.
Rzecznik abp. Budzika broni KAI przed pomówieniami „Naszego Dziennika”
W związku z opublikowanym przez „Nasz Dziennik” artykułem ks. prof. Czesława Bartnika, w którym działalność Katolickiej Agencji Informacyjnej została uznana za rozbijającą Kościół, rzecznik abp. Stanisława Budzika, przewodniczącego Rady Programowej KAI stwierdza, że publikowanie oszczerczych pomówień wobec tak zasłużonej instytucji powołanej i nadzorowanej przez Konferencję Episkopatu Polski, jest próbą rozbijania jedności Kościoła i sianiem zamętu w umysłach wiernych.
Poznań: spotkanie „Wiara oczami prawosławnych świeckich” (zapowiedź)
„Wiara oczami prawosławnych świeckich” – pod takim hasłem będzie przebiegać spotkanie, w którym jutro, w czwartek 20 czerwca, wezmą udział Marina Łobanowa, redaktor rosyjskiego prawosławnego radia „Grad Petrow” oraz Konstanty Machlak, wykładowca na Rosyjskiej Chrześcijańskiej Akademii Humanitarnej w Petersburgu.
Płock: 5-8 lipca Festiwal Młodych „Polska Copacabana”
Już za dwa tygodnie w Płocku rozpocznie się najważniejszy tego lata festiwal kultury chrześcijańskiej. Polska Copacabana to nie tylko cztery dni wypełnione zabawą, muzykowaniem i ciekawymi warsztatami, ale też szansa na… wygranie samochodu. Impreza potrwa od 5 do 8 lipca.
Lublin: po raz 17. odbędzie się Festiwal Organowy
Rok Wiary, 35. rocznica wyniesienia na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II, 150. rocznica Powstania Styczniowego, to tematy przewodnie tegorocznego, XVII Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Lublin-Czuby”. Kościół, który upamiętnia wizytę Jana Pawła II w Lublinie w 1987 r. znów będzie gościł znakomitości świata kultury. Wystąpią m. in.: Krzesimir Dębski, Alicja Węgorzewska, Jerzy Zelnik, Halina Łabonarska, Anna Romantowska, Ewa Uryga, Krzysztof Herdzin. Nad całością tradycyjnie czuwa dyrektor festiwalu Robert Grudzień.
Kielce: reprezentacja księży najlepsza w turnieju SacroExpo Cup 2013
W rozegranym wczoraj 18 czerwca turnieju SacroExpo Cup 2013 w piłkę nożną, zwycięstwo przypadło reprezentacji księży. Impreza towarzyszyła trwającym od 17 do 19 czerwca targom SacroExpo z udziałem blisko 300 wystawców z 15 krajów.
Rektor KUL odpowiada bp. Meringowi
„Zgodnie z katolickim charakterem uczelni, podejmujemy badania naukowe nad współczesnymi zjawiskami kulturowymi, a wśród nich także badania nad ideologią „gender”. (…) Obowiązkiem uniwersytetu, zwłaszcza uniwersytetu katolickiego, jest analizowanie ważnych wątków dyskursu publicznego w sposób zorganizowany i usystematyzowany" – napisał rektor KUL.
Abp Hoser: obecność bł. Jana Pawła II na Stadionie Dziesięciolecia była zapowiedzią nowych czasów
Obecność bł. Jana Pawła II na Stadionie Dziesięciolecia 17 czerwca 1983 roku była zupełnym wyłomem i zapowiedzią nowych czasów – podkreślił abp Henryk Hoser. Z okazji 30. rocznicy pamiętnej Mszy św. w kaplicy na Stadionie Narodowym odbyła się uroczysta liturgia, w czasie której dziękowano Bogu za pontyfikat papieża z Polski, prosząc jednocześnie za Ojczyznę.


