Diecezje

19 czerwca 2013 | 14:54

Częstochowa: Polska Izba Pielgrzymkowa o współpracy biur podróży

Aspekty prawne organizowania pielgrzymek, współpraca biur podróży oraz informacja medialna nt. działalności Polskiej Izby Pielgrzymkowej – to niektóre tematy poruszone podczas walnego zebrania Polskiej Izby Pielgrzymkowej, które odbyło się 18 czerwca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

19 czerwca 2013 | 14:39

Ląd nad Wartą: peregrynacja relikwii św. Jana Bosko

Pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka odprawiona została 18 czerwca późnym wieczorem Msza św. przy relikwiach św. Jana Bosko. Relikwie założyciela zgromadzenia salezjanów będą wystawione w lądzkim klasztorze do dzisiejszego popołudnia.

19 czerwca 2013 | 14:32

Życzenia Prymasa Polski dla bp. Jana Wątroby, nowego ordynariusza rzeszowskiego (dokumentacja)

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk przesłał na ręce bp. Jana Wątroby – nowego ordynariusza diecezji rzeszowskiej, list z życzeniami i gratulacjami. „Przejmujesz bogate dziedzictwo duchowe Kościoła rzeszowskiego (…) Masz tego duchowego dziedzictwa strzec i je ubogacać” – napisał metropolita gnieźnieński.

19 czerwca 2013 | 14:21

Rzecznik abp. Budzika broni KAI przed pomówieniami „Naszego Dziennika”

W związku z opublikowanym przez „Nasz Dziennik” artykułem ks. prof. Czesława Bartnika, w którym działalność Katolickiej Agencji Informacyjnej została uznana za rozbijającą Kościół, rzecznik abp. Stanisława Budzika, przewodniczącego Rady Programowej KAI stwierdza, że publikowanie oszczerczych pomówień wobec tak zasłużonej instytucji powołanej i nadzorowanej przez Konferencję Episkopatu Polski, jest próbą rozbijania jedności Kościoła i sianiem zamętu w umysłach wiernych.

19 czerwca 2013 | 14:01

Poznań: spotkanie „Wiara oczami prawosławnych świeckich” (zapowiedź)

„Wiara oczami prawosławnych świeckich” – pod takim hasłem będzie przebiegać spotkanie, w którym jutro, w czwartek 20 czerwca, wezmą udział Marina Łobanowa, redaktor rosyjskiego prawosławnego radia „Grad Petrow” oraz Konstanty Machlak, wykładowca na Rosyjskiej Chrześcijańskiej Akademii Humanitarnej w Petersburgu.

19 czerwca 2013 | 13:25

Płock: 5-8 lipca Festiwal Młodych „Polska Copacabana”

Już za dwa tygodnie w Płocku rozpocznie się najważniejszy tego lata festiwal kultury chrześcijańskiej. Polska Copacabana to nie tylko cztery dni wypełnione zabawą, muzykowaniem i ciekawymi warsztatami, ale też szansa na… wygranie samochodu. Impreza potrwa od 5 do 8 lipca.

19 czerwca 2013 | 11:54

Lublin: po raz 17. odbędzie się Festiwal Organowy

Rok Wiary, 35. rocznica wyniesienia na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II, 150. rocznica Powstania Styczniowego, to tematy przewodnie tegorocznego, XVII Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Lublin-Czuby”. Kościół, który upamiętnia wizytę Jana Pawła II w Lublinie w 1987 r. znów będzie gościł znakomitości świata kultury. Wystąpią m. in.: Krzesimir Dębski, Alicja Węgorzewska, Jerzy Zelnik, Halina Łabonarska, Anna Romantowska, Ewa Uryga, Krzysztof Herdzin. Nad całością tradycyjnie czuwa dyrektor festiwalu Robert Grudzień.

19 czerwca 2013 | 11:39

Kielce: reprezentacja księży najlepsza w turnieju SacroExpo Cup 2013

W rozegranym wczoraj 18 czerwca turnieju SacroExpo Cup 2013 w piłkę nożną, zwycięstwo przypadło reprezentacji księży. Impreza towarzyszyła trwającym od 17 do 19 czerwca targom SacroExpo z udziałem blisko 300 wystawców z 15 krajów.

19 czerwca 2013 | 10:32

Rektor KUL odpowiada bp. Meringowi

„Zgodnie z katolickim charakterem uczelni, podejmujemy badania naukowe nad współczesnymi zjawiskami kulturowymi, a wśród nich także badania nad ideologią „gender”. (…) Obowiązkiem uniwersytetu, zwłaszcza uniwersytetu katolickiego, jest analizowanie ważnych wątków dyskursu publicznego w sposób zorganizowany i usystematyzowany" – napisał rektor KUL.

19 czerwca 2013 | 09:37

Abp Hoser: obecność bł. Jana Pawła II na Stadionie Dziesięciolecia była zapowiedzią nowych czasów

Obecność bł. Jana Pawła II na Stadionie Dziesięciolecia 17 czerwca 1983 roku była zupełnym wyłomem i zapowiedzią nowych czasów – podkreślił abp Henryk Hoser. Z okazji 30. rocznicy pamiętnej Mszy św. w kaplicy na Stadionie Narodowym odbyła się uroczysta liturgia, w czasie której dziękowano Bogu za pontyfikat papieża z Polski, prosząc jednocześnie za Ojczyznę.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.